Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.... i średnica główki - nakrętki jest taka sama???

 

tak - to są dokładnie takie same śruby [cały komplet dostałem w momencie zakupu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu odebrałem samochód,dostałem m.in.jako gratis alufelgi+opony zimowe.Miłe było zaskoczenie bo spodziewałem się jakiejś chińszczyzny a tu PIRELLI Scorpion Ice & Snow 215/65R16.Zima mnie tym razem nie zaskoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu odebrałem samochód,dostałem m.in.jako gratis alufelgi+opony zimowe.Miłe było zaskoczenie bo spodziewałem się jakiejś chińszczyzny a tu PIRELLI Scorpion Ice & Snow 215/65R16.Zima mnie tym razem nie zaskoczy :)

Bardzo fajny zestaw . Używałem go już 2 zimy i jest OK.Przejechałem ok .18kkm i zużycie mało widoczne.

Pozdrawiam.

A co do gratisów kolego to zapłaciłeś za nie w zawyżonej cenie auta!Oczywiście gdybyś się nie upomniał to....

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zestaw . Używałem go już 2 zimy i jest OK.Przejechałem ok .18kkm i zużycie mało widoczne.

Pozdrawiam.

A co do gratisów kolego to zapłaciłeś za nie w zawyżonej cenie auta!Oczywiście gdybyś się nie upomniał to....

J.

Oczywiście że tak.Za darmo nikt Ci nic nie da. Zestaw był kartą przetargową między dwoma salonami, wybór dealera był oczywisty a przy okazji widzimy jakie mają widełki cenowe.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada założone zimówki 205/55/16 i czy to będzie pasowało do QQ 2.0 4x4 (takie mam po przednim samochodzie) czy może trzeba się rozejrzeć za 215/65/16 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do QQ 2.0 nie będzie ci pasowała felga 16 musisz mieć 17. Przednie tarcze są większe i 16 nie zmieści się.

 

Dlaczego 16" nie będą pasowały? Podobno nie pasują tylko do QQ+2 a do reszty pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"miły" pan w salonie wspominał że podobno najlepsze są 16 ale chodziło mi też o profil opony i jej szerokość tj. 205/55/16. Czy nie będą zbyt niskie i czy prędkościomierz nie będzie przekłamywał. Może ktoś miał doświadczenie z takimi oponami w QQ bo jak wiadomo na węższych w zimie jeździ się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem QQ 2.0 przed FL, miałem na zimę 16tki i wszystko pasowało, a nawet zrobiło się przyjemnie miękko. :whistle:

 

będzie pasowało

 

opcje rozsądne są imho dwie jeśli chodzi o stalówki :0

 

1) Alcar KFZ stalówki 6.5Jx16 5x114.30x66.00 ET 40 do zakupienia poniżej 200zł za sztukę

2) opcjonalnie śruby stożkowe, nie jestem pewny czy na fabrycznych śrubkach solidnie zamocujemy powyższą felgę (około 10zł za sztukę)

3) opony 215/65/R16 klasy Uniroyal MS Plus 66, Fulda Kristall Control HP, Sava Eskimo HP, około 350-370zł za sztukę

 

to wychodzi około 2100-2300zł za komplet

 

lub czekać na promocje od Nissana, dzwoniłem do KMJ Gdynia i podobno już we wrześniu machina rusza

 

BTW uważam, że przy tej ilości soli i syfu na drogach późną jesienią/zimą zmiana felg jest wysoce zalecana

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"miły" pan w salonie wspominał że podobno najlepsze są 16 ale chodziło mi też o profil opony i jej szerokość tj. 205/55/16. Czy nie będą zbyt niskie i czy prędkościomierz nie będzie przekłamywał. Może ktoś miał doświadczenie z takimi oponami w QQ bo jak wiadomo na węższych w zimie jeździ się lepiej.

 

kompletnie nie bedzie pasowało - roznica 1-2% jeszcze jest OK 3-4 ewentualnie akceptowalna- a tu jest ponad 8%....

 

srednica (mm) różnica średnic (mm) różnica średnic (%)

 

opona wzorcowa 215/65/16 685.9 mm 0 mm 0 %

zamiennik 205/55/16 631.9 mm -54 mm -8.55 %

 

 

Różnica w prędkości

50 km/h 100 km/h 150 km/h

zamiennik 45.73 km/h 91.45 km/h 137.18 km/h

 

pomijam kwestie jak bedzie to wyglądało na samochodzie :)

 

tu jest lista zamiennikow dla tego rozmiaru

http://rozmiar-opon.bmw-tech.pl/kalkulator-zamiennikow/215/65/16/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może być kicha zwłaszcza że teraz mam na 18. Dzięki za radę poszukam 215 lub poczekam :whistle: na akcję Nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może być kicha zwłaszcza że teraz mam na 18. Dzięki za radę poszukam 215 lub poczekam :whistle: na akcję Nissana

 

 

 

 

Dziś dzwoniłem do JM w Chorzowie.Zaproponowali mi opony Pirelli ma felgach aluminiowych w cenie 3700zł.

Na felgach stalowych 3400zł i facet zarzekał się że taniej już nie będzie.

Więc wolę poszukać w necie na pewno znajdzie się taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lub czekać na promocje od Nissana, dzwoniłem do KMJ Gdynia i podobno już we wrześniu machina rusza

 

BTW uważam, że przy tej ilości soli i syfu na drogach późną jesienią/zimą zmiana felg jest wysoce zalecana

 

można, ja mam dwa komplety alu

ale jeździłem w czasach większej ilości soli na drodze, i jakoś trudno było zabić felgę sola wcześniej niż auto, więc tu bym nie stawiał tego jako argument :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do JM w Chorzowie.Zaproponowali mi opony Pirelli ma felgach aluminiowych w cenie 3700zł.

Na felgach stalowych 3400zł i facet zarzekał się że taniej już nie będzie.

Więc wolę poszukać w necie na pewno znajdzie się taniej.

 

75 zł różnicy między felgą stalową a alu? Coś się chyba komuś pomyliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleję się może do tematu Opony.

Co sądzicie o Nankang Snow Viva Sv-2 215/65R16.

Nie widziałem negatywnych opinii w osobowych samochodach.

Cena konkurencyjna od 234zł/szt.

Czy stosował ktoś w QQ ?

Myślę o skromnym 1,6 do jazdy normalnej, nie wyczynowej np 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleję się może do tematu Opony.

Co sądzicie o Nankang Snow Viva Sv-2 215/65R16.

Nie widziałem negatywnych opinii w osobowych samochodach.

Cena konkurencyjna od 234zł/szt.

Czy stosował ktoś w QQ ?

Myślę o skromnym 1,6 do jazdy normalnej, nie wyczynowej np 4x4.

O chińczykach raczej dość słabo wypowiadali się we wszystkich znanych mi niezależnych testach. Czasem chińskie zimówki wypadały gorzej, niż wiodące opony letnie. Zastanowiłbym się, czy cena powinna być jedynym kryterium....

 

Wyszperane w niecie: Nankang is known to make bad tires. Especially their winter tires are really bad. In the latest review I saw, Nankang studded tires was much worse than other manufacturers All season tires, on ice and snow!....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 zł różnicy między felgą stalową a alu? Coś się chyba komuś pomyliło

 

 

 

Można zadzwonić i spytać.Sam jestem ciekaw ile powiedzą komuś innemu.

Facet od razu mówił że różnica jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 zł różnicy między felgą stalową a alu? Coś się chyba komuś pomyliło

 

Stalówka renomowanego producenta lub oryginalna będzie niestety droga i ta różnica jest jak najbardziej realna...

 

Dokleję się może do tematu Opony.

Co sądzicie o Nankang Snow Viva Sv-2 215/65R16.

Nie widziałem negatywnych opinii w osobowych samochodach.

Cena konkurencyjna od 234zł/szt.

Czy stosował ktoś w QQ ?

Myślę o skromnym 1,6 do jazdy normalnej, nie wyczynowej np 4x4.

 

Użytkuję letnie opony Nankang w mojej zabawce ( Golf MK1 cabrio z 1985 roku ) na niskim profilu dokładnie 45 i spisują się bardzo dobrze. Firma Nankang jest dość znana na forach tuningowych i z tych opon korzysta wielu użytkowników aut głównie na tuningowych kołach. Opinie w necie o tych oponach chyba jako jedynych chińczykach są zadziwiająco dobre i mogę to potwierdzić. Niestety, ale nie miałem doświadczenia z oponami zimowymi tego producenta...

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

A ja chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami z zakupu felg i opon zimowych, może się komuś przyda.

Po wykonaniu kolejnego doktoratu w temacie opon i felg na zimę - zdecydowałem się na zakup ALU ATT640 oraz Goodyear UG Performance 215/65/R16 98H w oponeo.pl.

Przed zakupem analizowałem opinie na niniejszym forum oraz ogólnie opinie w sklepie internetowym.

Moje letnie opony to ContiPremiumContact 2 215/60/R17 96H - takie jakie były oryginalnie w QQ.

Na zimę chciałem R16, bo tańsze, a ponadto wg teorii powinny mieć więcej gumy z boku (wyższy profil 65 a nie 60).

Wg teorii średnica zewnętrzna opony powinna być tylko 4mm mniejsza w stosunku do R17 .

 

Zatem zakupiłem ten zestaw i tu nastąpiło moje zdziwienie, gdyż nowe opony po założeniu na felgi i napompowaniu mają średnicę zewnętrzną 24mm mniejszą od oryginalnych.

Wykonałem śledztwo i okazało się, że :

- nominalna średnica zewnętrzna opony 215/60/R17 powinna być 689.8mm (wg kalkulatora http://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienniki-opon)

- faktyczna średnica zewnętrzna moich oryginalnych letnich ContiPremiumContact 2 215/60/R17 to 697, zatem moje oryginalne są +8mm większe od nominalnych

- nominalna średnica zewnętrzna opony 215/65/R16 powinna być 685.9mm

- faktyczna średnica zewnętrzna moich nowych opon zimowych Goodyear UG Performance 215/65/R16 to 674mm, zatem moje nowe zimówki są mniejsze o -12mm od nominalnych

 

Zatem nowe zimówki Goodyear są za małe o 12mm w stusunku do nominału, podczas gdy oryginalne letnie Continental są za duże o 8mm w stosunku do nominału, co łącznie daje różnicę 12+8+4(4mm to nominalna różnica pomiędzy R17 i R16)=24mm

 

Trochę kiepsko, bo na zimę będę miał mniejszy prześwit 12mm (24mm:2), ale nie ma tragedii, bo mimo wszystko nadal są to duże koła i spory prześwit.

Ale gdybym miał wybierać opony drugi raz to już bym Goodyear nie kupił.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie Goodyear może coś więcej w tym temacie.

 

Pozdrawiam .

 

Ponieważ w praktyce wypadają 2cm mniejsze nić Continental, przynajmniej u mnie, a taką różnicę to już widać gołym okiem bez miary.

Tak w ogóle to by mi do głowy nie przyszło mierzyć, gdybym nie widział różnicy gołym okiem. :rolleyes:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zakupiłem ten zestaw i tu nastąpiło moje zdziwienie, gdyż nowe opony po założeniu na felgi i napompowaniu mają średnicę zewnętrzną 24mm mniejszą od oryginalnych.

Ciekawe spostrzeżenia. Muszę pomierzyć moje koła.

Mam jednak uwagę, co do sposobu wyliczenia różnicy wysokości kół oryginalnych i zimowych. Wg mnie wychodzi trochę lepiej, bo "tylko" 23 mm. :)

 

Można to przecież policzyć tak:

 

- faktyczna średnica zewnętrzna moich oryginalnych letnich ContiPremiumContact 2 215/60/R17 to 697,

- faktyczna średnica zewnętrzna moich nowych opon zimowych Goodyear UG Performance 215/65/R16 to 674 mm

 

a więc 697 - 674 = 23 mm

 

Tak właściwie, to trzeba by zmierzyć faktyczny prześwit przy oponach letnich i zimowych, bo opona o wyższym boku może się więcej ugiąć pod ciężarem auta. Jak nie zapomnę to przy zmianie kół to pomierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenia. Muszę pomierzyć moje koła.

Mam jednak uwagę, co do sposobu wyliczenia różnicy wysokości kół oryginalnych i zimowych. Wg mnie wychodzi trochę lepiej, bo "tylko" 23 mm. :)

 

Można to przecież policzyć tak:

 

- faktyczna średnica zewnętrzna moich oryginalnych letnich ContiPremiumContact 2 215/60/R17 to 697,

- faktyczna średnica zewnętrzna moich nowych opon zimowych Goodyear UG Performance 215/65/R16 to 674 mm

 

a więc 697 - 674 = 23 mm

 

Tak właściwie, to trzeba by zmierzyć faktyczny prześwit przy oponach letnich i zimowych, bo opona o wyższym boku może się więcej ugiąć pod ciężarem auta. Jak nie zapomnę to przy zmianie kół to pomierzę.

Pomierzyłem moje Goodyear UltraGrip 8 215/65/R16 - 695 mm średnicy, napompowane, bez obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - ale mnie zaskoczyliście tymi wymiarami, nigdy nie mierzyłem średnic opon ale sądziłem że jeśli jest podany rozmiar opony to wszystkie będą miały taką samą średnicę +/-, niezależnie od producenta, a tu takie różnice, muszę z ciekawości zmierzyć swoje :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...