Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] terkotanie przy rozruchu


solar21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio przy rozruchu pojawiło się terkotanie. W momencie, gdy puszczam kluczyk i rozrusznik przestaje kręcić, słyszę z silnika dźwięk podobny do dźwięku kawałka plastiku umieszczonego w szprychach roweru. Trwa 1-2 sekundy. Nie pojawia się podczas pracy silnika w żadnej innej sytuacji. Jakieś pomysły?

T30, 2003, 2l benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze automat rozrusznika nie odbija odpowiednio wczesniej i zebatka rozrusznika chwile jeszcze po rozruchu terkocze po wiencu kola zamachowego

 

Dzięki, brzmi to bardzo sensownie. A co może być tego powodem? Rozebranie i wyczyszczenie pomoże czy to coś poważniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Automat rozrusznika. Sprawdź też poziom oleju. Hydrozawory muszą mieć minimum oleju do prawidłowej pracy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Automat rozrusznika. Sprawdź też poziom oleju. Hydrozawory muszą mieć minimum oleju do prawidłowej pracy ;-)

 

Okazuje się, że nie.

Rozrusznik jest z lewej, a dźwięk dobiega z prawej strony silnika. Generalnie z okolic sprężarki AC i paska napędzającego tą sprężarkę i coś tam jeszcze.

Dźwięk jest taki bardziej metaliczny, nie piszczenie albo szum. Puszczam kluczyk, odpalając silnik, i, jak tylko nie ma mechanika w pobliżu, słychać przez 1-2 sek. trrrrrrr.

Problem z diagnozą polega właśnie na tym, że na 10 odpaleń u mechanika zaterkotało 2 razy. Jak jeżdżę sam, terkocze za każdym razem. :)

Dodatkowo ten sam, albo bardzo podobny dźwięk słychać przy ruszaniu na 1, 2 biegu w okolicy 2000-2500 obrotów. Jakby coś rezonowało przez chwilę. Gdy samochód stoi i przygazuję, nic nie terkocze.

AC działa, jednak 2 razy zdarzyło się, ze auto zgasło przy włączeniu AC.

W poniedziałek odstawiam samochód, ale może macie jakiś pomysł, bo wymiana kolejno łożysk i sprawdzanie, czy przestało się mi nie uśmiecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ostatnio przy rozruchu pojawiło się terkotanie. W momencie, gdy puszczam kluczyk i rozrusznik przestaje kręcić, słyszę z silnika dźwięk podobny do dźwięku kawałka plastiku umieszczonego w szprychach roweru. Trwa 1-2 sekundy. Nie pojawia się podczas pracy silnika w żadnej innej sytuacji. Jakieś pomysły?

T30, 2003, 2l benzyna.

 

u mnie jest podobnie - przy czym tylko na zimnym silniku. dodatkowo od czasu do czasu świeciła mi się kontrolka silnika. pierwszy mechanik stwierdził, że to zmieniacz/wariator fazy rozrządu - 3,5 tys. plus robocizna. drugi - obeznany w temacie japończyków - w zasadzie potwierdził, przy czym podał wersję optymistyczną, że to nie kwalifikuje się do wymiany - "ten typ tak ma", ewentualnie zalecił zmienić olej na bardziej gęsty.

 

ponieważ się nie znam to się wypowiem: podobno chodzi o to, że olej wycieka z owego zmieniacza/wariatora i przy starcie na zimnym silniku kręci się bez oleju. po zassaniu oleju jest git.

pozdrawiam

Edytowane przez mr_soze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam przy rozruchu silnika który jest zimny lub odstał godzinkę czy dwie. I Też podejrzewam że chodzi o to że olej spływa i zanim dojdzie do zaworów przez pół sekundy rzęźi.... Zupełnie się tym nie przejmuję.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam to samo. Też się tym nie przejmuje.

Prosze na wszelki wypadek sprawdzic zamocowanie chłodnicy! Jakies dziwne luzy tam niekiedy powstają i hałasy ktore sugerują problemy w silniku. Wystarczy recznie luzy chłodnicy sprawdzić czy to nie jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam x traila z 2002 r.z silnikiem 2.0 benz. Prawdopodobnie ten sam dżwięk przy odpalaniu spędzał mi sen z powiek.Umiejscowienie się zgadza.U mnie to był alternator.Brzmi nieprawdopodobnie ale tak jest.W rolce napędzającej alternatora zamontowane jest sprzęgło, które wydaje ten dżwięk.U mnie wymiana rolki około 300 zł.Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Terkotanie przy rozruchu może tez być spowodowane rozciągnięciem łańcucha rozrządu. Ja miałem ten terkot i po wymianie łańcucha przestał terkotać przy rozruchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terkotanie przy rozruchu może tez być spowodowane rozciągnięciem łańcucha rozrządu. Ja miałem ten terkot i po wymianie łańcucha przestał terkotać przy rozruchu...

 

Kolego a ile Cie to kosztowało jeśli moge zapytać? Bo czeka mnie prawdopodobnie to samo plus inne sprawy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem dużo więcej a łańcuch wymienili mi przy okazji bo się okazało że jest rozciągnięty. Sam łańcuch jakiś japoński w Intercarsie ok 340 zł - rolki i te inne rzeczy pewni ekoło 150 w sumie. Robocizna nie mam pojęcia bo jak wyżej napisałem silnik i tak już miałem rozebrany do proszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem dużo więcej a łańcuch wymienili mi przy okazji bo się okazało że jest rozciągnięty. Sam łańcuch jakiś japoński w Intercarsie ok 340 zł - rolki i te inne rzeczy pewni ekoło 150 w sumie. Robocizna nie mam pojęcia bo jak wyżej napisałem silnik i tak już miałem rozebrany do proszku.

 

Jednym słowem nie mało.. u mnie sie kontrolka zapaliła silnika i coś tam wykzuje na 2 błędy związane z rozrządem (czujnik położenia wałka rozrządu i coś tamjeszce ale juz nie pamietam) ...

 

dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że Ci się zapaliła. Znam przypadki w których łańcuch się kończył a dioda nie zaświeciła bo sprzedawca auta wyciął ją z obwodu aby ukryć ten fakt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mój X (2.0 benzyna) też terkocze. Nie jest to łańcuch (wymieniony), ani popychacze hydrauliczne (nie ma ich w tym typie silnika). Poza dźwiękiem, nie ma innych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terkotanie przy rozruchu szczególnie zimnego silnika to może być spowodowana tym, że zanim olej dotrze do wszystkich elementów rozrządu, przez chwilę zawory nie są prawidłowo regulowane (strasznie amatorsko to napisałem ale inaczej nie potrafię ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość adrian.wro

Witam,

Mam 2,0 z 2002 250tys przebiegu i samochod wydaje dziwny dzwiek (terkocze). Najczesciej przy rozruchu i przy stromych gorkach. Mechanik bez otwietania maski powiedzial ze prawdopodobnie jest to lancuch naciagniety. Poza tym od jakies pol roku wyskakuje mi check engine z kodem bledu P1110 (zle polozenie walka chyba. Ja tak jezdze ale przymierzam sie zeby do serwisu z nim podjechac bo nie wiem gdzie w Gdansku znajde dobry warsztat....

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...