Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Nats i drugie orginalne radio


Sonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko. Czy NATS ma coś wspólnego z radiem? Słyszałem że jeżeli odłączy sie aku na dłuższą chwile trzeba wprowadzać kod radia. Chce kupić drugie orginalne radio i myśle że nie było by z tym problemu ponieważ radio można odkodować kodem.Ale słyszałem też że podobno NATS nie pozwoli uruchomić radia z innego samochodu. Czy to prawda?

 

Przejrzałem forum i niestety to prawda. Chodziło mi dokładnie o radio 2598M czyli radio z dodatkowym wyświetlaczem z almery z climatronic. Niestety dalej nie rozumiem na czym polega wylogowanie tego radia z auta dawcy(auto z anglii) i czy możliwe jest ominiecie immo czy moze wywalenie radia do śmieci.

Edytowane przez Sonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak NATS koduje również radio, ja jak kupiłem radio z innego to po prostu pojechałem do magika i usunął stary kod i wprowadził nowy :) w sumie 10 min roboty 40 zł mnie to kosztowało :)

a czy idzie rozkodować i przełożyć do innego podobno kiedyś czytałem że tak ale nie wiem czy tak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że problem rozwiązany, zatem tylko tak celem uzupełnienia, za "serwisówką", cyt:

"Item

Transferring radio to another vehicle/replacement of radio by an “old” part

 

Service Procedure

Radio needs to be reset by using CONSULT-II and the associated immobilizer

PIN code (there is no need to return the audio or NAVI units to a Clarion service

center)."

 

Z tego co pamiętam, i jeśli dobrze pamiętam, to oryginalne radio/prawidłowo wkodowane, nie powinno stwarzać problemów tak, że żadne odpięcie aku nie powinno zaszkodzić. Nie wiem, i nie jestem pewien czy, i ewentualnie jaka jest różnica między wkodowaniem z panelu (jak czytałeś tematykę to wiesz, że jest taka możliwość), a wkodowaniem z Consult'a - może być taka, że z panelu może być "nietrwała" tzn po odpięciu aku może będzie potrzebne ponowne wkodowanie (ale pewien nie jestem)?!

Powodzonka, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
może być taka, że z panelu może być "nietrwała" tzn po odpięciu aku może będzie potrzebne ponowne wkodowanie

Szanowni Koledzy, czeka mnie wyjęcie radia i wypięcie połączeń - czy radio się rozkoduje? (nawet nie wiedziałem, że są kodowane). Ponieważ radio ma uszkodzony wyświetlacz, będę chciał go dostarczyć fachowcowi, żeby sprawdził czy wyświetlacz jest wymienny - na aukcjach jest masa radyjek w wersji angielskiej i można by zamienić tylko wyświetlacze. Ale czytając posty wystraszyłem się kodowanego radia :unsure:

Temat dotyczy oryginalnego radia w Primerze P 11 rok 2000.

Czy ktoś coś wie na ten temat? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Audik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy, czeka mnie wyjęcie radia i wypięcie połączeń - czy radio się rozkoduje? (nawet nie wiedziałem, że są kodowane). Ponieważ radio ma uszkodzony wyświetlacz, będę chciał go dostarczyć fachowcowi, żeby sprawdził czy wyświetlacz jest wymienny - na aukcjach jest masa radyjek w wersji angielskiej i można by zamienić tylko wyświetlacze. Ale czytając posty wystraszyłem się kodowanego radia :unsure:

Temat dotyczy oryginalnego radia w Primerze P 11 rok 2000.

Czy ktoś coś wie na ten temat? Z góry dziękuję za pomoc.

 

Ja wyciągałem radio u siebie jak mi się urwała linka od regulacji nawiewu, nic się nie zakodowało, radio po podłączeniu działało bez problemu.

Alma N16 2000 rok.

 

Mam za to inne pytanie, chciałbym wymienić radio na jakieś inne niekoniecznie oryginalne, ponieważ mam kaseciaka, czy jest możliwość podpięcia pilota z kierownicy do nieoryginalnego radia? Bo tak się do niego przyzwyczaiłem, że nie wyobrażam sobie życia bez tego udogodnienia :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez qlee11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągałem radio u siebie jak mi się urwała linka od regulacji nawiewu, nic się nie zakodowało, radio po podłączeniu działało bez problemu.

Alma N16 2000 rok.

 

Mam za to inne pytanie, chciałbym wymienić radio na jakieś inne niekoniecznie oryginalne, ponieważ mam kaseciaka, czy jest możliwość podpięcia pilota z kierownicy do nieoryginalnego radia? Bo tak się do niego przyzwyczaiłem, że nie wyobrażam sobie życia bez tego udogodnienia :)

 

Pozdrawiam

A może wolisz orginalną zmieniarkę podłączyć do swojego radyjka, mam z anglika taką jak byś był zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam takie pytanie.

Posiadam nissana almere z 2002/2003 r z tym duzym wyswietlaczem klimatronik na radiu napedzie cd pisze CY460 chiałbym do tego podłaczyc interfejs xclark z odczytem kart pamieci i usb i aux czy jak to sie podłacza to trzeba odłaczac radio lub akumulator bo nie wiem czy mi sie radio zakoduje ono jest wbudowane z tym duzym wyswitlaczem?

chiałbym to kupic zamiast zmieniarki bo zmieniarka jest cholernie droga nissanowska

Prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 250 zł w sklepie jest xclark z mp3 a to trzeba odłaczac zasilanie radia i akumulator czy nie trzeba?

 

Ja zawsze jak dłubie odłączam aku, radio w nissanie się nie koduje, jest wpisane w ECU samochodu, zmieniając radio z jednego do drugiego musisz je dodać do ECU, inna bajka jest tylko czy radio obsługuje ten interfejs, czy też nie trzeba go jakoś aktywować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wolisz orginalną zmieniarkę podłączyć do swojego radyjka, mam z anglika taką jak byś był zainteresowany

 

A nie będzie jaj z podłączeniem zmieniarki podobno też są zakodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dowiedziałem się, że jest możliwość wymiany wyświetlacza z angielskiej wersji radia. Dzisiaj takie angolskie radyjko zakupiłem i poinformuję o wynikach przeszczepu. Ale to za jakieś 3-4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dowiedziałem się, że jest możliwość wymiany wyświetlacza z angielskiej wersji radia. Dzisiaj takie angolskie radyjko zakupiłem i poinformuję o wynikach przeszczepu. Ale to za jakieś 3-4 dni.

 

witam schemat jak podlaczyc xcarlink jest tu

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ru&tl=de&u=http://www.club-nissan.ru/forums/showthread.php%3Ft%3D43179

 

Ja jednak wolal bym podlacyc inne radio np pioneera nie wiecie czy jest jakas przesciowka do tego, czy wogole jest mozliwosc podlaczenia innego radia??

Jak nie to macie moze rozpiske pinow w tym radyjku mam tylko climatronic bez sat nav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mam dobrą wiadomość dla mających problem z wyświetlaczem w oryginalnym radio Nissana. Wyświetlacz został przełożony z angielskiej wersji i radio DZIAŁA. Wbrew temu, co niektórzy twierdzili na Allegro. I niemiła wiadomość - facet z Wrocławia, wystawiający na Allegro m.in. angielskie wersje radia za ok. 50 zł, podniósł natychmiast cenę radia do 200,00 zł po tym, jak dowiedział się ode mnie, że jest możliwość "przeszczepu" wyświetlacza. Kupiłem radio u kogo innego za 50,00 zł. I to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam angielskie radio w komplecie z angielskim wyświetlaczem z klimatronika to nie bedzie wołał SECIURE i nie trzeba odblokowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam angielskie radio w komplecie z angielskim wyświetlaczem z klimatronika to nie bedzie wołał SECIURE i nie trzeba odblokowywać?

Moje radio zostało wymontowane z auta i zawiezione do zakładu RTV a więc poza zasięg działania NATS. Tam został zamieniony wyświetlacz Po powrocie radio zachowuje się jakby nigdy nie opuszczało swojej "dziupli", nie pojawiły się żadne komunikaty. Moje radio wygląda tak:

http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?p=58885105

Ale na tej fotce jest wersja angielska.

Edytowane przez Audik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje radio zostało wymontowane z auta i zawiezione do zakładu RTV a więc poza zasięg działania NATS. Tam został zamieniony wyświetlacz Po powrocie radio zachowuje się jakby nigdy nie opuszczało swojej "dziupli", nie pojawiły się żadne komunikaty. Moje radio wygląda tak:

http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?p=58885105

Ale na tej fotce jest wersja angielska.

 

hmmm....

też myślę nad przeszczepem wyświetlacza, nic prawie nie widać na nim - nie wiem tylko czy uda się przeszczepić sam wyświetlacz czy wyświetlacz z jakąś częścią bebechów - tak, żeby nie lutowac za dużo - radio z mojej primci a raczej wyświetlacz był poddawany reanimacji, a raczej jej próbie i nic z tego nie wyszlo, więc pozostaje anglik i właśnie przeszczep... co dziwne - radio po powrocie z operacji z powrotem do auta napędziło mi stracha - pojawił się napis wait a w końcu secure - napisy na szczęście zniknęły po przekręceniu zapłonu w pozycję "radiową" . Mam nadzieję, że po przeszczepie będzie wszystko si i żadnych rewelacji już nie będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...