Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prawdziwe osiągi QQ+2 i QQ 1.5 dCi


Gość arlandia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój OO+2 1.5 dCi (bez DPF) z 2010r z obecnym przebiegiem około 8 tys. km pali średnio 6,5 - 8,5 litrów ON na 100 km. Oczywiście na trasie przy prędkości 90-105 km/h pali 5,3 l/100km, ale wraz ze wzrostem prędkości wzrasta spalanie, np. jadąc autostradą 120-160 km to średnio około 7,2 litrów !!! Natomiast, po mieście spalanie wychodzi różnie, klima i krótkie odcinki to max. około 8,5 l/100km (jak na razie w lecie ciekawie ile wyniesie w zimie?), w przypadku płynnej, dłuższej jeździe po mieście to spalanie wynosi około 7,0 l/100 km. Gdzie są te wartości o których pisali !!! Po mieście miała palić max 5,9 l/100 km a na trasie 4,7 l/100 km, bardzo ciekawe....

 

Ile wasze QQ+2 z 1.5 dci lub QQ z 1.5 dCi zużywają paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój OO+2 1.5 dCi (bez DPF) z 2010r z obecnym przebiegiem około 8 tys. km pali średnio 6,5 - 8,5 litrów ON na 100 km. Oczywiście na trasie przy prędkości 90-105 km/h pali 5,3 l/100km, ale wraz ze wzrostem prędkości wzrasta spalanie, np. jadąc autostradą 120-160 km to średnio około 7,2 litrów !!! Natomiast, po mieście spalanie wychodzi różnie, klima i krótkie odcinki to max. około 8,5 l/100km (jak na razie w lecie ciekawie ile wyniesie w zimie?), w przypadku płynnej, dłuższej jeździe po mieście to spalanie wynosi około 7,0 l/100 km. Gdzie są te wartości o których pisali !!! Po mieście miała palić max 5,9 l/100 km a na trasie 4,7 l/100 km, bardzo ciekawe....

 

Ile wasze QQ+2 z 1.5 dci lub QQ z 1.5 dCi zużywają paliwa?

 

Bez + 2 za to ten sam silnik 1,5 (powiedzmy, że z przebiegiem ok. 10 tysięcy bo był tyle temu wymieniany): na mieście różnie 6,0-6,7, rzadko poniżej 6, na trasie jak jadę bardzo ekonomicznie bez skrzyżowań z czerwonym światłem, mało hamowania, mało przyśpieszeń da się mieć 4,7 a nawet niżej, ale to wymaga długich spokojnych odcinków, raz próbowałem na autostradzie jak nie chciałem tankować a miałem jeszcze ok 100 do domu z pełnym obłożeniem, z klimą i na pokładzie 2 osoby dorosłe, 2 dzieci udało mi się oscylować na ok 4,9-5,1

 

Ale i na trasie za to przy ostrej jeździe na pełnym liczniku zdarzało mi się przekroczyć 8 o parę dziesiętnych ale nie było to chyba 8,5. Tak samo było na pierwszym silniku przed awarią, więc pewnie to jakiś standard. No i ważne: to są wyniki z komputera, bo w rzeczywistości to może się trochę różnić, bo QQ ma przy 120 na liczniku przekłamanie o ok 15 km/h czyli inne prędkości i też nigdy się nie bawiłem w liczenie od wlania do wlania na przejechanym odcinku)

 

Przyspieszenie policzę sobie dla ciekawości (coby mieć porównanie bo czekam na drugi taki sam) i napiszę jak to u mnie działa na zimno i spokojnie i na ciepło z maksem :rolleyes2:

Edytowane przez Pedro_slask
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

QQ I-WAY, 1,5dci rocznik 2010 po FL, obecnie przejechane ok. 6000km

 

Komputer obecnie wskazuje 6,3l/100km nie resetowany od 2500km

 

Ogólnie spalanie oscyluje (wskazania komputera) 5,8 do 6,5 l/100km jak widać poniżej wg. tankowania spalanie od 6 do 7l/100km. Na samym początku jak go kupiłem zanim wyjechałem w trasę spalanie miałem nawet 10l/100km po czym po trasie ok. 300km miałem 5,5l/100km.

 

Litry km spalanie l/100km

53 843 6,29

50,9 842 6,05

43 614 7,00

 

Spalanie powyżej trasa 70% miasto 30% obciążenia trzy osoby + bagaże + box dachowy. Prędkość przelotowa 90km/h (lokalne) do 120km/h (autostrada, szybkiego ruchu)

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc w sierpniu nocą na wczasy do Zakopanego , krajowa 1 - z Gdańska do Łodzi w sznurku samochodów o średniej ok 80 km/h ,za Łodzią bez problemów ze średnią ok.110-120 km/h ,roboty drogowe w Krakowie i związane z tym utrudnienia i dalej do Zakopanego bez utrudnień z 3 osobami i pełnym bagażnikiem 5,2 l/100 km -normalna jazda nie na "emeryta".Powrót do Gdańska w dzień z problemami /korki przed Częstochową i sama Łódż / w tej samej obsadzie lecz mniejszym bagażem / spalanie 5,4 l/100 km -droga pokonana w prędkościach od 80- 120 km/h.

Jeżdząc po Gdańsku w chwili obecnej raczej bez wielkich utrudnień /korki dopiero się zaczną od wrzesnia/ z włączoną klimatyzacją na światłach dziennych/ledy/ spalanie wacha sie na poziomie 6,2 l/100 km.

Dane o spalaniu w małym stopniu różnią się od wskazań na komputerze /moje dane na podstawie tankowania pod korek/.

Jeżdząc po naszych Tatrach i Pieninach dopiero zobaczyłem jak trzeba sie napracować przy tym silniku dzwignia zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to mój 2,0 dci +2 tyle pali po 16 tys ale ma 150 Qńi. Bazując na spalaniu to jednak chyba warto wziąć 2,0 dci.

 

Nie kupiłem 2.0 dCi z dwóch powodów:

  • jeździłem testowym autkiem i średnie spalanie mi wyszło 15.00 litrów - więc nie wiem jak jeździsz że twój spala podobnie do mojego silnika 1.5 dCI . Moim zdaniem masz spalanie większe o około 1-3 litrów na 100km,
  • bałem się filtra DPF ponieważ większość mojego przebiegu to będzie miasto,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

QQ+2, nie przekroczylem jeszcze 6.8 na maxa w miescie -przebieg 5tys-trasa srednio 6,5 do 130 ,na emeryta (do 90 + tempomat)udalo sie zejsc ponizej 5(4,8).

Jedyne co wkurza ze nie zbiera sie z "dolu" tak jak TDI ...No ale trzeba sie przestawic przy tym silniku w stylu jazdy. 2.0 DCI ma ten sam problem ..

 

Jawrob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

QQ+2, nie przekroczylem jeszcze 6.8 na maxa w miescie -przebieg 5tys-trasa srednio 6,5 do 130 ,na emeryta (do 90 + tempomat)udalo sie zejsc ponizej 5(4,8).

Jedyne co wkurza ze nie zbiera sie z "dolu" tak jak TDI ...No ale trzeba sie przestawic przy tym silniku w stylu jazdy. 2.0 DCI ma ten sam problem ..

 

Jawrob

 

 

A czy na pewno jeździsz QQ+2 2.0 dCi a nie tylko QQ? :)

 

Ja w trasie od 95 do 120 spalanie mam do 6.2 (udało się zejśc do 5,5 przy max prędkości do 110) jednak po mieście dużo więcej od 6,8 do 8,5.

 

Pozdrawiam

arlandia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno jeździsz QQ+2 2.0 dCi a nie tylko QQ? :)

 

Ja w trasie od 95 do 120 spalanie mam do 6.2 (udało się zejśc do 5,5 przy max prędkości do 110) jednak po mieście dużo więcej od 6,8 do 8,5.

 

Pozdrawiam

arlandia

 

 

Sorry nie widac opisu z mojego profilu.Silnik to 1.5 DCI.

 

Jawrob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

QQ+2, nie przekroczylem jeszcze 6.8 na maxa w miescie -przebieg 5tys-trasa srednio 6,5 do 130 ,na emeryta (do 90 + tempomat)udalo sie zejsc ponizej 5(4,8).

Jedyne co wkurza ze nie zbiera sie z "dolu" tak jak TDI ...No ale trzeba sie przestawic przy tym silniku w stylu jazdy. 2.0 DCI ma ten sam problem ..

 

Jawrob

 

 

Jeżdżąc tylko po mieście mam wskazania na komputerze 7,6 l/ na 100 km. :(

 

MA KTOŚ WYŻSZE SPALANIE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już od około pół roku się ustabilizowało, zeszło na 6,4-6,8. Na trasie z Poznania do Katowic (autostada A2 + DK1 z Łodzi na Katowice) spalanie - 4,6 - prędkość 110-120kmh. I wierzę, że wg komputera da radę zejść poniżej 4 litrów B) .

Edytowane przez Mar3ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na trasie W-wa - Gdynia przy prędkości 90-100 osiągnąłem w pewnym momencie 3,9l/100km, ale pomógł mi chyba trochę południowy wiatr.

Qashqai Visia 1,5dci 2010 :rolleyes: (niedziela-rano pusta droga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KRUChY_lodz

Ja dopiero wsiadłem do swojej Kaśki 1.5 dCi i po 600km mam spalanie 6,3 - 6,5l na 100km, ale wiadomo - do 1000km staram się spokojnie jeździć, chociaż właśnie przeczytałem, że uprawiam jakiś PSJ - czyli zmieniam między 2tys a 2,5tys obrotów, czego ponoć diesle nie do końca lubią.

 

Jak się u nas w silnikach 1.5 dCi ma moment obrotowy? Na jakich obrotach najlepiej zmieniać?

 

Po trasie i spokojniej jeździe do 130km/h spadło do 6.0l/100km

Edytowane przez KRUChY_lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

QQ po FL 1,5dci od nowości 6500km

 

Ostatnio 150km w trasie dość dynamicznie i ok. 100km miasto 7l/100km

 

Samo miasto jazda dynamiczna, korki, krótkie odcinki spokojnie 9-10l/100km

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

QQ po FL 1,5dci od nowości 6500km

 

Ostatnio 150km w trasie dość dynamicznie i ok. 100km miasto 7l/100km

 

Samo miasto jazda dynamiczna, korki, krótkie odcinki spokojnie 9-10l/100km

 

Pozdrawiam,

Adam

 

 

To chyba muszę pochwalić się, ostatnie 400 km (samo miasto, krótkie odcinki - 3 - 11 km) spalanie mam 7,9 l / 100 km - zgodnie z komputerem który ostanio bardzo zawyża i to około 0,5 litra. Tak, tak u mnie zawyża.

Jazda dynamiczna po mieście.

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jazda tylko po mieście.

Resetowane spalanie i licznik dzienny "B"

Przejechałem 112,5km tylko w mieście. Spalanie 8,9l/100km

 

Temperatury na zewnątrz 10 do 20 st. C klima praktycznie nie pracuje.

W upalne dni z pracującą klimą 9-10l/100km spokojnie do osiągnięcia.

 

Pozdrawiam,

Adam

post-34577-1284572874,9613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almerę mam 1,5 dci po wawie 6-6,7 litra, na trasie można zejść poniżej 5 litrów-generalnie na 60 litrach (pojemność zbiornika) robię 900-980 kil. Ale sprzedaję. Powiem Wam czytając posty, że nieoszczędne te nasze QQ w dieslu. Biorę 1,6 benzynę i myślę że po wawie z 10 będzie mi brał.Patrząc na rozmiar Almery i QQ to faktycznie 1,5 dci powinien palić ok 8-9 litrów po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almerę mam 1,5 dci po wawie 6-6,7 litra, na trasie można zejść poniżej 5 litrów-generalnie na 60 litrach (pojemność zbiornika) robię 900-980 kil. Ale sprzedaję. Powiem Wam czytając posty, że nieoszczędne te nasze QQ w dieslu. Biorę 1,6 benzynę i myślę że po wawie z 10 będzie mi brał.Patrząc na rozmiar Almery i QQ to faktycznie 1,5 dci powinien palić ok 8-9 litrów po mieście.

 

Także jeździłem Almerą 1.5 dCi i byłem bardzo zadowolony (spalania po miescie 6,2 l) lecz po 6 latach trzeba było ją zamienić na coś młodszego i większego .... przemyśl jeszcze zakup QQ+2 1.6 PB moim zdaniem QQ+2 z takim silnikiem po mieście będzie palił 12-14.

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jeździłem Almerą 1.5 dCi i byłem bardzo zadowolony (spalania po miescie 6,2 l) lecz po 6 latach trzeba było ją zamienić na coś młodszego i większego .... przemyśl jeszcze zakup QQ+2 1.6 PB moim zdaniem QQ+2 z takim silnikiem po mieście będzie palił 12-14.

Domyślam się, mój model to QQ bez +2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... przemyśl jeszcze zakup QQ+2 1.6 PB moim zdaniem QQ+2 z takim silnikiem po mieście będzie palił 12-14.

QQ+2 1.6 w tej chwili komputer pokazuje dokładnie 8.0, nie resetowane od około 1100km.

Przez jakieś pierwsze 2000km pokazywał 9.1-9.2 ale wtedy jazda była non-stop na włączonej klimie.

Komputer zaniża ( przynajmniej na początku zaniżał, ostatnio nie sprawdzałem ) o jakieś 0.5l.

Aha, miasto to Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ+2 1.6 w tej chwili komputer pokazuje dokładnie 8.0, nie resetowane od około 1100km.

Przez jakieś pierwsze 2000km pokazywał 9.1-9.2 ale wtedy jazda była non-stop na włączonej klimie.

Komputer zaniża ( przynajmniej na początku zaniżał, ostatnio nie sprawdzałem ) o jakieś 0.5l.

Aha, miasto to Warszawa.

 

Chcesz mi powiedzieć, że twój QQ+2 1.6 benzyna pali po mieście mniej niź podaje Nissan w specyfikacji - jest napisane, że powinien palić 8,6 l/100 km - skąd u Ciebie 8,0 ??? Jak ktoś dokładnie przejrzy specyfikację starą i nową to w nowej czyli EURO 5 już nie podają spalania miejskiego. Jak to wytłumaczyć? Ale to już powinno być tematem innego wątku ......

 

Dla ciekawości w przypadku mojej wersji QQ+2 1.5 dCI jest napisane, że po mieście powinien palić 6.0l/100 km a dlaczego pali około 8,5l /100km ???

Może zgłoszę jako wadę fabryczną smile.gifsmile.gif

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć, że twój QQ+2 1.6 benzyna pali po mieście mniej niź podaje Nissan w specyfikacji - jest napisane, że powinien palić 8,6 l/100 km - skąd u Ciebie 8,0 ???

Uwzględniając przekłamania komputera to pewno właśnie na tyle wyjdzie smile.gif

Wszystkie moje dotychczasowe samochody paliły mi w mieście mniej niz podaje producent, dla odmiany w trasie zawsze więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem teraz na trasie wawa-śląsk 3 osoby dorosłe + sporo bagażu (czyli wagowo tak jak 4 osoby dorosłe), nocą powiedzmy pustą drogą, z wysoką średnią ok. 127 km/h czyli przez większość czasu na liczniku 160km/h (z tego co widzę na różnych nawigacjach przekłamuje wtedy prawie o 20km wobec tego co mówią satelity) i spalanie mi wychodziło na poziomie 8,5 - 9

 

zazwyczaj jeżdżę tą trasą sam, czasem w podobnych warunkach prędkości i mam maks 8,00 rzadko 8,3 (dużo czerwonych świateł)

 

btw

ptaszek w gniazdku na prawie 100% jest zwykle tylko jeden na 333 jak ktoś jeździ trasą od Piotrkowa do Wawy, pozostałe na 97% puste więc szczególnie nocą da się jechać ze średnią prędkością autostradową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego że to forum ma bardziej liberalne podejście do regulaminu, niż inne które znam, pozwolę sobie na mały OT. :whistle:

 

silnik 1.8 140KM :)

 

 

Coś mi mówi że kolego cosmo to się chyba też z Opla przesiadł. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...