Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Amortyzatory tył


Gość alllan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę niebawem wymienić amortyzatory do tyłu w mojej primerce P11

chciałem się was poradzić o jakieś dobre amorki, a nie zbyt kosztowne tak do 300 zł za 2 :>

 

Jeśli znacie jakieś dość dobre firmy proszę piszcie tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę niebawem wymienić amortyzatory do tyłu w mojej primerce P11

chciałem się was poradzić o jakieś dobre amorki, a nie zbyt kosztowne tak do 300 zł za 2 :>

 

Jeśli znacie jakieś dość dobre firmy proszę piszcie tu :)

 

Zmieniałem miesiąc temu tył na Bilsteina (170 zł sztuka) i sprężyny Lesjofors (około 170 zł sztuka) + nowe poduszki (mocowanie amora) 130 zł sztuka i póki co jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w "poradach eksploatacyjnych" jest osobny temat o amortyzatorach, tam poczytaj to wszystko powinno stać się jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja to sobie narobilem. W sklepie sie pomylili i dali mi amory do p12 zamiast p11. Teraz mam osobowa terenowke. :devil: Narazie bd tak jezdzil bo nie chce mi sie przekladac. Od p12 sa 1cm wyzsze, zreszta sami zobaczcie na zdjeciu. Pomimo ze prima stoi wyzej teraz jest wreszcie stablina i nie buja sie w zakretach.

 

pozniej dodam zdjecie bo cos nie moge dodac jakis blad na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te amortyzatory to wogule sa jakies twarde, jak skacze po haku to ledwo sie ruszy i od razu staje na miejscu, na tamtych to jak na hustawce, a co bylo na zakretach z tamtymi jakkby lodowke przewrocil :P . Troche to teraz dziwnie wyglada :D Jutro go czyms zaladuje i zobacze ile siadzie. A p12 mialy gazowe amory czy olejowe czy olejowo gazowe? z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolega voyo kombinował ze sprężynami od kombi żeby podnieść auto a tu takie proste rozwiązanie... :lol:

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wejda kola 20cali :D . A wy jak uwazacie zrobic cos z tym, czy tak jezdzic , ze byc moze jeszcze troche siadzie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie niezle tył ci poszedł do góry. Mi zalezalo na podwyzszeniu o jakis 2-3cm a u ciebie to jakie 10cm wyszlo. Az niechce mi sie wierzyc ze to kwestia samych amortyzatorów od p12. Zwykle to sprezyny odpowiadaja bardziej za wysokosc auta, chodz oczywiscie stan i twardosc amorkow jest rowniez nie bez znaczenia. Tutaj na ten temat bylo: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/23612-p11-spryny-na-ty-do-p11-hatch/topic/23612-p11-spryny-na-ty-do-p11-hatch/

Ja po glebszych przemysleniach zdecyduje sie jednak przy wymianie na wrzucenie dedykowanych do tego modelu amortyzatorow i sprezyn. Jak będą nowe to i tak wyżej wszystko pojdzie, no i przede wszytkim nie bedzie tak bujac. Bo obecnie to choroby morskiej można dostac :rolleyes2:

Edytowane przez voyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

porownywalem stary z nowym i nowy jest wyzszy 1cm-2cm. Na starych nic dziwnego ze siedzial i bujal jak lodka, po dokladnym obejrzeniu zauwazylem ze siadly tuleje przy dolnym mocowaniu amortyzatora. Wasze tez byly takie pordzewiale?

http://img135.imageshack.us/i/20032011130.jpg/

http://img43.imageshack.us/i/20032011131.jpg/

http://img851.imageshack.us/i/20032011132.jpg/

Nie widac za bardzo tego na zdjeciach, ale te tulejki poszly troche w gore, a szkoda ze nie zrobilem fotki amorow z p12 jak je porownywalem. Amortyzatory od p12 maja wyzsza kolumne(nie wiem jak to sie fachowo nazywa) a teleskopy maja taka sama dlugosc.

 

No i znowu problem z zawieszeniem tylnim. Po wymianie amortyzatorow cos caly czas pukalo z tylu z lewej strony , tylko jak wjechalem w mocna dziure, teraz puka, trzeszczy na dolach, przy ruszaniu, przy skrecaniu, poprostu prawie zawsze slysze jakkby sprezyna przeskakiwala albo ruszala sie. Mc person poszedl? Nie da sie z tym jezdzic bo szlag czlowieka trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam. mam pytanko posiadam primerke p11 98r 1,6 16v czy amorki na tył maja spreżyne?

 

Amortyzator ma za zadanie tylko tłumić drgania, sprężyn w amortyzatorze nie ma

sprężyna na tyle to osobny element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...