Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Wymiana filtra paliwa (benzyna)


krajesiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, gdzie w P12 Kombi benzyna, znajduje się filtr paliwa. Słyszałem, że pod siedzeniem z tyłu. Jak się do niego dostać? Dam radę wymienić go samodzielnie, czy lepiej pojechać do mechanika? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdzie w P12 Kombi benzyna, znajduje się filtr paliwa. Słyszałem, że pod siedzeniem z tyłu. Jak się do niego dostać? Dam radę wymienić go samodzielnie, czy lepiej pojechać do mechanika? :)

 

 

 

Podobno jest nie wymienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Śniadek Sylwester

Filtr jest przy zbiorniku paliwa po lewej stronie za tylnym kolem. a tak dokladniej to pod bagaznikiem miedzy zderzakiem a kolem zapasowym. Mozna go podejrzec od tylu od strony zaczepu do holowania. Trzeba zdemontowac plastykowa oslone ktora laczy sie ze zderzakiem i podloga auta. Pozdrawiam.

Edytowane przez szwedek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest przy zbiorniku paliwa po lewej stronie za tylnym kolem. a tak dokladniej to pod bagaznikiem miedzy zderzakiem a kolem zapasowym. Mozna go podejrzec od tylu od strony zaczepu do holowania. Trzeba zdemontowac plastykowa oslone ktora laczy sie ze zderzakiem i podloga auta. Pozdrawiam.

Wymieniales u siebie może? Jestem ciekaw czy odczules różnice? I jaki był stan filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Śniadek Sylwester

Wymieniales u siebie może? Jestem ciekaw czy odczules różnice? I jaki był stan filtra.

Nie wymienialem bo podobno jest nie wymienny ale w planie mam go wymienic bo mam juz przejechane 80tys km to pewnie troche sie zasyfil. Auto chodzi ok tylko przeraza mnie spalanie w miescie przy duzych korkach i teraz jak zimnawo to nawet do 18l/100km komputer pokazuje. Ale to chyba nie wina filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kurcze i ja mam problem z moi nissmo :( Cos mu odbiło i jak przedtem zapalał w ciągu 1-2 sek krecenia rozrusznikiem, to teraz czasami muszez 8 sekund kręcić :( Potem jak rusze to do 3 tys obrotu brakuje mu jakby benzynki i troszke szarpie a powyzej jest juz ok. Nie dzieje się tak zawsze. Silnik 1.8 + LPG, na gazie wszystko ładnie chodzi aż miło.

Może koledzy macie jakieś sugestie od czego zacząć? Wczoraj wyjmowałem pompkę paliwa i w baku czysto i sama pompka czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

cześć też zastanawiam się nad tą wymianą

w sumie to wg http://www.filtron.pl/pl/index.php?idp=15&fd=&Typ_Pojazdu=1&Marka=7922&FC_Marka=7922&Identyfikator1=30786&TYP_SILNIKA_P=QG18DE&Model=10578&SILNIK1=1.8+%28P12E%29&MOC=116#idn30786

 

filtr jest nw nie do wymiany

 

może już to robiliście w swoich p12 :) pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć,

Odgrzeje troche ten temat i zapytam się o ten filtr paliwa.

 

Czy jest już osoba która wymieniła ten filtr ?

Jedni piszą że nie można inni że można a nikt nie napisał że "ja wymieniłem".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

I jak tam, jakieś informacje o filtrze paliwa w 1.8? 

Nie wyobrażam sobie filtra paliwa po 200 000 km ...

Może producent przewidział że po 100 000 km auto wyzionie ducha i nie będzie potrzeba wymieniać tego filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 415 kkm i filtr benzyny nie wymieniany nigdy ;-)

 

i słusznie bo filtra paliwa bez potrzeby się nie wymienia (sugerując się tylko znacznym przebiegiem), no chyba że ktoś ma za dużo kaski

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

WITAM JA MAM 190 TYSIECY W NISSANIE P12 KOMBI I SMIGA TEZ SIE PYTALEM MECHANIKA Z NISSANA MOWIL ZE SIE NIE WYMIENIA....COZ CZAS POKAZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby był w tym aucie-bo opinie rózne a nikt nie potwierdził to jak filtruje paliwo to jak mozna filtra czegokolwiek NIE wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w książce - instrukcji nie macie napisane?

Na końcu mam tabelę do poszczególnych silników, a w niej rozpiska - co ile coś się kontroluje lub wymienia.

W P11. 144 filtr paliwa po 30 tyś.

 

Nikt nie spojrzał jak jest w P12?

Czy nie macie książki / tabeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak tak kolega Fryc ma rację ja w swojej P12 1.8 Bemzyna Hatchback Odkręciłem to coś to denko pod siedzieniem i tam filtra nie ma tylko pompa z pływakiem którą zastała paliwo i wskazuje poziom. A potwierdzam sprawdzane auto kilku krotnie pod tym kątem NIE MA! :)

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...