Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pierwszy przegląd


listek9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie jestem przed pierwszym przeglądem qashqaia 2,0 benzynka 4x4 17000 przebiegu 2009r. z września który sprowadziłem z Niemiec; w związku z tym mam do Was pytania?

- jaki może być koszt pierwszego przeglądu i co w ramach jego jest robione:

- czy można przyjechać ze swoimi filtrami (choć w serwisie w Białymstoku mówili że nie można bo nie uznają,gwarancji)

- czy w serwisie zmienią mi język z niemieckiego na polski w wyświetlaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w dniu wczorajszym tj. 25.09.2010 r. przeprowadzony został pierwszy przegląd w moim QQ 2.0 benz 4x4 wersja I-WAY. Przywiozłem swój olej i swój filtr oleju. Serwis (Rezszotary koło Legnicy) bez problemu założył dostarczony filtr. Całkowity koszt przeglądu wraz z kosztem najmu auta zastępczego wyniósł 673 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w dniu wczorajszym tj. 25.09.2010 r. przeprowadzony został pierwszy przegląd w moim QQ 2.0 benz 4x4 wersja I-WAY. Przywiozłem swój olej i swój filtr oleju. Serwis (Rezszotary koło Legnicy) bez problemu założył dostarczony filtr. Całkowity koszt przeglądu wraz z kosztem najmu auta zastępczego wyniósł 673 zł.

Dzięki za odpowiedź mam jeszcze pytanko jaki olej dałeś (ile weszło), oraz jaki filtr oryginał czy zamiennik a pozostałe filtry (pyłkowy, paliwa) wymieniali, co sprawdzali? pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! w Warszawie w Ballaun Sp. z o.o. pierwszy przegląd 399 zł ( mój olej i filtr kabinowy ) a ich filtr oleju i uszczelka pod korek.

Ogólnie poza olejem i filtrami nic nie wymieniają, sprawdzają tylko czy nie ma luzu na zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź mam jeszcze pytanko jaki olej dałeś (ile weszło), oraz jaki filtr oryginał czy zamiennik a pozostałe filtry (pyłkowy, paliwa) wymieniali, co sprawdzali? pozdrawiam!!!!

 

Witam

Wymienili tylko filtry pyłkowy, powietrza. Skotrolowali stan zawieszenia. Olej kupiłem taki jakim był zalany od wyjazdu z salonu ELF 5w40(syntetyk)4,3L, filtr zamiennik - nie pamiętam producenta.

Edytowane przez QQ_I-WAY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Pierwszy przegląd po osmiu miesiącach 29 09 2010 wymiana oleju z filtrem, filtr przeciwpyłkowy i to wszystko. Zdziwił mnie brak wymiany filtra powietrza (wg specyfikacji po 60 tys.), ale nie będe czekał tylko wymienię przed zimą. Koszt przeglądu 1100,00 zł. Wymieniono także gumowe poduszki pod mcphersonami z przodu (na gwarancji) - bardzo stukało pukało stękało itd podczas jazdy i manewrów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie pierwszy przegląd wypadł mi przy lekko ponad 9tys [rok] koszt całkowity 1018 pln wymiana oleju, filtrow, płynu hamulcowego, standardowa dolewka płynu chłodniczego [zauwazyłem dopiero jak poczytałem ze czesto jest na minumium] promocyjny przegląd klimatyzacji, sprawdzenia zawieszenia, geometria i umycie auta ...

 

generalnie 1,5 h i auto do obioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po pierwszym roku wymienili Ci płyn hamulcowy? Nie mam teraz instrukcji pod ręką, ale płyn hamulcowy wymienia się chyba po dwóch, albo trzech latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po pierwszym roku wymienili Ci płyn hamulcowy? Nie mam teraz instrukcji pod ręką, ale płyn hamulcowy wymienia się chyba po dwóch, albo trzech latach.

 

pewnie dlatego ze narzekałem na prace sprzęgła - a zdaje mi sie, ze wlasnie wysprzeglik pracuje na p.hamulcowym.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem czy warto jechać do serwisu z pierwszym przeglądem, myślę o wstawieniu gazu tak więc gwarancję bym i tak stracił. Nie wiecie w jaki sposób zmienić język obsługi radia z niemieckiego na polski da się to wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem czy warto jechać do serwisu z pierwszym przeglądem, myślę o wstawieniu gazu tak więc gwarancję bym i tak stracił. Nie wiecie w jaki sposób zmienić język obsługi radia z niemieckiego na polski da się to wykonać?

 

 

U mnie pierwszy przegląd po roku (bez uwag) 1100zł i 3h roboty.

Olej Shell Helix Ultra 5W30, wg f-ry 4,4l - ciekawe bo wg. instrukcji do HR16DE wchodzi z filtrem 4,3l a nie został zalany "pod korek". Zaokrąglili do MR20DE :)

Pozostałe rzeczy zgodnie z listą - filtr oleju+uszczelka, filtr kabinowy (chyba z pozłacanym logo Nissan bo za 250zł... he, he... nie jest nawet węglowy ;)), przegląd nadwozia.

Na koniec auto zostało umyte, wyczyszczone wewnątrz i otrzymałem checkliste skontrolowanych/poprawionych elementów podwozia, nadwozia itd... (pewnie trochę fikcja, aby klient czuł się lepiej).

 

Wracając do Twojego pytania.

Moim skromnym zdaniem oczywiście warto. Gdyby coś padło (np. w zawieszeniu) wtedy poza gwarancją pojawią się duże koszty. Tak śpisz spokojnie.... no może prawie ;)

Co do języka - nie ma polskiego, pozostaje ew. angielski.

 

Pozdr.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jakby kogoś interesowało to właśnie przymierzam się do pierwszego przeglądu po roku.

Rozpocząłem dzwonienie do serwisów z zapytaniem o cenę. Dzisiaj udało mi się zadzwonić do Odysseya na Górczewską w Warszawie. Ceny są następujące:

- przegląd ze wszystkim 1300zł

- przegląd sama robocizna - 600zł.

Jutro dzwonię dalej.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

2.0 benzyna, 4x4, 25000 km, 1 rok

-olej 5W40 Shell Helix Ultra 209L : 205,22 zł

-uszczelka korka spustu : 6,14 zł

-filtr oleju : 43,59 zł

- normalia : 12,20 zł

-przegląd po 30000 : 688,45 zł

-filtr przeciwpyłkowy : 233,45 zł

-przegląd lakierniczy nadwozia : 0,01 zł

 

Razem zapłaciłem 1187,85

 

jp

Edytowane przez janusz-pawlak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam: czyż to nie jest dobra cena za przegląd samochodu typu crossover z napędem 4x4?

 

Może i nie najgorsza, ale np. cena filtra kabinowego jest absurdalna... ;)

 

Niestety przeglądy poprzedniego auta (Peugeot 307 1.6) kosztowały mnie znacznie taniej niż teraz QQ 1.6...

Serwis Nissana do najtańszych nie należy.

 

A jaka jest cena przeglądu X-a po roku? :)

 

Pozdrawiam :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze w piątek udało mi się umówić na przegląd u Jaworski Gajewski. Cena wyjściowa za robociznę w przeglądzie prawie dwa razy mniejsza.

Ostatecznie przegląd kosztował:

- robocizna - 342zł

- filtr oleju 43,59zł

- uszczelka korka spustowego oleju - 6,14zł

Filtr powietrza i przeciwpyłkowy oraz olej przywiozłem ze sobą do warsztatu.

Miałem również przygotowany filtr oleju firmy Mann. I tu ciekawostka. Zostałem poinformowany, że zamienniki filtrów oleju nie odpowiadają standardom Nissana - jak zastosuję zamiennik to stracę gwarancję. Zapytałem więc jakiego producenta wybrać - padła odpowiedź, że Nissan produkuje filtry oleju i takie tylko trzeba stosować. Nie wiem co o tym sądzić. Zostałem wprowadzony w błąd? Czy też może Nissan rzeczywiście produkuje filtry oleju do swoich samochodów. Mi się zawsze wydawało, że takie części produkują wyspecjalizowane firmy.

Dodatkowo zgłosiłem głośną pracę układu kierowniczego (odgłosy pojawiły się około miesiąc, półtorej temu) niestety przyczyna nie została usunięta. Wykluczono jedynie, jako sprawcę tych odgłosów łożyska przy amortyzatorach. Zalecenie serwisu - czekać aż się pogorszy i będzie można coś znaleźć.

Po przeglądzie samochód został umyty. Ogólne wrażenie pozytywne, tylko nie wiem co sądzić o tym nieszczęsnym filtrze powietrza. Oczywiście zgodziłem się na wymianę filtra "produkcji Nissana"

 

Doliczając zakupiony olej i filtry we własnym zakresie koszt przeglądu nie przekroczył 700zł i został mi filtr oleju za 25zł

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze w piątek udało mi się umówić na przegląd u Jaworski Gajewski. Cena wyjściowa za robociznę w przeglądzie prawie dwa razy mniejsza.

Ostatecznie przegląd kosztował:

- robocizna - 342zł

- filtr oleju 43,59zł

- uszczelka korka spustowego oleju - 6,14zł

Filtr powietrza i przeciwpyłkowy oraz olej przywiozłem ze sobą do warsztatu.

Miałem również przygotowany filtr oleju firmy Mann. I tu ciekawostka. Zostałem poinformowany, że zamienniki filtrów oleju nie odpowiadają standardom Nissana - jak zastosuję zamiennik to stracę gwarancję. Zapytałem więc jakiego producenta wybrać - padła odpowiedź, że Nissan produkuje filtry oleju i takie tylko trzeba stosować. Nie wiem co o tym sądzić. Zostałem wprowadzony w błąd? Czy też może Nissan rzeczywiście produkuje filtry oleju do swoich samochodów. Mi się zawsze wydawało, że takie części produkują wyspecjalizowane firmy.

Dodatkowo zgłosiłem głośną pracę układu kierowniczego (odgłosy pojawiły się około miesiąc, półtorej temu) niestety przyczyna nie została usunięta. Wykluczono jedynie, jako sprawcę tych odgłosów łożyska przy amortyzatorach. Zalecenie serwisu - czekać aż się pogorszy i będzie można coś znaleźć.

Po przeglądzie samochód został umyty. Ogólne wrażenie pozytywne, tylko nie wiem co sądzić o tym nieszczęsnym filtrze powietrza. Oczywiście zgodziłem się na wymianę filtra "produkcji Nissana"

 

Doliczając zakupiony olej i filtry we własnym zakresie koszt przeglądu nie przekroczył 700zł i został mi filtr oleju za 25zł

 

Pozdrawiam

Mariusz

To ciekawe... Ja wykonywałem już trzeci przegląd i zawsze miałem montowany filtr oleju Renault... niebieski - dziwi mnie, że ten serwis twierdzi, że zamienniki nie odpowiadają wymaganiom Nissana, tym bardziej, że Mann to bardzo poważna Firma, a silnik 1,5 dci to silnik Renault....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia cena przy przeglądzie 4x4 czy jadna oś

ja za pierwszy przegląg QQ 1.6 Acenta zapłaciłem 1190zł! - z rabatem oczywiście. (PGD)

i trudno mi się zgodzić z kolegami co piszą że jak na Crossovera to niedrogo. To jest drogo.

całość pracy 2,5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

Dokładnie....

Zgodzę się z przedmówcą. Ja za swojego rocznego zapłaciłem 1300 PLN w serwisie w Warszawie przy Toruńskiej. Jak dla mnie to jest porażka a nie cena. Następnym razem przygotuję się sam do przeglądu.

Za kręcenie się koło auta przez 2,5 h tyle kasy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kręcenie się koło auta przez 2,5 h tyle kasy.

 

Kręcenie jak kręcenie ale ta pieczątka w papierach jest poprostu bezcenna ... :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przegląd po roku 08.12.10 , olej i filtr z serwisu - koszt całkowity 550 zł. Serwis Lublin

Pozdrawiam

Edytowane przez wojciechu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przegląd po roku, olej i filtr z serwisu - koszt całkowity 550 zł. Serwis Lublin

Pozdrawiam

 

W takim razie niejednemu opłaca się jechać do Lublina. Biorąc pod uwagę ceny z innych serwisów jak np 1300 zł

to oszczędność jest jak najbardziej widoczna. A przy okazji można zwiedzić Lublin :)

Ja jeszcze nie byłem. Ale jak rzeczywiście za rok będzie taka różnica to z chęcią zrobię sobie z rodziną taką wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

Witam. Przegląd po roku, olej i filtr z serwisu - koszt całkowity 550 zł. Serwis Lublin

Pozdrawiam

 

 

I to potwierdza moją teorię, że i ludzie i ceny w lubelskim są za***iście przyjazne. Aż nieprawdopodobnym się wydaje taka cena.

Rodzinka mojej żony mieszka koło Lublina więc nie będzie problemu jak za rok przyjadę na weekend i zrobię przegląd tam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W takim razie niejednemu opłaca się jechać do Lublina. Biorąc pod uwagę ceny z innych serwisów jak np 1300 zł

to oszczędność jest jak najbardziej widoczna. A przy okazji można zwiedzić Lublin :)

Ja jeszcze nie byłem. Ale jak rzeczywiście za rok będzie taka różnica to z chęcią zrobię sobie z rodziną taką wycieczkę.

 

Nie jestem pewien ale uwaga, bo obiło mi się o uszy, że przegląd po roku a po 30kkm to może być różnica...

Teraz w książkach serwisowych jest czarno na białym, że przegląd co 12 miesięcy lub 30kkm, ale z tego co kiedyś gdzieś wyczytałem w poprzednich rocznikach QQ bywało z tym różnie a jeszcze różniejsze były interpretacje serwisów...

No chyba, że coś totalnie mi się pokręciło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale uwaga, bo obiło mi się o uszy, że przegląd po roku a po 30kkm to może być różnica...

Teraz w książkach serwisowych jest czarno na białym, że przegląd co 12 miesięcy lub 30kkm, ale z tego co kiedyś gdzieś wyczytałem w poprzednich rocznikach QQ bywało z tym różnie a jeszcze różniejsze były interpretacje serwisów...

No chyba, że coś totalnie mi się pokręciło...

 

 

Masz rację, jak rozmawiałemm z pracownikiem serwisu powiedział mi że do QQ były 3 lub 4 rodzaje książek serwisowych i to wszystko zależy jaką książkę się dostało. JA niestety mam co rok lub 30.000km, ale wiem, że były równiez książki serwisowe gdzie właściciele mieli stawiać się co 30.000 lub 2 lata (szczęściarze):). Nissan w pewnym momencie poszedł po rozum do głowy i stwierdził, że co roku bedzie przegląd i dodatkowa kasa do nich wpłynie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...