Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oświetlenia wewnętrznego


Umberto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po przesiadce na x-a zauważyłem, że oryginalne oświetlenie jest słabiutkie. Nie wiem czy tylko u mnie- czy w każdym tak jest-że przednie światło włącza się tylko na przycisk. Na początku to nie mogłem trafić kluczykiem w stacyjkę, a że w poprzednim aucie było znacznie widniej więc postanowiłem coś z tym zrobić.

Założenie było takie, żeby światło nie przypominało żarówek,ale też nie trąciło golfami II z niebieskimi światłami, tylko było zbliżone do ok 4300k z temp barwową. Miałem do wyboru 5 lub 6 różnych power ledów z teperaturami (z pamięci) ok. 3000k, ok. 4000k 4500k 5000k i jeszcze coś ponad 5400 jak dobrze pamiętam.

Wybrałem dwa rodzaje, inne są w oświetleniu na tył i środek i trochę inne ok 400k na przód. Po czasie stwierdzam, że mogłem na odwrót podłączyć, trochę za późno, ale tragedii nie ma.

Początkowo chciałem dać po dwie diody na jedno światło, ale i tak uważam, że jest zbyt jasno!

Do rzeczy:

Dociąłem z płaskownika alu kawałek metalu- potraktowałem papierem ściernym (miałem tylko grube) a potem pastą polerską- idealnego lustra nie ma(nie miałem wodnych papierów na rzep), ale i tak można się przejrzeć:)

59753861.jpg

Power ledów mam w domu zatrzęsienie- takie zboczenie trochę:)- a elektronikę ściągałem bezpośrednio od skośnookich- po ok 2,3$ sztuka.Ledy wklejone klejem termoprzewodzącym, bo diody się dosyć grzeją i potrzebują chłodzenia- choć prąd w nie idący 700mAh nie jest jakiś specjalnie duży- wytrzymają więcej.

Mocowanie na jedną oryginalną śrubkę:) w każdej chwili można to przywrócić do stanu pierwotnego

12160607.jpg

Z pierwszą trochę zeszło, drugą zrobiłem w pół godzinki.

Przednia lampa trochę inaczej wykonana, ale działa i ma się dobrze- zdjęć brak.

A oto zmontwana tylna...

84954679.jpg

Teraz porównanie jak to świeci "bifor" i "after"

Każde zdjęcie na tych samych ustawieniach aparatu, więc można porównać jak zwiększyła się ilość światła we wnętrzu!!!

Światełka oryginalne

42312772.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Światełko tylne zmodyfikowane, centralne również...

65360146.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Teraz wszystkie zmodowane...

83788603.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

W rzeczywistości jest trochę ciemniej niż na ostatnim zdjęciu, bo ustawienia aparatu dopasowałem do oryginalnego oświetlenia co jest logiczne, a poza tym to przednie zwykle się nie świeci:)

W końcu jest jasno, nawet za bardzo(głównie to ciemno miałem w bagażniku i ubolewałem z tego powodu)! Na szczęście ściemnianie centralnej lampki działa do pewnego stopnia- power ledy steruje się natężeniem a nie napięciem...

I jeszcze jedno- nie jestem elektronikiem, ani elektrykiem tylko tak hobbystycznie w diodach:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie pomogło.by sie przydalo takie oswietlenie w bagażniku i moze na przednim oswietleniu w moim p11 primerce, moze pomysle o tym:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przerobiłem oświetlenie zgodnie z instrukcją i ..... kicha. Świeci gorzej niż żarówka oryginalna 10W. Zastosowałem diodę CREE XP-G Q4 3000-3200K. Jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...