Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Podświetelenie zegarów


Gość Stefan222

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stefan222

Macie może jakiś opis jak rozebrać deskę rozdzielczą w K12 żeby dostać się do żarówek podświetlenia licznika? Przeszukałem forum i nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest to dość nie wygodne, uprzedzam od razu.Z tego co pamiętam to trzeba najpierw odkręcić śrubki przy konsoli kierownicy żeby zdjąć górną część tejże(nie jestem pewien ale chyba tylko jedna trzyma górę),podważyć z wyczuciem plastikową ramkę z przodu deski(nie pamiętam czy na dole nie ma wkrętów za konsolą kierownicy)Powinna teraz zejść cała plastikowa otoczka licznika.Teraz odkręcić dwie śruby trzymające licznik.Jest jeszcze dość kłopotliwa śrubka nad zegarami,która ma łepek skierowany do góry a znajduje się pod górną przykrywą całej przedniej tapicerki.Mi udało się ją odkręcić samym bitem odchylając pokrywę maksymalnie bez uszkodzenia.Ostatnie zadanie to odpiąć mega wtyk z tyłu licznika.Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Stefan222

Dzięki, poczekam aż będzie cieplej i się za to wezmę. Wyboru nie mam bo świeci mi się już tylko jedna żarówka.

 

Zrobione. Więc dopisze klika rad dla potomnych. Tą górną pokrywą tapicerki warto odpiąć z przodu po całej długości (jest na zatrzaski), wtedy jest łatwiej. Rzeczywiście najgorzej z tą śrubką nad licznikiem, ale ja poluzowałem ją kombinerkami od dołu i od góry już wykręciłem palcami. Złącze z tyłu tez najłatwiej odpiąć wkładając ręce w szczelinę która powstała po odpięciu górnej części tapicerki. Złącze od góry po środku na zatrzask który trzeba nacisnąć na dół i wtedy odpina się bez problemu. Zostaje tylko delikatnie wyciągnąć cały licznik. Do podświetlenia Nissan użył 4 żarówek, co ciekawe to nie są typowe R5 T5 z cokołem, tylko jakby ciut większe, R8? R10? ale R5 T5 pasują tam bez problemu i świecą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...