Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11.144] Poduszki silnika p11.144 2.0TD


Gość grzeff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie zamówiłem te poduszki: http://allegro.pl/poduszka-silnika-nissan-almera-n16-primera-p11-i2339715586.html , http://allegro.pl/show_item.php?item=2339715594 . Po długich poszukiwaniach dowiedziałem się że wkład tej tylnej poduszki jest taki sam jak w p11, więc jak nie podpasuje to tylko zmienię wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wstawiam foto . Może po dłuższym czasie ale jest .

Ogólnie zrobiłem foto dwóch poduszek przedniej i tylnej ,z jednej i drugiej strony . Wiadomo jakie są gdzie . Te z prostym do przykręcenia to przednia a ta druga to tylna na łuku przykręcana .Jeśli ktoś nie rozkręcał ;)

 

 

post-33864-0-67752800-1339439583_thumb.jpg

 

post-33864-0-30879900-1339439763_thumb.jpg

 

post-33864-0-86326200-1339439820_thumb.jpg

 

post-33864-0-56239700-1339439836_thumb.jpg

 

post-33864-0-57035400-1339439853_thumb.jpg

 

pierwszą poduszkaę mam Srl chyba jak wyżej pisałem. to ostatnie foto to zrobiłem opakowania co mam z tyłu przykręcone poduszkę firmy Yamato. Może na otwory nie pasowały na sankach ale dopasowałem ją do sanek dużej różnicy nie było i poduszka miała te same otwory i wysokość to ją zamocowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek już wymianiłem przednią, a tylnia jeszcze w miarę a ta tylna poducha od p10 ma krótsze łapy i może nie starczyć od śruby do śruby z tego co patrzyłem, ale wkład ten sam to jak by co to przebiję, też kupiłem Srl, a z przednią męczyłem się 3h, jedna śruba poszła a druga za nic, podgrzewanie wd-40 nic nie dały, w końcu chciałem ją odkręcić uderzając poduchę w bok, ale urwała się nakrętka i wszystko kręciło się razem, skończyło się rozcięciu i przewierceniu belki na przewylot i danie nowej śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chyba ta tylna też się nie zgadzały otwory .

Rozwierciłem otwory i dałem większe podkładki i przykręciłem ją.

Nie chciało mi sie zmieniać wkładów czy wozić do sklepu na inna poduszke. A ta niby była pod silnik i rok a nie pasowała.

Ale założona i śmigam .

Robiłem teraz nie dawno luzy drążka zmiany biegów to jest ok z poduszkami :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej szarpie przy odpuszczaniu gazu, mimo że wymieniona została zmasakrowana poduszka przednia, tylnia w miarę, zastanawiam się czy może tak szarpać przez poduchę skrzyni, wygląda jakoś słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach wymieniam wszystkie 4 poduchy. Jak będzie dalej szarpać to będzie trzeba się chyba przyjrzeć przegubom wewnętrznym.

 

Poduszki wymienione. Przestało szarpać przy ostrym dodawaniu gazu. Powodem była totalnie urwana poduszka lewa od skrzyni.

 

Mam bardzo ważne pytanie do tych co wymieniali poduszki w 2,0 TD.

 

Jak ma być zorientowana poduszka przednia dolna?

Jest tam napis "AT" ze strzałką.

Patrzę na Allegro na belki i w niektórych jest w jedną a a w innych w drugą stronę.

 

W którą stronę ma być ta strzałka?

 

Chodzi o to jak macie zamotowane poduszki. Spójrzcie na zdjęcia poniżej i dajcie znać jak najszybciej.

post-10470-0-56148200-1340026426_thumb.jpg

post-10470-0-45276300-1340026439_thumb.jpg

Edytowane przez Bart-qlka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak jak na pierwszym zdj ta przednia poduszka.

Tak pewnie miałem przykręcone starą to tak przykręciłem nową.

Widać ta tylna ma tylko jedno prowadzenie skoro tam jest na łuku.Może inaczej nie będzie pasować

Tyle mogłem pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie poducha od strony rozrządu cała, przednia nowa tylnia w miarę a dalej cholernie szarpie przy puszczaniu gazu i między zmianami biegów, na dodatek w momencie tych szarpań słychać czasami z lewej strony stuk, czy to poucha skrzyni może powodować takie szarpanie, szarpie co najmniej jakby były rozwalone wszystkie poduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie tak było. Czytaj 3 posty wyżej.

Ja na razie walczę z problemem trzęsącej się budy. Przednia poduszka jest zamontowana odwrotnie ale czy ta zmiana coś da? Zobaczymy jak się dopcham do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to ona jest kompletnie rozwalona, znajomy patrzył a ja na hamulcu szarpałem silnikiem i luz jak cholera aż puka, gdzie zdobyć poduchę skrzyni w rozsądnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to ona jest kompletnie rozwalona, znajomy patrzył a ja na hamulcu szarpałem silnikiem i luz jak cholera aż puka, gdzie zdobyć poduchę skrzyni w rozsądnej cenie?

Ciężki temat.

Oryginał kosztował coś około 620 PLN.

Mi się udało kupić zamiennik Corteco za trochę ponad 300 PLN.

Spróbuj zapytać tutaj bo jak ja kupowałem to była ostatnia sztuka ponoć:

http://www.czescidoaut.pl/sklep/PODUSZKA-SILNIKA-NISSAN-PRIMERA-2.0-TD-,5~COC+602263.htm

 

Znalazłem jeszcze takie coś:

http://www.iparts.pl/czesc/poduszka-silnika,nissan,primera-traveller-wp11-1996-06-2001-12,2-0-td-90km,80-3561-9524-100538-0-208-50215.html#numery-oem

 

Ja wymieniłem wszystkie i efektu łomotania nie ma ale na jałowym mam dość duże drgania kierownicy i przy gaszeniu auta trochę telepie.

Tyle że u mnie jest odwrotnie przednia poduszka i to też może być przyczyną. Obrócę i zobaczymy jak będzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde kupiłem dziś wkład w ic, po 2,5h katorgi udało mi się starą wybić metodą nacinania i tłuczenia, posmarowałem smarem i wbiłem 3/4 poduszki dalej za cholere nie chce wejść, podgrzewałem całą obudowę nad palnikiem i szybko dobijałem młotkiem poduchę ale tym sposobem dalej nie idzie, chyba będę musiał jutro dać ją na prasę. A stara aź tak źle nie wyglądała a tłukło przy ruszaniu już, mam nadzieje że da rade ją wprasować jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie bawił w jakieś kombinacje ze zmianą wkładów. Nie wiadomo jak to się przełoży na wibracje silnika a te są dość znaczne.

U mnie przełożyli przednią poduszkę na odwrót i te drgania na jałowym się trochę zmniejszyły. Już tak nie telepie mocno kierownicą.

Jak się przyglądałem to jak wiadomo mocowanie do silnika nie leży w osi poziomej poduszki ale też nie leży w osi pionowej tylko jest delikatnie przesunięte w stronę przodu. W przypadku jak była odwrotnie to było większe naprężenie na nią i na tylną poduszkę. Teraz jest w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wbić wkład do końca, jeszcze nie jeździłem ale dalej występuje stuknięcie, słychać je głównie jak szarpnę silnikiem na hamulcu, może i tą tylią wymienie. A komfort na orginalnych będzie oczywiście lepszy bo orginały były olejowe, przynajmniej ta od skrzyni i rozrządu są olejowe a reszta zwykła chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te stuknięcie znikło ale wymieniłem wszystkie 4 poduchy więc jest szansa że ta tylna stuka.U mnie w fazie końcowej przed wymianą to jadąc pod górkę i trzymając nogę na gazie było słychać i czuć że czymś tam narywa.

Ja mam tą od skrzyni firmy Corteco to chyba nie jest taka najgorsza a tył mam oryginał.

Ciekawa sprawa jest z prawą poduszką. Kupiłem podobnie jak przednią firmy SRL a wygląda jakby była oryginałem tzn. ma wybity numer 11210-2F303 oraz te kółeczko z datownikiem. Dziwne bo nigdzie się z tym numerem nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie znikneło, drążek przestał drżeć na postoju i w ogóle nie czuć na postoju silnika, więc nie jest tak źle wkład kupiłem w Ic za 123zł z tedguma, podobno jedyna w całym IC jechała aż z mysłowic. Zastanawia mnie to stukanie które nie ustąpiło, mam obawy że to przegub wewnętrzny, a tylnia poducha taka tragiczna jeszcze nie jest, mikrospękania w okół tuleji w poduszce. A jak wyglądała twoja poducha skrzyni bo moja wydała się jeszcze nie taka zła, miała spękania po bokach i na górze się oderwała, ale nie zrobie zdjęcia bo musiałem wyciąć gume do wybicia wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też zdjęcia nie zrobię bo chyba już poszła na złom ale była całkiem urwana. Ten środek trzymał się na cienkim kawałku gumy.

U mnie może dlatego telepie na jałowym bo trzeba będzie wyczyścić nastawnik i dawkę paliwa ustawić. Nawiasem mówiąc wczoraj 1,5h walki różnym sprzętem i dalej połączenia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

2 miesiace i problem wrócił, podejrzewam że już zakończyła żywot ostatnia poduszka. Przy zmianie biegów jest takie szarpniecie mocne. Dla porównania to jest podobne do tego: Przyśpieszam z pełnym gazem i nagle gwałtownie puszczam gaz , to u mnie występuje takie szarpniecie przy wysprzęglaniu. Jedyna nie wymieniona poduszka to ta tylna na belce ale czy ona może tak mocno łomotać, ta od rozrządu sprawna od skrzyni nowa przednia nowa, już zaczyna denerwować mnie ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiace i problem wrócił, podejrzewam że już zakończyła żywot ostatnia poduszka. Przy zmianie biegów jest takie szarpniecie mocne. Dla porównania to jest podobne do tego: Przyśpieszam z pełnym gazem i nagle gwałtownie puszczam gaz , to u mnie występuje takie szarpniecie przy wysprzęglaniu. Jedyna nie wymieniona poduszka to ta tylna na belce ale czy ona może tak mocno łomotać, ta od rozrządu sprawna od skrzyni nowa przednia nowa, już zaczyna denerwować mnie ten samochód.

 

Może łomotać. U mnie też była zdemolowana. Ja wymieniłem wszystkie. Teraz nic nie łomocze przy przyspieszaniu ale na postoju i tak się trochę mocno trzęsie. Nie wiem czy to coś da ale mam zamiar jechać do pompiarza czyścić nastawnik i ustawiać dawkę. Może nie będzie się tak telepał wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jeździsz z klimą to nie łomocze? Bo z klimą to już w ogóle szarpania są kosmiczne, jakby miał wyskoczyć nie mogę jeździć z klimą z tego też powodu.

 

Wybebeszyłem belkę i jutro zmieniam wkład, chociaż nie jestem przekonany bo poduszka wygląda w miare dobrze, ma 3 lekkie peknięcia, ale ciężko ją uginać, ale z drugiej strony nic innego mi nie zostało, jak to nie pomoże to któryś przegub rozwalony. Musze jeszcze wymienić 2 gumki pod belką bo się rozleciały.

 

Zmieniłem dziś wkład i choć cały czas uważałem że stary wyglądał ok to się myliłem bo różnica jest kolosalna, przestało szarpać itp. i można w końcu jeździć normalnie z klimą bez szarpań, wcześniej się jeździło jak bym zmieniał biegu bez sprzęgła teraz jest ok w końcu. A tylnia poduszka wyniosła mnie 45 zł, tak jak wspominałem pare postów wcześniej zakupiłem poduszkę tylną od p10, wkład ten sam jedynie obudowa inna, wyciołem wkład z obudowy od p10 wybiłem swój wkład i wbiłem ten od p10 i jest git. Z tą poduszką poszło wyjątkowo łatwo 5 uderzeń i wyszła, z tą od skrzyni to męczyłem się godzinami. Jedynie namęczyłem się z zamontowaniem belki bo zrobiło się jakoś na ścisk, przykręciłem przednia poduche i musiałem odpychać do przodu całą belkę żeby przykręcić tylną, mam nadzieje że ostatni raz już ściągałem tą nieszczęsną belkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzewam kotleta.

 

O jakich gumkach pod belką mowa?


Nie rozbierałem jeszcze więc pytam bo zamierzam jechać "na kanał" z powodu trzęsącej się (karoserii i kierownicy) to może oblookam przy okazji te "gumki".

W sumie to najbardziej wqrzająca jest trzęsąca się kiera no i buda.

Nie ma tragedii przy dodawaniu/odejmowaniu gazu (trochę gałka chodzi w przód i w tył), przy gaszeniu też nie jest źle, także przy ruszaniu to nie stwierdziłem anormalnych zjawisk, ale jedno jest pewne - coś się rozsypało!

 

P.S.

A tak na marginesie - zrobiłem całe przednie zawieszenie (góra, dół) oraz końcówki drążka.

 

Stuków nie ma, opon nie drze no i prowadzenie zupełnie z innej bajki.

Edytowane przez c@rlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzewam kolteta :)

 

Mam poduchy do wymiany i po długich poszukiwaniach znalazłem poduszki firmy Febest Europe

Czy ktoś wie co to jest? Cenowo wychodzi nieźle z wyjątkiem lewej bo tylko oryginał Nissan za 618zł :/

Kupiłem raz z allegro używke to jeszcze gorsza niż moja i nie oddali kasy. (100 w plecy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...