Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Ogrzewanie - tylni panel sterujący


Gość Lorak85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kupiłem niedawno Serenę i nie wiem czy moje możliwości intelektualne się wyczerpały czy coś jest nie tak.Przechodząc do konkretów to mam 2 problemy z ogrzewaniem:

1.Na 1 i 2 przełożeniu nie działa dmuchawa (3 i 4 jest ok),

2.Nie wiem na czym polega mechanizm działania panelu sterującego ogrzewaniem(ten w drugim rzędzie siedzeń).Trochę się tym bawiłem ale z bocznych kratek nawiewu nie leciało ani ciepłe ani zimne powietrze.Nie wiem w czym tkwi problem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Na 1 i 2 przełożeniu nie działa dmuchawa (3 i 4 jest ok),

 

Co do pierwszego problemu to prawdopodobnie uszkodzony jest rezystor dmuchawy. Miałem coś podobnego, z tym, że u mnie działał na pierwszym i na czwartym zakresie prędkości. Drugi i trzeci był "martwy". Prawdopodobnie da się to naprawić, choć ja nie potrafiłem i po wymianie jest wszystko ok.

Rezystor znajduje się pod maską, w obudowie wentylatora.

 

Co do drugiego, to nie jestem pewien, ale z tego co wiem też tam jest rezystor i być może on jest zepsuty, albo też wentylator - skoro nic nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość taguj tematy. Poprawiłem. Używaj wyszukiwarki. Temat odnośnie 1 problemu już był.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/29329-serena-nawiew/page__p__343882__hl__rezystor__fromsearch__1?do=findComment&comment=343882

Co do 2 to wogóle gdzie masz nawiew na tył z boku czy pod fotelami drugiego rzędu. Zobacz czy dochodzi jakieś zasilanie, albo wcześniej czy włącznik działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czasem tu zagladam, a sereny nie mam już od 1,5 roku.... - jak widać warto bo chyba mogę pomóc.

UWAGA - POMAGAM W PUNKCIE 2 - jeśli masz takie fotele jak na zdjęciu poniżej.

Nawiewy, którymi sterujesz z tylnego panelu znajdują się pod lewym obrotowym (środkowym) fotelem. To są takie prostokątne otwory w cylindrycznej podstawie. To raz. Dwa - na panelu znajduje się owszem włącznik nawiewu i tu powinno działać wszystko OK jednak POD JEDNYM PODSTAWOWYM WARUNKIEM!!! - na desce rozdzielczej, poniżej włącznika awaryjek masz dodatkowy włącznik nawiewu tylnego! Wygląda jak wszystkie inne włączniki, ale nie pamiętam jaki na nim jest symbol. Taki myk żeby np. dzieciaki nie kombinowały przy tym tylnym panelu - odcięcie. Mam nadzieję, że te rady pomogą. Jeśli nie to napisz tutaj coś - postaram się pomóc.

 

Pozdrawiam

Marek BLUETEC

post-6380-0-97626700-1295990269_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Fiata Multiplę '01 1,9 jtd (fotka poniżej) - super autko, nic nie pali (w porównaniu z SR20 to każdy "nic nie pali") a przestrzeń jak w autobusie. Jeśli chodzi o sarnę to chyba jest najmilej wspominanym autkiem.

post-6380-0-56026600-1295992660_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...