Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

WP11 2.0TD błąd numer 87


Gość wojtas1980

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtas1980

Witam pojawił się u mnie błąd

87 Brake pedal position (BPP) switch I/II – circuit malfunction

pozycja pedału hamulca (BPP) przełącznik I / II - awaria obwodu

 

Czy ktos moze mi objasnić trochę szerzej co oznacza dany błąd ?

Check engine zapalił sie w czasie jazdy,samochód jechał normalnie i nie okazywał zadnych problemów.

Nissan primera Wp11 2.0TD 2001r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie pomiary dokonujesz na kostce obok pedału gazu. Jest ona na 5 pinów

 

Sprawdż czujnik położenia pedal gazu (akcelerator position sensor)

Napięcie zasilania na 5 pinie 5V

Ciągłość masy na 4 pinie

Ciągłość pomiędzy pin 1 a 426 ECM

pomiędzu pin 2 a 434 ECM

pomiędzy pin 3 a 435 ECM

Pezystancja od 1,2-1,9 kOhma mieżona pomiędzy 2 i 4 pinem

Pedał puszczony 1,2 wciśnięty max 1,9

 

Sprawdż wyłącznik pedału (accelerator switch)

 

Na puszczony będzie ciągłoć na wciśnietym brak

Sprawdzasz na pinie 1 i 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie spotkalem sie na forum z opisem tego bledu. Ale tak mysle ze nie dotyczy to ABS skoro sie zapalil check a nie kontrolka od ABS . Wobec tego nalezaloby szukac o tym problemie w pliku ec cd20 . Znalazlem w tym pliku o przelacznikach hamulca od strony 136 do 140. Rozne translatory roznie tlumacza . Generalnie chodzi o to ze ECU otrzymuje sygnal z dwoch przelacznikow . Jeden to wylacznik swiala hamowania , a drugi to (nie wiem dlaczego pisze zbedny RDNT) przelacznik hamulca. W przypadku gdy pedal gazu( w drugim translatorze pisze ze pedal hamulca) nie wraca do stanu biegu jalowego sterownik reaguje przez nacisniecie hamulca . W tej awaryjnej sytuacji sterownik pomija pedal i przywraca sygnal predkosci obrotowej silnika do 1200obr/min. Mysle ze tam na tych przelacznikach co pokazane sa na rysunkach szukac bledu. Panowie elektrycy to rozpracuja.

 

Kolego Wojtas 1980 jest to ciekawy przypadek wiec prosze napisac czy problem rozwiazany i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

problem trochę stary ale mam to samo

w mojej p11.144 20TD czasami zaświeca się chek i odczytałem błąd - 87(dzięki forum - sposób ze spinaczem)

no i zawiesza się czasem pedał gazu i nie wiem czy problem tkwi w nastawniku pompy czy w abs-ie bo od jakiegoś czasu

abs się włącza przy bardzo małych prędkościach np. nawracanie czy zwalnianie (kontrolka ABS nie świeci) ?

A ten plik ec cd20 to skąd ściągnąć bo trochę się elektroniką zajmuję, może ten błąd jest powiązany z nastawnikiem i hamulcem.

Obroty na biegu jałowym mam zawsze ok. 700 - 800

pozdrawiam i mam nadzieję że błąd 87 zostanie rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...