Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Podświetlana podłoga


bugi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robie sobie w mojej primerce diody które będą podświetlać podłoge jak któreś drzwi zostaną otwarte.. napotkałem taki problem że nie moge znaleść kostki gdzie łączą się wszystkie masy od drzwi, a dokładniej od tych przełączników.. wie ktoś może gdzie moge to znaleść??

Mógłbym podłączyć od razu pod łącznik masy drzwi np kierowcy ale wtedy jak pasażer otworzy drzwi to ledy się nie zaświecą ;/. Jak ktoś wie coś na ten temat to prosze o pomoc ;P, ewentualnie myślałem o dodłączeniu się pod lampke w podsufitce ale było by troche roboty a po zatym nie chce efektu że jeśli silnik będzie zgaszony i zostaną otwarte drzwi i następnie zamknięte to ledy będą świelić jeszcze jakiś czas ;/

Pozdrawiam

Edytowane przez bugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie właśnie dzisiaj dotarła paczka z ledami, i też się zabieram za taki projekt, tylko ja chcę podłączyć pod lampki aby odpalało się po otwarciu centralnego a nie tylko wtedy jak się drzwi otworzy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod tą w podsufitce?? jak ja nie znajde tego to też będe musiał tak zrobić ;P. W sumie też może być nie źle bo może fajna poświata bić prze szyby, a na jaki kolor sobie robisz?? i oświetlenie w podsufitce też wymieniasz i w zegarach czy tylko podłoga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie podłoga na niebiesko, a moduł do ściemniania jest z lewej strony pod kierownicą, i tam będę się wpinał,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz schemat gdzi eto jest, zaraz zrobię jak to wygląda po pinach

 

coś nie weszło teraz powinno być gitt

 

czyli możliwe, że pin 12

rozmieszczenie el.png

rozmieszczenie el.png

rozpiska pinów.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ze schematu widze że drzwi kierowcy i pozostałe są na 2 osobnych liniach, ciekawe czy jak bym połączył kierowce i pasażera to czy ledy zapalą sie też jak otworze tylne drzwi.. ale to już jutro będe się zastanawiał ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapa ma oddzielny przełącznik i nie włączy podświetlenia w kabinie, a oddzielne piny są dlatego, że po jednym przyciśnięciu pilota otwierają się tylko drzwi kierowcy a światło się włącza, czyli tylko to jest powodem

 

a wszystko i tak wychodzi na pin 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym zadziała, tylko jak to tam jest z tym otwieraniem, ja nie mam manuala do p11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwieram i zamykam kluczykiem, bo piloty zdechły.

przy przekręceniu kluczyka (otwieranie) światło się zapala, przy zamykaniu gaśnie.

ma czasowy wyłącznik i ściemiacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłbym z podsufitki. W mnie w elektrycznym można kupić ledy na metry i ja tez się przymierzam do takiego projektu (chyba na wybiorę kolor na biało :) ). Zobaczymy na zlocie komu wyszło lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwieram i zamykam kluczykiem, bo piloty zdechły.

przy przekręceniu kluczyka (otwieranie) światło się zapala, przy zamykaniu gaśnie.

ma czasowy wyłącznik i ściemiacz.

 

czyli pin 12 jeżeli tego nie zmienili w P11.144

 

Ja zrobiłbym z podsufitki. W mnie w elektrycznym można kupić ledy na metry i ja tez się przymierzam do takiego projektu (chyba na wybiorę kolor na biało :) ). Zobaczymy na zlocie komu wyszło lepiej :)

 

czyli pin 12 albo ciągnąć kabel wyżej, ale jak dla mnie nie ma sensu whistle.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzięki, później sprobuje to zrobić.

jutro zakładam spryskiwacze mżawkowe a to będzie następne w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie czarne coś na masce i leci z tego płyn na szybę :devil:

 

kupiłem na allegro takie dwa i zobaczę co mi z tego wyjdzie. czy będzie działać i psikać tu gdzie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u brata w golfie są takie w oryginale i pięknie rozpylają płyn na całą szybę, a u mnie z każdego lecą dwa strumienie na szybę i wycierajki muszą same rozprowadzić płyn po szybie, więc kupiłem takie co: http://allegro.pl/spryskiwacze-dysze-mglowe-2szt-najtaniej-i1433651347.html i zakładam.

 

trochę uciekliśmy z tematem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisz jak to się spisze u Ciebie... bo mgiełkowe lepiej natryskują na szybe i chyba mniej płynu idzie.. tylko czy pompka w nisku wydoli ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem podświetlanie podłogi.. niestety nie robiłem zdjęć bo nie mam aparatu a w komórce to nic nie widać bo ciemno w garażu i przy latarce robiłem.. Podłączyłem pod lamkpe, gdyż od razu pod drzwi tak jak chciałem, to chyba bym sie pozbył funkcji, że po jednym naciśnięciu pilota otwierają się tylko drzwi kierowcy ;/. Jak ktoś ma kłopat to niech zrobi zdjęcie kostki i pokaże w którym miejscu ja się wpiołem.. Chodzi o kostke która na schemacie który wstawił dino jest oznaczona jako "time control unit"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod który pin się wpiąłeś odpala się przy otwarciu drzwi z pilota/???, czy tylko po otwarciu fizycznie??? ściemnia się czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...