Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 - ABS


Pejsi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj wymieniałem bezpiecznik od zapalniczki i zauważyłem ze jest też bezpiecznik ABS. Chciałbym się dowiedzieć do czego on jest skoro w moim aucie nie posiadam ABSu chyba ze coś się zepsuło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło wlewu płynu do spryskiwaczy jest pompa ABS. takie metalowe pudło i wychodzą z tego rurki hamulcowe, ma jeszcze czarną plastikową pokrywę z dużym napisem ABS. masz takie coś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian89

A jak hamujesz to całkowicie blokuje ci koła?

i czy jak przekręcasz kluczyk w stacyjce to zaświeca się (bodajże pomarańczowa) kontrolka ABS'u?

Aha możesz jeszcze sprawdzić czy masz kostkę wpiętą przy klockach hamulcowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka koste przy klockach? ja mam abs i nie mam zadnych kostek.. jest przewod abs wpiety do czujnika ktory liczy rowki na przegubie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka koste przy klockach? ja mam abs i nie mam zadnych kostek.. jest przewod abs wpiety do czujnika ktory liczy rowki na przegubie ;D

Spokojnie może kolega jeszcze rozwinie teorie o klockach mam nadzieję bo jego myślenie jest mocno błędne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej rzecz jest w tym że ABS bierze sygnał z przegubu, a nie z klocków hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby nie patrzeć można sprawdzić czy kabel tam idzie czy nie....

To łatwiej podnieść maskę i sprawdzić czy jest pompa jak radził Nowak

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość skoczek248

witam ja mam taki problem z absem kontrolka mi raz swieci raz nie nawet podczas jazdy siaglej potrafi raz swiecic raz nie nieraz gdzies jade pare km i nie swieci a nieraz jak zapale to jak sie zaswieci to juz swieci i swieci co to moze byc jakis blad w komputerze gdzies czy jest cos takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo.U mnie okazało się że przy lewym przednim kole przewód od czujnika ABS był w środku przełamany.W moim przypadku jako ze sam czujnik był sprawny wymieniłem tylko fragment uszkodzonego przewodu.Możesz sprawdzić omomierzem rezystancje czujnika która powinna wynosić 1.44 - 1.76k. Błąd abs-u możesz wymigać sobie sam uziemiając 8 pin w złączu OBD2 na 3 sekundy.Jest to zresztą opisane w Servic Manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiec mi gdzie szukac tego pinu i co znaczy uziemic??

 

Pinu jak kolega napisał-szukaj w złączu ODB (nad lewą nogą kierowcy :) ), a uziemić to -zewrzeć do masy samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...