Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai - owiewka / nakładka stylizująca na maskę


Gość AMC29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co s?dzicie o owiewce lub jak kto woli nakładce na masce QQ ? Na stronie Nissana w dostępnych akcesoriach QQ/QQ+2 kryje się po nr.kat. KE610-JD000. Czy jest to

produkt, który spełniałby swoje zadanie, czy tylko podkre?lałby swoj? obecno?ć a maska wówczas ładnie wygl?dałaby ?

http://www.nissan.pl/ebrochure/J10G/catalogue/appli.htm

Edytowane przez AMC29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zabezpieczy przed kamieniami.A wygl?d to kwestia gustu.Do ciemnego lakieru nie będzie się rzucać w oczy a do jasnego jak widać na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz co s?dzimy? Domy?lam się, że Ci się podoba, ale chcesz znać zdanie innych przed ostateczn? decyzj?. No to Ci chyba nie pomogę, bo napiszę, że Nissan chyba by musiał mi dopłacać, żebym w takie ... (co?) ubierał zupełnie przyzwoite auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewka jest paskudna - to prawda. Jednak, gdybym się wybierał np. na Ukrainę, to założyłbym j? bez mrugnięcia okiem, z podziękowaniem i pocałowaniem w rękę. Nie wiem jak ta, ale owiewki przedniej szyby znakomicie chroni? przed kamieniami, odpryskami i ogólnie upapraniem szyby przez wszelkie owady / kamienie / inne dziwne rzeczy. Czyli ładna - nie, użyteczna - jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jedną rzecz, ta owiewka jest plastikowa, ale czasem można spotkać tak jakby skórę naciągniętą na przód maski. Popularne to w USA jest, ale i w Pl juz kilka aut z tym widziałem. Po kiego ta skórkowa nakładka jest? Czy to tylko niby ozdoba?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jedną rzecz, ta owiewka jest plastikowa, ale czasem można spotkać tak jakby skórę naciągniętą na przód maski. Popularne to w USA jest, ale i w Pl juz kilka aut z tym widziałem. Po kiego ta skórkowa nakładka jest? Czy to tylko niby ozdoba?

 

Pzdr

 

i skóra i nakładka plastikowa ma za zadanie w jakimś stopniu chronić (ale też zmieniać wygląd auta) lakier na masce bo jak by nie było sporo kamieni uderza w maskę (pomijam fakt że nie tylko maska cierpi ale i szyba przednia i zderzak czy chłodnica która nie jest w żaden sposób zabezpieczona. Ja mam wysłać szablon maski do firmy która szyje pokrowce na maskę - zrobią ją pewnie do 3 tygodni to jak się nie rozmyśle przez weekend majowy to pod koniec maja powinienem ją dostać :) o skórzaną BRE trzeba bardziej dbać (np. ściągać przy myciu, wysuszyć jak złapie nas deszcz i zaleje itd,itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jedną rzecz, ta owiewka jest plastikowa, ale czasem można spotkać tak jakby skórę naciągniętą na przód maski. Popularne to w USA jest, ale i w Pl juz kilka aut z tym widziałem. Po kiego ta skórkowa nakładka jest? Czy to tylko niby ozdoba?

 

Pzdr

 

Wszelkiego rodzaju nakładki na progi czy zderzak, owiewki, czy pokrowce na maske to znakomite miejsca do rozwoju ognisk korozji jesli nie sa oryginalnie montowane, zwulkanizowane w fabryce. Proponowane rozwiazania "na tasme obustronnie przylepną" nie gwarantują szczelnego przylegania. Woda dostająca się tam nie odparowuje, a brudu nie można usunąć więc pozostaje. W takim mokrym "błotku" korozja ma co robic.

 

Na pewno zabezpieczy przed kamieniami.A wygl?d to kwestia gustu.Do ciemnego lakieru nie będzie się rzucać w oczy a do jasnego jak widać na zdjęciu.

 

 

A moze cos takiego? Ta folia na zachodzie jest stosowane od dawna. Mozna ja nakleic tylko na elementy narazone na udary i zarysowania. Maska, progi ....

http://tinttech.pl/node/74

 

Moze ma ktos doswiadczenie z tą folią?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze cos takiego? Ta folia na zachodzie jest stosowane od dawna. Mozna ja nakleic tylko na elementy narazone na udary i zarysowania. Maska, progi ....

http://tinttech.pl/node/74

 

Moze ma ktos doswiadczenie z tą folią?

 

Pozdrawiam

 

Podpisuje się pod pytaniem i dodaje jeszcze jedno: Czy ktoś ściągał taką folie z auta po 2 latach (lub więcej) ?? Mi taka folie odradzano bo podobno się może łuszczyć po dłuższym okresie - ale to nie były słowa użytkownika takiej folii.

 

 

Ja narazie kombinuje z ta BRą ze skóry :) tzn. mam jutro wysłać szablon maski, ale jak by ktoś napisał jak się ta folia zachowuje to BRE kupię ale zakładać będę wtedy tylko na długie trasy.

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod pytaniem i dodaje jeszcze jedno: Czy ktoś ściągał taką folie z auta po 2 latach (lub więcej) ?? Mi taka folie odradzano bo podobno się może łuszczyć po dłuższym okresie - ale to nie były słowa użytkownika takiej folii.

 

 

Ja narazie kombinuje z ta BRą ze skóry :) tzn. mam jutro wysłać szablon maski, ale jak by ktoś napisał jak się ta folia zachowuje to BRE kupię ale zakładać będę wtedy tylko na długie trasy.

 

Jak mnie pamięć nie myli, to, pavelsti minęło już ponad 2- miesiące ( post z 02.03.2011)od pierwszego Twojego kontaktu z tą fimą?- po tym jak dzień wcześniej wrzuciłem fotkę z osłoną maski. Sądziłem żę dałeś za wygraną, ale gdy uda Ci się doprowadzić temat do pozytywnego końca, to dalej byłbym zainteresowany matą.

Pozdr.....Ed........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pamięć nie myli, to, pavelsti minęło już ponad 2- miesiące ( post z 02.03.2011)od pierwszego Twojego kontaktu z tą fimą?- po tym jak dzień wcześniej wrzuciłem fotkę z osłoną maski. Sądziłem żę dałeś za wygraną, ale gdy uda Ci się doprowadzić temat do pozytywnego końca, to dalej byłbym zainteresowany matą.

Pozdr.....Ed........

 

to niestety 4 firma(osoba) z która próbuje doprowadzić temat do czego kolwiek nawet nieudanej próby uszycia czegoś takiego - reszta albo olewała moje maile albo po prostu tacy producenci że szyją tylko to co jest w hurtowniach a ogłaszają że niema rzeczy niemożliwych - miałem na PW szukać kto był tym zainteresowany bo teraz chyba trafiłem do odpowiedniego człowieka, szablon jest zrobiony tak jak dostałem wskazówki od gościa a on napisał, że jak tylko dostanie ode mnie szablon pocztą to zabiera się za szycie i w kilka dni powinien to zrobić + myślał już nad mocowaniem żeby nie ruszać wygłuszenia - może się uda, rozmawiałem z gościem z serwisu więc powiedział że nie ma taka osłona wpływu na wlot powietrza do silnika... z reszta jak tylko dostane osłonę to się po dziele na forum czy to w ogóle możliwe i estetyczne. Tyle ze to trwa bo brak czas,a nie jest to moim priorytetem życiowym :) hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niestety 4 firma(osoba) z która próbuje doprowadzić temat do czego kolwiek nawet nieudanej próby uszycia czegoś takiego - reszta albo olewała moje maile albo po prostu tacy producenci że szyją tylko to co jest w hurtowniach a ogłaszają że niema rzeczy niemożliwych - miałem na PW szukać kto był tym zainteresowany bo teraz chyba trafiłem do odpowiedniego człowieka, szablon jest zrobiony tak jak dostałem wskazówki od gościa a on napisał, że jak tylko dostanie ode mnie szablon pocztą to zabiera się za szycie i w kilka dni powinien to zrobić + myślał już nad mocowaniem żeby nie ruszać wygłuszenia - może się uda, rozmawiałem z gościem z serwisu więc powiedział że nie ma taka osłona wpływu na wlot powietrza do silnika... z reszta jak tylko dostane osłonę to się po dziele na forum czy to w ogóle możliwe i estetyczne. Tyle ze to trwa bo brak czas,a nie jest to moim priorytetem życiowym :) hehehe

 

Spoko - rozumiem -nie ma aż takiego pospiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spoko - rozumiem -nie ma aż takiego pospiechu

 

Szablon wysłany, jak pogadam na żywo z szyjącym to dam znać co i jak i czy w ogóle coś z tego będzie :) ale chwile to może potrwać :)

 

Witam,

 

 

To jest osłona zabezpieczająca na maskę zrobiona na zamówienie do Qashqai'a, jest zrobiona ze skóry(lub skóro podobnego materiału),

post-37113-0-63990200-1305834352_thumb.jpg

 

wlot powietrza do kabiny zabezpieczony jest siatką

post-37113-0-38726600-1305839086_thumb.jpgpost-37113-0-96498700-1305839127_thumb.jpgpost-37113-0-97728000-1305839224_thumb.jpgpost-37113-0-92291300-1305839368_thumb.jpg

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm może i praktyczne to jest ale nie skrzywdziałbym w ten sposób wizualnie swojego samochodu (takie jest moje zdanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek za odwagę. Ja bym tego nie założył, przede wszystkim ze względów estetycznych i wizualnych. 

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek za odwagę. Ja bym tego nie założył, przede wszystkim ze względów estetycznych i wizualnych.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Ty piszesz szacunek za odwagę, to za chwile usłyszę, że jestem wieśniak ale spoko :) przyzwyczaiłem się do tego ;)

 

estetyka, estetyką nie jest to najmocniejsza strona szczególnie że przez garby skóra nie przylega w 100% do maski :) ale myślę, że na okres jesienno-zimowy spełni to swoje zadanie - mam przynajmniej taką nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze problem z odprowadzeniem wody i wilgoci , przecież woda która spłynie po masce bedzie sie gromadziła w miejscu szycia górnej i dolnej czesci , dokładnie na rancie maski . Moim zdaniem w bardzo krótkim czasie bedzie to gniło po prostu tam wewnątrz , wiadomo jak wygladają naszy buty w czasie jesieni i zimy (zacieki z soli) ,tutaj bedzie tak samo , a lakier bedzie cierpiał jeszcze bardziej . Przemysl sprawe - czy aby na pewno robisz dobrze .

Ps. O gustach sie nie dyskutuje , ale to Tobie ma sie podobac :)

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...