Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dzienne światła LED do QQ przed FL - ('07-'09)


kajot04
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - jest wprawdzie dość długi wątek o światłach dziennych, ale brak w nim solidnych konkretnych opcji dla modeli 2007-04.2010 i zaczyna przybierać kształt poradnika a'la Adam Słodowy, a ja lubie jak coś wygląda "naturalnie" solidnie i nieomal "fabryvznie".

Jak wiadomo, w modelach starszych nie jest to łatwe o ile chcemy zachować wymagane przepisami odległości.

 

Moim zdaniem to obecnie jedyne profesjonalnie wyglądające lampy swiatła dziennego do QQ z lat 2007-2010.Wszystkim poszukującym polecam zastaw na LEDach firmy HELLA - tu na obrazkach - kupiony i montowany przez serwis Nissana w Kielcach na ul.Krakowskiej - czas ok 60-90min.

 

1

hella-led5_aa.jpg

 

2

hella-led5_a.jpg

 

3

hella-led5_c.jpg

 

4

hella-led5_d.jpg

 

5

hella-led5_e.jpg

 

Nie podaję ceny - bo to kwestia serwisu i można dyskutować czy sprzedają drogo czy tanio. Można kupić samemu. Wiadomo, że HELLA tania nie jest, ale warto. Sam montaż, to w tym serwisie koszt około 150-200 zł.

Edytowane przez kajot04
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jest wprawdzie dość długi wątek o światłach dziennych, ale brak w nim solidnych konkretnych opcji dla modeli 2007-04.2010 i zaczyna przybierać kształt poradnika a'la Adam Słodowy, a ja lubie jak coś wygląda "naturalnie" solidnie i nieomal "fabryvznie".

Jak wiadomo, w modelach starszych nie jest to łatwe o ile chcemy zachować wymagane przepisami odległości.

 

Moim zdaniem to obecnie jedyne profesjonalnie wyglądające lampy swiatła dziennego do QQ z lat 2007-2010.Wszystkim poszukującym polecam zastaw na LEDach firmy HELLA - tu na obrazkach - kupiony i montowany przez serwis Nissana w Kielcach na ul.Krakowskiej - czas ok 60-90min.

W przepisie mówi się - Dzienne światła muszą mieć maksymalnie 40 cm od obrysu bocznego samochodu. W tym rozwiązaniu tego brak.

Pozd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada fajnie i jakosciowo wyroby hella sa swietne - a tak z innej bajki - gdzie masz halogeny ? tylko visia nie ma ich seryjnie [chyba?]

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada fajnie i jakosciowo wyroby hella sa swietne - a tak z innej bajki - gdzie masz halogeny ? tylko visia nie ma ich seryjnie [chyba?]

 

pzdr

 

a na fotkach to nie moje auto, moje czeka w kolejce na lampy... i cash :), To zrobiłem specjalnie tu pokazać, auto klienta który odbierał samochód już zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na fotkach to nie moje auto, moje czeka w kolejce na lampy... i cash :), To zrobiłem specjalnie tu pokazać, auto klienta który odbierał samochód już zrobiony.

 

to wiele wyjasnia :)

 

mam nadzieje, ze bedziesz zadowolony z montazu bo o sama jakość swiecidełek martwic sie nie trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach auto przed liftingiem i dla tego stwierdzam że przedstawione dzienne światła nie odpowiadają wymagania przepisu. Znaczy się będą problemy z „władzą”…, i nie tylko w Polsce. :o Jeżeli nie mam racje, to proszę udowodnić. :rofl: Dziękuję.

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach auto przed liftingiem i dla tego stwierdzam że przedstawione dzienne światła nie odpowiadają wymagania przepisu. Znaczy się będą problemy z „władzą”…, i nie tylko w Polsce. :o Jeżeli nie mam racje, to proszę udowodnić. :rofl: Dziękuję.

Pozdr...

 

Cześć!

A niby dlaczego nie odpowiadają? Są tylko dwa proste wymogi:

- świecenie się świateł dziennych bez postojowych

- zachowanie przepisowych odstępów jak w załączeniu.

post-29933-0-36375500-1304785752_thumb.jpg

Edytowane przez sas_qashqai
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

A niby dlaczego nie odpowiadają? Są tylko dwa proste wymogi:

- świecenie się świateł dziennych bez postojowych

- zachowanie przepisowych odstępów jak w załączeniu.

Muszą mieć maksymalnie 40 cm od obrysu bocznego samochodu.

Pozdr...

post-36057-0-43448800-1304787504_thumb.jpg

Edytowane przez wegit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą mieć maksymalnie 40 cm od obrysu bocznego samochodu.

Pozdr...

 

no fakt, ale patrząc na polskie drogi i totalny bałagan w tych światełkach -( pewnie wcześniej czy później ktoś z tym zrobi porzadek) - to i tak jest nieźle - pomiedzy światłami jest ponad 60cm - a to jest najczęściej mierzony parametr w wypadku dociekliwego policjanta, za obrys wchodzą - niewiele, ale wychodzą czyli dyskusji generalnie nie ma, ale to już trudniej zmierzyć i przynajmniej jak na razie te 60 jest decydujące przy pobłażliwej kontroli... o ile do takiej dojdzie. Tak na prawdę, w tym modelu - to bez ingerowania w zderzak nie ma szansy na regulaminowe światła dzienne - albo montaż w miejsce pmgielnych, lub - co pewnie już ktoś robi - całe nowe lampy, z wsadzonymi ledami w klosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt, ale patrząc na polskie drogi i totalny bałagan w tych światełkach -( pewnie wcześniej czy później ktoś z tym zrobi porzadek) - to i tak jest nieźle - pomiedzy światłami jest ponad 60cm - a to jest najczęściej mierzony parametr w wypadku dociekliwego policjanta, za obrys wchodzą - niewiele, ale wychodzą czyli dyskusji generalnie nie ma, ale to już trudniej zmierzyć i przynajmniej jak na razie te 60 jest decydujące przy pobłażliwej kontroli... o ile do takiej dojdzie. Tak na prawdę, w tym modelu - to bez ingerowania w zderzak nie ma szansy na regulaminowe światła dzienne - albo montaż w miejsce pmgielnych, lub - co pewnie już ktoś robi - całe nowe lampy, z wsadzonymi ledami w klosze.

Jak ktoś jest taki akuratny i dociekliwy to proponuję, aby zmierzył dokładnie ile cm od obrysu auta są zamontowane dzienne helli. Biorąc pod uwagę zaokrąglenie zderzaka itd od rogu samochodu do lampy jest ok 40 cm, a wątpię żeby policjant wydziwiał z pomiarem odległości świateł od linii drzwi bocznych samochodu.

 

Poza wszystkim innym to zdaje się, że wymóg odległości 40 cm od obrysu samochodu istnieje tylko w Polsce. W Europie wystarczy by odstęp pomiędzy światłami wynosił 60 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Co do obrysu auta (czyli te 40 cm od krawędzi) to miałem kiedyś taki przypadek.Policjant podczas kontroli przyczepił się właśnie o tą odległość od boków pojazdu więc powiedziałem mu ,że krawędzią według mnie są lusterka (nawet gdyby miały być złożone to w wymiarach się zmieszczę)Na początku mnie wyszydził ale powiedziałem Mu ,że gdyby miał wjechać w powiedzmy bramę o dokładnych rozmiarach auta to lusterka by ściągną? Jeżeli nie to musi brać pod uwagę bramę o wielkości auta z lusterkami więc to według mnie jest obrys samochodu . Myślał chwilę i przyznał mi rację. więc jeżeli dodamy obrys z lusterkami to z zachowaniem odległości 40cm od krawędzi niema problemu .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokosc samochodu mierzona jest bez lusterek

 

Kolejna alternatywa ale czy nie agro?

http://sparepartsbox.com/en/projector-headlights/65141142-projector-headlights-for-nissan-qashqai-cruze-headlight-led-daytime-running-lights-bifocal-lens-xenon-headlamps.html

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bałagan jest na drogach jeśli chodzi o samochody i LEDy. W moim skromnej mieścinie, która jest największym zagłębiem nauk jazdy w kraju :D najśmieszniejsze jest to, że WORDowskie egzaminacyjne pojazdy mają ledy założone nie zgodnie z wymogami przepisów. Mało tego masa samych Elek śmiga też z błędnie założonymi więc nie dziwię się, że ludzie zakładają gdzie im pasuje a nie zgodnie z przepisami skoro mają taki przykład wśród WORDowych i Elowskich elit :-)

 

To niemal pewne, że wezmą się służby za egzekwowanie przepisów odnośnie prawidłowego montażu LEDów bo ich ilość na drogach jest już całkiem spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

4.Boczny obrys pojazdu oznacza płaszczyznę równoległą do podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu, przechodzącą przez najdalej wysunięty punkt na zewnątrz pojazdu, z wyjątkiem lusterek, świateł bocznych i elementów elastycznych (§ 2 ust. 2 rozporządzenia).

 

Za załącznik 6 do ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U.2015.305 z dnia 2015.03.05)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...