Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pokrowce


Gość anat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to są uniwersalne więc z dopasowaniem będzie kiepsko :whistle: materiał też za solidnie nie wygląda, więc ja bym poszukał czegoś dedykowanego do primerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro chcesz zmieniać fotele, to po co teraz zakładać pokrowce? ja mam lewy troche rozwalony i zamiast pokrowców chcę znaleźć taki jak mam tylko w dobrym stanie i zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przy okazji w tych co przesłałam jest ubranko na kierownicę, a kierownicę mam zniszczoną (klei się)- też do wymiany, ale wszystko stopniowo. Sam pokrowiec na kierownicę kosztuje koło 20 zł, to już dołożę i będzie na fotele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to pogubiłem się, ale nie ważne B)

mój ojciec ma w kijance takie jak z Twojego ogłoszenia i za każdym razem jak wysiada to pokrowiec ściąga się i jakoś przekręca. Plecy (i ta dolna część pleców, która nie nazywa się już tak ładnie) całe mokre, a dopasowanie do fotela tragiczne. Założył je przed zimą i już dwa razy gdzieś zszywał, bo szwy puszczały.

 

ja kierownicę dałem do obszycia skórą (koszt 130zł. chyba), ale można kupić takie coś http://moto.allegro.pl/skorzany-pokrowiec-kierownicy-na-kierownice-od-ss-i1645364748.html i samemu spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pokrowce z tego materiału tylko troche inny wzór.. mam je już z 3 miechy i jeżeli chodzi o wykonanie (bo chyba nawet od tego samego allegrowicza kupowałem) to jest całkiem przyzwoite, widać że pokrowce są ładnie i starannie dopracowane. Napewno ściągać Ci się nie będą ani nic bo to jest taki bardziej śliski materiał z zewnątrz i tak jakby chropowaty od strony siedzeń, dopasowują się też w miare ładnie.. jedyny minus to jak jest ciepło to w plecy troche grzeje ale to nawet bez pokrowców coś tam grzeje. W jednym aucie mam pokrowce droższe a w nysce właśnie te i porównując to wole te tańsze pod każdym wzgledem.. Ale wybór należy do Ciebie :P jeżeli chcesz to moge podesłąć zdjęcia jak to leży u mnie.. AA i z tyłu trzeba coś kąbinować żeby to w co wkłada się pas dało się wyjąść na siedzenie (mi nie chciało sie bawić w to narazie i zapięcia od pasów są w bagażniku)

Edytowane przez bugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kierownicę dałem do obszycia skórą (koszt 130zł. chyba)

mogłbys dać fote jak to u Ciebie wygląda, bo tez mysle obszyc swoja kierownice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejscu gdzie trzymam rękami jest skóra perforowana, a reszta gładko, do tego czarne nici i jest elegancko B)

post-33664-0-68649800-1307886927_thumb.jpg

post-33664-0-86069500-1307886948_thumb.jpg

post-33664-0-26393700-1307887005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w miejscu gdzie trzymam rękami jest skóra perforowana, a reszta gładko, do tego czarne nici i jest elegancko B)

 

Nie no elegancko wygląda kiera, jak nowa. Rozumiem, że zdjąłeś koło z kolumny i gdzie zaniosłeś? Do kaletnika? Super się prezentuje i będę musiał też dać do obszycia bo na górze już kruszeje i czasami przy wilgotności mam czarne ręce od małych okruszków i klei się też, trochę mnie to denerwuje. 130 zł za fajnie wyglądającą kierownice można dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na popularnym portalu aukcyjnym znalazłem ofertę, zadzwoniłem i zapytałem i gość powiedział że są trzy opcje:

1- zdejmuję kierownicę i mu wysyłam, on obszywa i odsyła,

2- on wysyła mi swoją obszytą kierownicę, a ja po wymianie odsyłam mu swoją starą kierownicę,

3- jadę do niego i na miejscu on zdejmuje i obszywa moją kierownicę, a na koniec ją montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co który wariant wybrałeś? Pytanie związane z tematem to takie jak zdjąć kierownice? Kwestia zdemontowania osłony klaksonu i wykręcenia czy więcej zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem drugą opcję.

kierownica ma po bokach takie klapki, trzeba je zdjąć i pokażą się śruby na klucz torx z dziurą na środku, odkręcasz śruby i zdejmujesz poduchę, ważne żeby przy zdjętej i odpiętej poduszce nie włączyć zapłonu. odkręcasz dużą nakrętkę mocującą koło kierownicy, dobrze niech ktoś potrzyma kierownicę żeby nie zerwać blokady. przy kolumnie masz miejsce na dwie śruby, które można wkręcić i złapać za nie ściągaczem, lub użyć ich do ściągnięcia kierownicy. zakłada się w odwrotnej kolejności i trzeba pamiętać żeby dobrze zwinąć taśmę od poduchy, nie za mocna, ani za słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co do pokrowców na fotele - jeśli wozidełko ma boczne poduszki w fotelach to zdecydowanie odradzam, chyba że ma się skłonności samobójcze - w razie uderzenia bocznego w trakcie wypadku bądź stłuczki poducha wywali centralnie w pokrowiec zamiast chronić bok; skutki można sobie wyobrazić... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. W mojej primie p11 z 97 w sedanie zuzyły sie już troche fotele w jednym miejscu nawet gąbka wychodzi :/ ale to sobie zaszyje ,

 

ogólnie wolałbym oddac do tapicera ale koszt odstrasza dlatego postanowiłem kupić jakieś ciemne pokrowce,

 

Może ktoś na dzień dzisiejszy polecić coś sensownego żeby było dobrze dopasowane i bez jakiś sznureczków i innych badziewii .

 

W marketach jest pełno pokrowców niby na liscie jest prima ale zanim wydam pare set dzików chce meć pewność że będą donbrze pasować.

 

Pozdrawiam

 

edyta: moze coś takiego http://www.e-autosklep.pl/?pokrowce-skora-vip,57 ?

Edytowane przez Dck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...