Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tylna klapa


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. QQ ma 1,5 roku a klapa tylna przy otwieraniu i zamykaniu trzeszczy i skrzypi w teleskopach albo na zawiasach bo nie moge namierzyć jakby tam nie było smarowania.

Skrzypienie pojawilo mi sie po tym jak samochod stał tydzień na zewnątrz nieużywany. Myślałem że przy normalnej eksploatacji skrzypienie zniknie ale dwa tygodnie mija i skrzypi że aż wstyd. Chyba nie obejdzie sie bez wizyty w serwisie, ale obawiam się że pojawia się uwagi że to naturalne zużycie i tak ma być :) bo jest albo za gorąco albo za wilgotno. Ciekawe czy ktos miał podobne objawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. QQ ma 1,5 roku a klapa tylna przy otwieraniu i zamykaniu trzeszczy i skrzypi w teleskopach albo na zawiasach bo nie moge namierzyć jakby tam nie było smarowania.

Skrzypienie pojawilo mi sie po tym jak samochod stał tydzień na zewnątrz nieużywany. Myślałem że przy normalnej eksploatacji skrzypienie zniknie ale dwa tygodnie mija i skrzypi że aż wstyd. Chyba nie obejdzie sie bez wizyty w serwisie, ale obawiam się że pojawia się uwagi że to naturalne zużycie i tak ma być :) bo jest albo za gorąco albo za wilgotno. Ciekawe czy ktos miał podobne objawy.

Pozdrawiam

 

Wystarczy przesmarować smarem lub jakimś smarem w spray-u odkryte miejsce siłowników-na jakiś czas starcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy,

 

czy przerabialiście trzeszczenie dobiegające z okolic tylniej klapy ?

 

Od czasu do czasu ... ostatnio coraz częściej, głównie na zakrętach słysze trzeszczenie dobiegające z tylniej częsci auta. Przekładałem wszytko w bagażniku, robiłem test jazdy bez półki i jak trzeszczało tak trzeszczy ... głównie na zakrętach.

 

Jeżeli macie jakieś pomysły to będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Jest. 

Zdjąć plastikową tapicerkę  z klapy , ,około 10 spinek + śrubka w miejscu na dłoń .

Przygotować sobie zapasowe spinki z ASO 5pln szt ,bo część się połamie .

Gdy mamy widoczne już wnętrze klapy trzeba obmacać co stuka puka trzeszczy , może blenda była wcześniej naprawiana ?

Trzyma się ona na czterech nakrętkach 10 które lubią się wyłamywać , koledzy pisali że przy siłowym otwieraniu ten element potrafi zostać w ręku .

Po sprawdzeniu i dokręceniu blendy dobrze jest upewnić się czy przewody w klapie są sztywno unieruchomione ,też lubią hałasować podczas jazdy ,np okręcić je taśmą izolacyjną do ramy klapy .

Gdybyś miał usterkę tej blendy co zaznaczyłeś na foto , pisz , gdzieś na forum są tematy jak koledzy poradzili sobie z jej naprawą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak Ci napisałem żeby dostać się do mocowania blendy musisz zdjąć plastik ze środka .

Możesz podgrzać spinki odwracając auto tyłem do środka , może będą bardziej plastyczne i nie połamią się ?


A jaki jest stan gumek co dociskają półkę po zamknięciu klapy , może półka też przenosi jakieś drgania i hałasuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z forum pisali, że można to naprawić / zregenerować usztywniając śruby klejem, bardzo dużą ilością kleju. Śruby są mocowane "główkami" w plastikowych gniazdach w tej blendzie, które po prostu się wyrabiają i stąd takie objawy jak u Ciebie.

Niemniej jednak ja bym też obstawiał to co pisze Fergul - tylną półkę. Ta blenda musiała by się na prawdę bardzo ruszać, żebyś słyszał ten hałas w czasie jazdy.
Spróbuj się przejechać bez półki i zobacz, czy problem nie ustanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

na tylną półkę trzeszczaca macie jakiś sposób?

Jedyny sposób to pod klejenie tej półki to chyba ładnie nie wygląda?

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kilka lat minęłó od tego czasu, ale z tego co sobie przypominam to posmarowałem wystajacą część teleskopu małą ilością smaru takiego do maszyn i przeszło.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...