Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Uchylona szyba w przednich drzwiach drga i podskakuje na wybojach


MraumaT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[N16]

Szukam takiego tematu na forum i im bardziej szukam, tym bardziej nie widzę. Aż nie wierzę, że temat nie był wałkowany, bo choć to może pierdółka, ale mecząca.

 

Uchylona szyba w przednich drzwiach ( lewych ) drzwiach Almery drga i podskakuje na wybojach. Mam to już w drugiej mojej Almerze więc problem musi być powszechny.

Czy ma ktoś "patent" jak to usunąć ?

Przy okazji kasacji mojej pierwszej Alemry, po całkowitej metaloplastyce lewego boku ( zachęcam do obejrzenia zdjęcia ) podpatrzyłem, że problem tkwi w luźnym osadzenia wózka szyby na prowadnicy. Czy i jak ktoś z kolegów zdołał to poprawić ?

Liczę na odpowiedź.

Pozdrówki

Edytowane przez MraumaT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać drzwi i sprawdzić, czy szyba siedzi na metalowych "łapach", czy klej trzyma. Warto też sprawdzić same łapy które są mocowane do podnośnika. Nie jest to skomplikowana robota, wystarczy klucz 10, 12, śrubokręt gwiazdkowy. Szybę trzeba lekko podnieść żeby w otworach bocznego zbrojenia pojawiły się śrubki od mocowania. Nie jestem pewien, czy nie trzeba też wyjąć bocznych metalowych szyn. Ale to też 2 czy 3 śrubki. Ja rozebrałem całe drzwi do gołego metalu, wyciągnąłem nawet zamek, ale u mnie była kwestia lakierowania więc musiałem wyjąć wszystko co się da. Ogólnie na 30 min roboty z rozebraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Okazało się, że szyba stuka o obudowę lusterka. Ściągnąłem je, przeszlifowałem i pokryłem cieniutką warstwą czarnego silikonu szklarskiego. Stuków już nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Okazało się, że szyba stuka o obudowę lusterka. Ściągnąłem je, przeszlifowałem i pokryłem cieniutką warstwą czarnego silikonu szklarskiego. Stuków już nie słyszę.

 

Jak szyba o obudowę lusterka? W 2.2 Di to fizycznie niemożliwe??? W DCi chyba też nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o trójkąt, który przyłożony jest do drzwi i przykręcony nakrętkami od środka. Może obudowa lusterka to nie było zbyt fortunne stwierdzenie, ale jest to element lusterka, który styka się z szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o trójkąt, który przyłożony jest do drzwi i przykręcony nakrętkami od środka. Może obudowa lusterka to nie było zbyt fortunne stwierdzenie, ale jest to element lusterka, który styka się z szybą.

 

Przepraszam, że się czepiam, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie ten trójkąt w żadnym miejscu nie styka się z szybą. Szyba idzie w metalowej prowadnicy, która przykręcona jest do drzwi a ten trójkąt jest dalej i styka się z blachą drzwi tylko od zewnątrz...Czy na pewno masz na myśli N16?

post-27410-0-23851300-1314955229_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam N16 po FL, tj 2003 rok. Wierz mi albo nie trójkąt się styka i chyba nawet na tym forum znalazłem takie właśnie wytłumaczenie stuków. Trójkąt delikatnie przylega od zewnątrz. Całkiem niewykluczone, że powinno być jak piszesz, ale w rzeczywistości różnie bywa.

Jeśli i tak mi nie wierzysz to mogę zrobić jak nie zapomnę i zamieścić. Wydaje mi się to bez celowe, niech kolega MraumaT sam u siebie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, te trójkąty faktycznie zachodzą na tą uszczelkę przy szynie, u mnie niemożliwe żeby jej dotknęły u Ciebie było inaczej, niech faktycznie kolega zobaczy jak u niego jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem "organoleptycznie" w swojej. Trójkąt zachodzi z obu stron i tutaj przyznaję się do błędu, ale jest spokojnie ok 2 mm odległości między nim a szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z kolei górny róg trójkąta nie chce za chiny ludowe przylgnąć do ramy drzwi. Trzeba wziąć któregoś popołudnia opalarkę i zachęcić go trochę temperaturką :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...