Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 2,2 dci Kod błędu U1000


Gość mario_z

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem okresowy przegląd + wymiana świec żarowych. Po przeglądzie zaczęły szaleć mi liczniki Po podłączeniu do komputera wyświetliło kod błędów U1000 CAN-BUS. Silnik pracuje normalnie, mechanicznie nic się nie dzieje, jedynie od czasu do czasu liczniki robią jakiś numer i na przykład obroty silnika"pompują" się i po wyłączeniu auta zatrzymują się na 3tyś, prędkościomierz zatrzymał sie na 20km/h, czasami na 40km/h. Byłem jeszcze u dwóch mechaników na podpięcie kompa i wszystkie parametry silnika są OK. Na forum znalazłem dwa podobne przypadki tylko że z dwoma różnymi przyczynami, 1 komputer, 2 zegary, przecież nie będę wymieniał i komputera i zegarów. Robiłem test zegarów i raz wychodzi dobrze a innym razem źle.

Odłączałem akumulator na dobę, było dobrze a po tygodniu znowu zaczęły szaleć. Co może oznaczać kod U1000 CAN-BUS i jak wyeliminować te objawy, a może znacie jakiegoś magika w Poznaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oznacza błąd sygnału z czujnika prędkości . Poszukaj go przy skrzyni biegów . Jak to stało się po przeglądzie to magicy wymieniając olej w skrzyni mogli naderwać przewód od czujnika . znajdź ten czujnik sprawdź wtyczkę i przewody , wykręć go i oczyść z ewentualnych opiłków i sprawdź zegary jak zachowują się bez włożonej wtyczki a jak z zapięta wtyczką .Jeżeli dalej zegary wariują to zmień czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...