Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

samodzielna regeneracja lamp przednich...


Gość jarekdud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Kolegów rozklejał lampi w tino a później je/ją sklejał...jak to wyglądało...jaka była poprawa...

Moje lampy są sparowane, czyli na bank są rozczelnione...

czy jest problem z ich zdjęciem - demontarzem i później rozdzieleniem ic h...będę wdzięczny za informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na początku chciałbym przywitać się ze wszystkimi ponieważ jest to mój pierwszy post na forum. I od razu chciałbym przedstawić coś co od dawna planowałem zrobić przy mojej Tince, doprowadzić do ładnego stanu reflektory. Moje psuły wygląd auta naprawdę skutecznie, nie dość, że miały mnóstwo rysek, dużych rys, to jeszcze na prawej lampie powstały paskudne zacieki. Jak wiadomo Reflektory są wykonane z plastiku. Koszt wymiany na nowe wysoki, więc stwierdziłem, że warto spróbować. Jest wiele tego rodzaju opisów w sieci, ale renowacji reflektorów Tino z fotkami nie znalazłem.Oto moja fotorelacja.

Potrzebne nam są: papier ścierny wodny 3 grubości, ja użyłem 1200, 2000 i 2500, taśma izolacyjna do zabezpieczenia uszczelek i lakieru, wiertarka z regulacją obrotów, tarcza polerska z rzepem, filc polerski krążek mocowany na rzep, pasta polerska (ja użyłem jakiejś W5 z Lidla bo akurat miałem taką lekkościerna coś podobnego do Tempo).

Zaczynamy:

1. Oklejamy laśmą okolice reflektorów, aby nie uszkodzić lakieru

2. wodnym papierem ściernym 1200 zcieramy największe rysy, zniszczone tworzywo, tu musiałem włożyć najwięcej pracy, ponieważ lampy były mocno zniszczone,

3. To samo papierem 2000, po wykonanym nim szlifie nie powinno już być żadnych większych rys,

4. To samo papier 2500, teraz musimy uzyskać jednolitą gładką matową jeszcze powierzchnię,

5. Polerka - wiertarkę ustawiamy na najniższe obroty, zakładamy tarczę, filc polerski, na reflektor nakładamy pastę i jedziemy, żeby nie przegrzać tworzywa polerujemy na najniższych obrotach, lepiej cierpliwie kilka razy dokładnie przejechać niż coś zepsuć

6. Na koniec wszystko myjemy, odlkejamy taśmy, polerujemy suchą miękką szmatką

7. Cieszymy się pięknymi reflektorami - wyglądają jak nowe ;-)

Czas wykonania 2-3 godzinki, na spokojnie.

Pozdrawiam

post-55007-0-16568200-1335782033_thumb.jpg

post-55007-0-22804800-1335782053_thumb.jpg

post-55007-0-27363100-1335782074_thumb.jpg

post-55007-0-11870700-1335782097_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Adrian Marysz

Myślę, że najlepsze wyniki uzyskuje się przy użyciu zestawu do renowacji reflektorów.Dla normalnego człowieka jest to najprostszy sposób.Jest tam prostszy sposób "zakup nowego"W przypadku człowieka, który nie jest leniwy inwestycja jest niepotrzebna.I po wielu testach, to przysięgam na tym zestawie:

http://www.autoren.pl/e-shop---renowacja-reflektorow-+-pleksi/

Wypróbowałem już wiele produktów,ale zawsze po jakimś krótkim czasie światła zaszły ponownie.Teraz efekt ten utrzymuje się przeszło rok lub dwa.Kiedy światła zaczynają ponownie tracić swój nowy wygląd,wystarczy zabrać resztę pasty,która jest częścią kompletu i lekko wypolerować przy użyciu tkaniny z mikrowłókna lub tkaniny flanelowej z pozostałą pastą .

Tempo nie jest na długo.

Pozdrowionka

:wave:

Edytowane przez Adrian Marysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem ci tak że pleksi jest troszkę rodzajów np ciekawy jest poliwęglan wygląda jak normalne plexki przezroczyste wstawiasz w drzwi okno na specjalnym silikonie i potem włamywać ma problem bo może młotkiem napierdzielać do rana i nie rozbije ,,, jedyna wada to że trzeba odpowiednią stroną wsadzić w stronę słonka ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem to pytanie od tak sobie, A dlaczego?

W przyczepach kempingowych, szyby z pleksii polerują np. tradycyjnym mleczkiem Cif. Wiadomo, że szyby są bardziej delikatne niż leflektor, a mimo to za pomocą np. wiertarki dwu-biegowej Celma, ładnie szybę idzie wypolerować. Trzeba tylko pamiętać o częstym moczeniu misia i nie dopuszczać do sproszkowania się Cifu.

Tanio i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian Marysz

Według mojego doświadczenia cif jest świetny dla garnków .Nie twierdzę, że do reflektorów nie możemy użyć,

 

ale wynik na pewno nie będzie trwał długo .

Edytowane przez Adrian Marysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Gość z Sosnowca Klimontowa konkretnie zrobił mi lampy!

Podaje namiary:507 176 028post-62299-0-72219300-1374402548_thumb.jpgpost-62299-0-33803600-1374402582_thumb.jpgpost-62299-0-29596600-1374402610_thumb.jpg.   Taki efekt!!!

Powołaj się na klub nissana!

Edytowane przez sigma3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku nagrywam płytę na pustyni błędowskiej, to może podskoczę do Sosnowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś jakąś pròbkę Twojej twòrczości na youtube idzie posłuchać?

 

Może gdzieś jakąś pròbkę Twojej twòrczości na youtube idzie posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej, widzę że tu sami fachowcy od lamp:D Chciałem zapytać czy ktoś z was próbował sam regenerować reflektory? Chodzi mi o naprawienie tego zmatowionego lusterka w środku lamp:P no i przetarcie samej szybki bo mam takie strasznie zasyfione i boję się już jeździć nocą:D Znalazłem jakąś firmę pvl, ale to trochę daleko ode mnie i też trochę się boję...tak to jest, oddać swoje dziecko(w tym wypadku kawałek dziecka) w obce ręce obcych osób:D .. Nie za bardzo chce też zabierać się za to sam bo jestem laikiem i mam mimo wszystko obiekcje. Chyba wolę się nie uczyć na swojej primerze, bo jak coś spartolę to będę musiał kupować nowe lampy, a na to z pewnością mnie w tym momencie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w maju oddałem znajomemu magikowi lampy do pełnego wypolerowania (wewnątrz i zewnątrz). Wieczorem auto do odebrania i... kolosalna różnica! Zapłaciłem za obie 120 zł. Myślę, że gdybym sam musiał kupić wszystko co do tego trzeba niewiele bym oszczędził, co w połączeniu z własną pracą i ryzykiem spartolenia czegoś po prostu się nie kalkulowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość mirekg9

W zeszłym roku robiłem polerkę w swojej Tince.

Pierwsze trzy fotki - to tak wyglądały lampy...

-czwarta - to podczas użycia papieru wodnego /użyłem 1200, 1500 i 2000/

-pasta - to po szlifowaniu już ostatnim papierem 2000. Lampa jest matowa.

-ostatnia - po użyciu pasty polerskiej i wypolerowaniu za pomocą wiertarki "Celma" - zrobienie na tip-top.

Chyba jakaś różnica jest?

19658920472216421051.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...