Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tykanie z pompy i kontrolka oleju.


wytryh

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jakiś czas temu zmieniłem olej, filtr oleju i od tej pory po zapaleniu zimnego auta kontrolka oleju gaśnie po ok 4-5 sekundach i do tego przy lekkim mrozie po odpaleniu silnik bardzo głośno pracuje (klekot), jak się trochę rozgrzeje to już ok.

Druga sprawa to że z pompy wtryskowej dochodzi takie szybkie głośne tykanie raz po raz przerywane na ułamek sekundy. Po zgaszeniu silnika tez jeszcze chwilę słychać ten dźwięk. Spotkał się już ktoś z tym? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki załóżyłeś filtr oleju? Ja kiedyś po założeniu filtrona też miałem problem z kontrolką oleju - długo gasła po odpaleniu a czasem potrafiła zgasnąć i z nów na chwile się zapalić. Jak zakładam inne filtry (knecht, bosch) wszystko jest ok. Problem jest w tym że filtr powinien mieć jakiś zawór zwrotny czy coś takiego. Jeśli chodzi o klekot to nie wiem. Jak silnik jest zimny to zawsze troche głośniej chodzi. A jaki olej wlałeś? półsyntetyk/minerał?

Jesli chodzi o pompe to u mnie też podczas pracy silnika z pompy dochodzi rytmiczne cykanie, co jakieś 3-4 sekundy. Ale słychać to tylko po otwarciu maski i nachyleniu nad silnikiem. Dodatkowo u mnie po włączeniu zapłonu bez włączania silnika z pompy dochodzi jednostajne syczenie. Nie wiem co to jest nie zagłębiam sie w te dźwięki i przyjmuje że tak musi byc. Nic złego sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr oleju filtrona, olej półsyntetyk GM ( co do filtrów to gadałem z kumplem, który prowadzi sklep motoryzacyjny i mówił, że byli na wycieczce w fabryce filtrów i wszystkie czołowe marki są robione w jednej fabryce i z tych samych kartonów więc man czy filtron jeden HU>>>)

A te bzyczenie słychać tylko przy otwartej masce. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to jest robione w każdym razie nie mam dobrych wspomnień z filtronem choć niektórzy go chwalą i cenowo też nie jest tani.

Co do oleju to wlej następnym razem jakiś inny np. castrol, mobil czy polecany na forum valvoline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...