Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tarcze i klocki hamulcowe przód


kasjopej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego każdy??? Jeśli tarcze nowe - odpowiednia grubość i dobra firma, to usterek mniej.

Może do QQ są tarcze wentylowane, ale QQ ma to same zawieszenie w przodzie co Tino. Do Tino niby też proponowane i zalecane są tarcze wentylowane, lecz w mojej, którą osobiście sprowadziłem z Niemiec są tarcze pełne.

Ot taki wynalazek......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tino niby też proponowane i zalecane są tarcze wentylowane, lecz w mojej, którą osobiście sprowadziłem z Niemiec są tarcze pełne.

Ot taki wynalazek......

 

 

To masz pecha. Tarcze pełne bardziej sa narazone na skrzywienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pech, nie wiem?.

W Nubirze II 2.0l 136kM miałem tarcze pełne, zrobiłem na nich 147tyś przez 7 lat i z tymi tarczami swoją Niunie sprzedałem. Wszystko zależy od materiału, a i dodam, że panem w kapelusiku nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego każdy??? Jeśli tarcze nowe - odpowiednia grubość i dobra firma, to usterek mniej.

Może do QQ są tarcze wentylowane, ale QQ ma to same zawieszenie w przodzie co Tino. Do Tino niby też proponowane i zalecane są tarcze wentylowane, lecz w mojej, którą osobiście sprowadziłem z Niemiec są tarcze pełne.

Ot taki wynalazek......

 

Jednak ten wątek dotyczy qq a raczej każdy użytkownik jeździ po kałużach:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem tylko przykład co do dobrego materiału z którego są wykonane tarcze i faktycznie niepotrzebnie pisałem w jakim miałem samochodzie - sorki QQ-ów, jeśli któregoś uraziłem.

Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał dobrej alternatywy do oryginałów polecam sklep brakes.pl

Tarcze do Kaja

 

Do Toyoty kupiłem tarcze DBA+klocki EBC i według pomiarów z tej samej stacji diagnostycznej w ASO skuteczność hamulców +18%, po 12 tys. km zużycie 0,1 mm na tarczy i 2 mm na klockach. Wytrzymają więc porównywalnie jak oryginały, przy nieco lepszej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do mojego pierwotnego posta - chyba wlasnie tarcze w 1.5 DCI sa slabej jakosci w takim razie - bo nie jezdze tak aby hamowac non stop hamulcami ani tez nie przypominam sobie hamowania awaryjnego .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może trochę odświeżę temat.

Dziś zmieniałem koła na letnie, moje zaniepokojenie wzbudził fakt, że koła przód po podniesieniu samochodu nie chcą się swobodnie obracać, klocki dosyć mocno obcierają się o tarcze, przy mocnym popchnięciu koła robi max jeden obrót i staje.

Czy to normalne ?, mam dopiero 4tys przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może trochę odświeżę temat.

Dziś zmieniałem koła na letnie, moje zaniepokojenie wzbudził fakt, że koła przód po podniesieniu samochodu nie chcą się swobodnie obracać, klocki dosyć mocno obcierają się o tarcze, przy mocnym popchnięciu koła robi max jeden obrót i staje.

Czy to normalne ?, mam dopiero 4tys przebiegu.

 

Czasami tak jest że tłoczek nie cofnie sie do konca albo klocek, ale nie jest to wada. Gdybys jeszcze raz nacisnął pedał hamulca i puscił. zapewne klocki by odskoczyły. Moze to być efekt zabrudzenia prowadnic klocków i tyle. Spokojnie smigaj i obserwuj. Po zimie piasek sie wykruszy i będzie O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czasami tak jest że tłoczek nie cofnie sie do konca albo klocek, ale nie jest to wada. Gdybys jeszcze raz nacisnął pedał hamulca i puscił. zapewne klocki by odskoczyły. Moze to być efekt zabrudzenia prowadnic klocków i tyle. Spokojnie smigaj i obserwuj. Po zimie piasek sie wykruszy i będzie O.K.

 

Dzięki, będę obserwował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę obserwował

Już gdzieś na forum to omawiałem.U mnie klocki przód "kleiły" się do tarcz. To znaczy - rano przy wyjeżdzie hamulce przód trzymały, ale tylko chwilkę, potem było ok. Zaradziłem temu zjawisku w ten sposób,że po wjeżdzie do garażu /ciepły jak mieszkanie/ kilkakrotnie naciskałem pedał do oporu.I rano było OK.

Klocki wytrzymały 46kkm - wczoraj były wymieniane w serwisie Nissana- podobnież by jeszcze wytrzymały kilka tysiączków km, ale ponieważ w planie mam intensywną wiosnę / w tym jeszcze narty Austria/ więc wymieniłem.

W serwisie inny użytkownik QQ wymieniał pierwszy komplet klocków przód po 80 kkm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje ASO i sprawdzenie, lub przy wymianie opon teraz na letnie sam zobacz. Zacisk można podnieść (w nissanie tradycyjnie 2 śruby-sposób opisywany na forum), nie stracisz gwarancji a zobaczysz optycznie. Tarcz krzywych nie zobaczysz, ale tak dla własnego spokoju. Postaraj się kilka razy mocno wyhamować z 30-40 km/h. Nie rób tego ze 100-120 :). Jeśli nie ustąpi to tylko ASO, to przecież hamulce i ma być super OK. To może być drobiazg ale również winny może być płyn hamulcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja wymieniałem tarcze i klocki przód po 32000km, (75% miasto) normalnie szok. Cena w ASO po cenach promocyjnych za wszystko z robocizną 898,99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może klocki nie odbijały prawidłowo i samochód jździł cały czas na " hamulcu" ?

U mnie po 4tys zauważyłem przy zmianie kół, że jednak trzymają, będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a wiecie czy do QQ potrzebuje klocków z czujnikiem zużycia ? a jak tak to czy to dotyczy przednich i tylnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki mają akustyczny czujnik zurzycia z przodu,nie ma zadnego okablowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 tkm i klocki były do wyrzucenia, tarcze minimalnie miały troszkę, ale już wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Albo te qashqaie sprzedawane w Polsce są robione specjalnie dla Polski albo w Niemczech jest sprzedawany inny bo wg adac jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów http://moto.wp.pl/gid,14464961,img,14465053,page,4,title,ADAC-najbardziej-niezawodne-samochody,galeriazdjecie.html

Ponadto ja na poprzednim samochodzie civic z 2005 r zrobiłem na klockach 90 tys km a tarcze były w dobrym stanie nie trzeba ich było wymieniać jak czytam o takich problemach jak w qashqaiu to już się zaczynam bać jaki to jest samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem tarcze i klocki przód po 32000km, (75% miasto) normalnie szok. Cena w ASO po cenach promocyjnych za wszystko z robocizną 898,99 zł.

Wracając to tarczy to znajomy który jest mechanikiem samochodowym wyszlifowałmi tarcze (60zł) i oświadczył, że jeszcze nadają sie do jazdy , jak te drugie będą do wymiany to załozy stare, ponoć nie są aż takie cienkie jak zasugerowało ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze jesli juz , to sie przetacza :) Sam zrobiłem taki zabieg w innym aucie , ale jest to wyjscie raczej chwiowe , grubość tarczy po przetoczeniu jest na tyle cienka, ze kazde wjechanie w wode po hamowaniu momentalnie powoduje jej skrzywienie i tym samym jestesmy w punkcie wyjscia . A podstawowa sprawa to bezpieczeństwo , dlatego warto sie dobrze nad tym zastanowic .

 

agit11 - dokładnie jak napisałes , auta robione są na eurpe wschodnią (srodkową) i na pozostały rynek europejski , to jak z produktami np. do biedronki , towar niby taki sam jak w innych sklepach , ale napis "dla biedronki" musi byc . Inny przykład to proszki i płyny do prania , sami wiecie jak jest ;) , dlaczego rynek motoryzacyjny miałby być inny ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że ASO wymieniają bo im pasuje, ale i tak przywiozłem swoje tarcze i klocki. Dzięki takiemu zabiegowi zaoszczędziłem masę pieniędzy (wg mnie). Na hamulcach nie oszczędzam w kwestii wymiany bo nie warto, a zyskuje się bezpieczeństwo. To trochę tak jak z oponami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki mają akustyczny czujnik zurzycia z przodu,nie ma zadnego okablowania

 

a ten akustyczny czujnik to jest takie ciągłe delikatne piszczenie czy to w aucie coś pika bo mi od wczoraj coś tak piszczy (bardzo delikatnie tzn ledwo słyszalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten akustyczny czujnik to jest takie ciągłe delikatne piszczenie czy to w aucie coś pika bo mi od wczoraj coś tak piszczy (bardzo delikatnie tzn ledwo słyszalne)

 

Piszczy przy hamowaniu, bardzo wysoki ton. U mnie właśnie zaczęło pierwszy raz, przebieg ok 75000

 

W czasie migracji ze starego komputera zaginęła mi instrukcja serwisowa :(

W związku z czym mam prośbę do kogoś kto ją ma, żeby zajrzał jakie są limity zużycia tarcz. Nie chcę żeby mnie serwis naciągnął na koszty.

A może da radę jakoś całość koledze podesłać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w QQ, ale w Note na rantach tarcz jest swojego rodzaju "sfazowanie". Jeżeli zużycie tarczy pokrywa się z tym "sfazowaniem", tarcza jest do wymiany. Wystarczy spojrzeć na rant tarczy i od razu wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczy przy hamowaniu, bardzo wysoki ton. U mnie właśnie zaczęło pierwszy raz, przebieg ok 75000

 

W czasie migracji ze starego komputera zaginęła mi instrukcja serwisowa :(

W związku z czym mam prośbę do kogoś kto ją ma, żeby zajrzał jakie są limity zużycia tarcz. Nie chcę żeby mnie serwis naciągnął na koszty.

A może da radę jakoś całość koledze podesłać ;)

 

 

po zazdrościć takiego wyniku ja mam 32 tys i na serwisie w grudniu (22 tys) powiedzieli że ok 10 tys

 

 

a co do instrukcji to mogę podesłać zdjęcia(tzn. zrobić) tylko musze wiedzieć czego dokładnie czy cały rozdział o hamulcach, bo skan instrukcji to mógłbym zrobić ale jakoś w późniejszym terminie bo teraz cierpie na brak czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...