Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] 1.6 (blad : mieszanka za uboga p0171)


Gość t_maniak151
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość t_maniak151

Witam serdecznie.

Jest to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość.

W nissanie p12 1.6 benzyna 2004 (QG16de) przebieg 64 000 mil występuje następujący problem : Podczas jazdy jednolitej na autostradzie po około 10 km wyskakuje błąd p0171 mieszanka zbyt uboga. Błąd odczytałem przy pomocy interfejsu obd elm 327. Dziś ten błąd wyskoczył op wyjechaniu z podziemnego parkingu w ciężkich korkach na autostradę (jeśli to ważne).

Jeśli ma ktoś pomysł proszę o pomoc. Dotąd zrobiłem:

1. wymieniłem filtr powietrza

2. Wyczyściłem przepustnice

3. Wymieniłem świece

 

 

Ponieważ nie ma u mnie w okolicy polskiego serwisu (mieszkam w Irlandii) a do tutejszych speców nie mam zaufania wiec proszę Was o pomoc. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływomirz jak najbardziej bym obstawiał

zobacz też czy niema jakiejś nieszczelności na przewodzie dolotowym.

zbyt uboga mieszanka oznacza zbyt mało pow do mieszanki A/F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość t_maniak151

Witajcie.

Wczoraj podjąłem się czyszczenia kolektora dolotowego a dokładnie wszystko to co było pod jego pokrywą. Efekt - odczuwalnie zwiększenie mocy. Dziś po waszych sugestiach zabrałem się za układ od filtra powietrza do przepustnicy. Mam tu pytanie ponieważ moje OBD pokazało wartość Maf w zakresie 1.97- 2.30 , wraz z obrotami ono rośnie wiec czy to dobrze czy żle (wartości)? Jeszcze jedno z moich spostrzeżeń to to iż w zakresie 1750 -1950 obr/min auto lekko szarpie ale to może być inna usterka . Serdecznie jeszcze raz dziękuje i widzę iż warto wierzyć w siłę Polskiego forum od Nysek (: serdecznie pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja rozwiązania usterki to podmień z innego auta przepływomież. A jeśli usterka nadal bedzie występować to na 99% coś zakłuca O2 sensor B1. Dobrze że się zmienia bo to znaczy, że nie jest drut przepalony. Ale niewiadomo czy nie jest uszkodzony w jakimś stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość t_maniak151

Witam ponownie, przeczyściłem delikatnie przepływomierz i auto obroty ma stabilne, Jeszcze dla testu pojadę dziś autostradą jednolitą prędkością i wtedy będzie wszystko jasne. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość t_maniak151

Witajcie w nowym roku,

 

Po przejechaniu około 18 km autostrada, wjechałem na parking tam po około 30 min odpaliłem auto i ponownie brak mocy na drodze powrotnej, czyżby lambda siadała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej bym obstawiał przepływomież, z doświadczenia

podmien najlepiej z innej i zobacz jaki bedzie efekt

bo to dosyć droga część

 

dzieki za życzenia i nawzajem!

Edytowane przez mechanikadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość t_maniak151

Wczoraj sprawdziłem pod komputerem i błąd p0171 się nie pojawił wiec problem po wyczyszczeniu przepływomierza znikł ale został problem z brakiem mocy, większym spalaniem.Podejrzewam sondę lambda. Wezmę dziś pod jakimś oprogramowaniem ELM sprawdzę wykresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz napięcia na sądzie za pomocą zwykłego multimetru

dwie masy, jeden do grzałki i jeden do czujnika.

 

ja obstawiam przepływke. nie spotkałem się jeszcze żeby usterka sondy powodowała spadek mocy. chyba że katalizator jest zapchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość t_maniak151

Możliwe że katalizator zapchany ponieważ ja nie preferuje szybkiej jazdy, może czas mu .. rurę przeczyścić ? A co do błędu p0171 nie pojawia się po wyczyszczeniu przepływomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek to nie jest diesel ze mu rure przeczyscisz. Wlasciwie to chodzi o turbine . Jesli w benzynie katalizator jest zapchany albo sie rozlecial w srodku i sie to spieklo i nie ma przelotu to silnik bedzie slaby. Tutaj tylko pomoze wymiana katalizatora. Ale wczesniej nalezy go wykrecic i sprawdzic czy jest dobry.

Wieksze spalanie to jak Ci wczesniej napisal kolega sonda lambda i kto wie czy na tyle km pomoglo czyszczenie przeplywki . Jesli w p12 jest ten sam silnik qg16de co w p11.144 po lifcie to masz tu material dotyczacy tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość t_maniak151

Krzyśku serdecznie dziękuje za tego pdf'a. Auto zresetowałem (odpiąłem baterie na 24h) i od razu lepiej jedzie. W sobotę jak nie będzie padać (; spróbuje zorganizować lambdę i przepływomierz . O wynikach poinformuje

 

Witam Was serdecznie . Wiec problem został rozwiązany. Wymieniłem sondę lambda i auto jak nowe. Jeszcze raz chciałbym tu podziękować forumowiczom za wskazówki etc .Temat można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...