Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik podciśnienia


dawid1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam padnięty czujnik podciśnienia Vacum.

Czy mogę wmontować z terrano II 2,7 TD 1996 i będzie działał

Wizualnie jest taki sam tylko nie wiem jak z parametrami.

Może ktoś podpowie

Edytowane przez dawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi CI o ten czujnik( taki czarny malutki zaworek ) ktory jest obok pompy vacum i dochodza do niego takie dwa cienkie wezyki gumowe ? Tzn. jeden przewod dochodzi od pompy vac a drugi z tego zaworu idzie do za woru egr . Jesli tak to jest to faktycznie elektrozawor sterujacy zaworem egr . Tak z rok temu widzialem na allegro uzywany po 100zl. Ceny nowego nawet Ci nie podam zeby nie dostal zawalu. No chyba z echodzi CI o inny czujnik to musisz napisac dokladnie gdzie on sie znaduje lub wstawic jego zdjecie . Jesli to bedzie ten czujnik o ktorym pisze to sciagnij z niego wtyczke i zmierz opor ma byc 36 omow lub w poblizu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten na zdj.

Na pewno jest padnięty bo ktoś w nim dłubał (dysza w środku jest zniszczona)

No i zapala się często podczas jazdy i hamowania lampka od ręcznego

wszystko sprawdziłem auto hamuje ok.

Oryginał ciężko kupić a na allegro jest taki sam tylko z terrano

i nie wiem czy podejdzie

post-50156-0-45817700-1327994456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten na zdj.

Na pewno jest padnięty bo ktoś w nim dłubał (dysza w środku jest zniszczona)

No i zapala się często podczas jazdy i hamowania lampka od ręcznego

wszystko sprawdziłem auto hamuje ok.

Oryginał ciężko kupić a na allegro jest taki sam tylko z terrano

i nie wiem czy podejdzie

Wg tego co mi się udało ustalić to nie podejdzie.

Numer części 47240-01N00

Pasuje do:

P11E

WP11E zarówno przed liftem jak i po oraz:

Y10 - Sunny wagon CD20

W10 - Primera wagon CD20

E24 - Urvan/King van TD23 i TD25

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach jadę do tego gościa:

http://allegro.pl/primiera-p11-lift-tdi-wszystkie-czesci-i2077402682.html

po parę części.

Pewnie ten czujnik jeszcze ma ale nie mam pojęcia ile idzie za to dać.

A na pewno masz go uszkodzony?

Mi się zaświecała kontrolka hamulca jak powietrze uciekało sparciałym przewodem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przewody sprawdzałem i są jak nowe (wszędzie miękkie) - nie ma sparciałych odcinków

Czujnik jest uszkodzony mechanicznie (ktoś chyba miał tępy śrubokręt i go poniszczył w środku)

Na pewno muszę go wymienić i chętnie odkupię za ile nie wiem?nie mam porównania

ale myślę że się dogadamy a gość pewnie będzie chciał go sprzedać

czekam na info

pozdrawiam

 

Udało mi się rozwiązać problem z czujnikiem otóż wykręciłem uszkodzoną dyszę i przedmuchałem czujnik i nasmarowałem membranę olejem i działa czyli lampka od ręcznego już nie świeci. Sprawdziłem podciśnienie przed czujnikiem (jak sugerował Krzysiek 1958) i u mnie było 84~85 KPa więc ok.

Załączam fotkę czujnika

Można zamknąć temat

post-50156-0-50099200-1330028728_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunąłem posta bo wpisałem nie w tym temacie

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat bo też mam problem z kontrolką hamulca. Wcześniej zapalała się czasem, zwłaszcza przy przyspieszaniu, czasem p[rzez tydzień był spokój.Nieraz pomagało zaciągnięcie ręcznego i puszczenie - wtedy kontrolka znikała. Teraz po puszczeniu mrozów świeci się cały czas z tym że nieraz na dziurach gdy samochodem trzęsie kontrolka sobie miga. Podejrzewam że rozwiązania trzeba u mnie szukać nie w układzie vacum (podciśnienia) a raczej w mechanizmie dźwigni ręcznego. Coś tam chyba się poluzowało/zepsuło i sygnalizuje zaciągnięty ręczny. Proszę o wasze opinie, może ktoś miał ten problem.

Gdzie zajrzeć i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj wcisnąć czujnik od ręcznego przez tę dziurę obok dźwigni ręcznego czy nie zgaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku lampka też migała jak chciała i coraz częściej a ostatnio to świeciła cały czas. Zanim doszedłem że to ten czujnik to posprawdzałem wszystko co jest podłączone do tej kontrolki. W końcu odpiąłem ten czujnik bo mnie drażniła lampka.

W sumie to na forum jest dużo na temat tej lampki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W razie problemów z żarzącą się kontrolką hamulca ręcznego, zalecam przetestowany przeze mnie preparat:

 

http://www.smaruj.pl...ykow 100ml.html

 

Można bez obaw zalać tym preparatem wtyczki np. na czujniku podciśnienia, oczywiście sprawdzając czy nie innych uszkodzeń, np. sparciały przewód podciśnienia.

Edytowane przez kubawinkler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No muszę przyznać że wyszukiwarka działa lepiej niż wcześniej :)

 

Ostatnio paliła mi się kontrolka jak w temacie :( Najpierw co sprawdziłem czy auto ma hamulce co jakiś czas żeby się nie zdziwić,na drugi dzień poświęciłem więcej czasu żeby zlokalizować co nie hallo. I wyszło że przewodu podciśnieniowe były sparciałe a dokładnie od zaworku przy wycieraczkach do vacumpompy.Zaraz resztę przewodów też powymieniałem bo nie ciekawie wyglądały też do zaworu egr i kontrolka zgasła. Hamulce często czyszczę w obu nismo :) tzn przeglądam klocki czy lekko pracują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...