Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350z] spryskiwacze xenonow


tomoakatomi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy tak jak sie uaktywniaja z przodu przy mocniejszym pociagnieciu manetki, to jak wowczas uaktywnic spryskiwacz tylniej szyby? cos albo nie dziala albo zle to robie

Edytowane przez tomoakatomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak nie masz zbyt duzo plynu w zbiorniku, spryskiwacze nie działają na lampy lub tylnią szybę. No chyba ze to juz sprawdziłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez robilem natomiast nic nie leci, dlatego napisalem

 

jakies rozwiazanie problemu? poza spr w aso itp :)

Póki co to nie wiadomo jaka jest przyczyna. Myślę, że płyn to była pierwsze rzecz którą sprawdziłeś i dolałeś jak było mało. Tak poza tym, to mechanizm spryskiwaczy jednak jest rzeczą słyszalną w środku auta (przynajmniej tak pamiętam :P ) więc po prostu sprawdź czy go słyszysz jak naciskasz manetkę. Jak działa (słychać) to może coś zamarzło, zapchało się etc? Jak nie to ja nie mam pomysłu na samodzielne sprawdzenie - tak w ogóle to nie wiem czy to jest możliwe w warunkach garażowych :P. A no i on Ci nigdy (od zakupu auta) nie działał czy przestał działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1,5 miesiaca i ani razu nie bylo potrzebne spryskiwanie tylnej szyby + nie mam wycieraczki bo jest zdjeta pod cb radio.

Nie wiem czemu nie dziala i wogole po ostatnim uzywaniu spryskiwaczy xenonow ,nie chowaja sie w stopniu takim ze centralnie wystaja glowki. Czytalem temat, ze to wada fabryczna, ale moze cos sie da konkretnego zrobic poza cyklicznym czyszczeniem itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci spryskiwacz jak nie masz wycieraczki? :D Tam z tyłu nie ma takiego wysokociśnieniowego spryskiwacza jak te od xenonów - tylko się "zapaćka"...

Dokładnie, bez wycieraczki nie ma co psikać :P

Od zakupu Zetki spryskałem tylną szybę ze 2 razy, a później gdy miąłem umyty samochód podczas przyspieszania wyciekały stamtąd resztki płynu i paćkały szybę... od tamtej pory kilka lat nie używałem tego spryskiwacza, poza tym w zeszłym roku też pozbyłem się wycieraczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetka jakoś jest tak aerodynamicznie zbudowana, że tylna szyba się bardzo mało brudzi...

Jak się wyjeżdża tylko, jak jest sucho to tak jest :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyjeżdża tylko, jak jest sucho to tak jest :P :P :P

a jak pada i ma się szyby zabezpieczone środkiem typu "niewidzialna wycieraczka", przy odpowiedniej prędkości wszystkie krople wody ładnie spływają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczuwam ironię... ;) Po pierwsze, mówię o 350Z, gdyż nie wiem jak sprawuje się szyba akurat w 370Z...

troszeczke :P:D no wiem wiem, właśnie muszę sprawdzić jak się bez dachu jeździ :D a nie chce nić mówić, ktoś tu coś obiecywał :D haha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Niestety to nie informacyjne turystyczna :P :P Wejdź na allegro/poszukaj w google sklepów i podzwoń po ludziach, którzy sprzedają części... ;) Do salonu też warto zadzwonić, bo nie raz części w ASO są tańsze niż na rynku wtórnym.

Temat powitalny jest tutaj: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/75617-tu-sie-witamy/page__st__140 Zapraszam do przywitania się, napisania paru słów.

Pozdrawiam,

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niestety to nie informacyjne turystyczna :P :P" troszke niezrozumiałe :P

porady typu allegro czy google sa zbedne, bo takie kroki juz zrobilam, gdybym znalazla nie szukalabym pomocy na forum, ale ok dzieki za odpowiedz :P

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przykro mi, ale nie mamy tajnego dostawcy zaślepek :ph34r::P :P :P Poza salonem, sklepami z google i allegro to już w ogóle chyba się nie znajdzie, jakoś bez znajomego rozbitego samochodu ;P Ale powodzenia, zaglądaj regularnie, może coś się pojawi. Chociaż to pewnie zbędna porada :P Więc już się nic nie odzywammm :D

 

Pozdro 600! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam że odkupuję, ale szukam spryskiwacza do Xenonów bo mój dyszel po prostu wystrzelił przy spryskiwaniu i nie umiem go znaleźć. (Dyszel + zaślepka co wysuwają się pod wpływem ciśnienia.

Na Allegro ceny są kosmiczne, macie jakieś pomysły ?

Edytowane przez ick56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...