Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Ravenol CVT


jarlew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na forum olej Ravenol CVT, czy ktoś to wlewał do primerek P11.144 z CVT?? Cena w porównaniu z NS-1 jest kolosalna! NS-1 100-120zl za L, ten Ravenol CVT 30-40zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się go gdzieś kupić?

 

Poniżej jeszcze moja wymiana maili odnośnie oleju Kroon-Oil ATF SP 2022 do CVT. W sumie kupiłem małe opakowanie jako na dolewkę jak miałem wyjmowaną półoś.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Hello Krzystof,

 

We have one product in our program specially for CVT transmissions, our

ATF SP 2022. This product is only suitable for belt drive CVT's. To

avoid slippage of the metal belt our product ATF SP 2022 has a very high

level of friction. Most Asian CVT's, including the Nissan ones, are

using other techniques to create a CVT transmission. Most manufacturers

of those transmissions specify their own unique specifications,

including Nissan. So, unfortunately we can not recommend you a good

replacement for the Nissan NS-1 CVT fluid.

 

Best regards,

 

ing. Tom Bruggeman

Technical Marketing Services

Kroon-Oil B.V. - Almelo

www.kroon-oil.com

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Hello Tom,

 

Thank you very much for response.

You mentioned that ATF SP 2022 is suitable for belt drive CVT transmissions and apperntly the one in Nissan Primera P11 1999 SR20DE does have metal-belt CVT. I assume then ATF SP 2022 will be suitable for this case?

 

Best regards,

Krzysztof

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Hello Krzystof,

 

I know that the newer models use other kind of CVT's. If the 1999

Primera uses a metal belt drive CVT with the Van Doorne Transmission

principle then from a technical point of few I agree. The ATF SP 2022

will probably suitable then for your 1999 Primera, but it does not have

the Nissan NS-1 specification and therefor it is not tested for that

purpose. So we can not give you any guarantees.

Best regards,

 

ing. Tom Bruggeman

Technical Marketing Services

Kroon-Oil B.V. - Almelo

www.kroon-oil.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Ravenol jest na allegro i w serwisach. W Swadzimiu (kolo Poznania) gdzie dzwoniłem, Gośc mówił że wlewał by go bez zastanowaienia. Argumentem ZA tym olejem jest zgodnośc koloru. Nie widziałem jeszcze poza NS-1 słomkowego kolory oleju do automatu, ale fakt to słaby argument :) Może się ktoś zdecyduje na próbe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie jest teraz tego kilka:

AQCVT firmy Comma:

http://www.commaoil.com/products/results/pl/18608

http://motofocus.pl/nowosci/8172/nowy-olej-comma-w-inter-cars-sa

I wynika z opisu że pasuje jako NS-1

 

Ravenol CVT:

http://ravenol.de/products?l=en&part=320

Wnioskuję z tego , że jest to zamiennik NS-1

 

Kroon-Oil ATF SP 2082

http://www.kroon-oil.com/en/products/catalogue/seg_aut/krgo/434/automotive/kroon-oil-gear-oils/atf-sp-2082/

Wyskoczył jako olej do skrzyni CVT RE0F06A która jest w Primerach CVT http://www.kroon-oil.com/en/products/product-recommendation/result/OQWtr1lCwHOw/nissan-primera-2.0-16v-2001-2002/transaxle-cvt-hypertronic-re0f06a/

Czyli też nadaje się jako zamiennik NS-1

 

I jeszcze małe ostrzeżenie: Ravenol CVTF:

http://motofocus.pl/nowosci/8128/olej-do-cvt-ravenol-atf-cvtf-ns2j1-fluid

http://sklep.ravenol.pl/plyny-atf-do-przekladni-automatycznych/143-ravenol-atf-ns2-j1-fluid.html

I w sumie wynika z tego, że jest to zamiennik NS-2 a nie NS-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jestem już po wymianie oleju, narazie OK, przejechałem 20km i jeszcze działa :)

Miałem przygotowane 6l oleju a udało mi się spuścić tylko 5 jak to było u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

60tys.

w manualu jest napisane ze przy ostrej jezdzie :) skracac nawet do 30tys.

z tego co się doczytałem to w tej skrzyni jakosc oleju jest dużo ważniejsza niż w automatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

wtrącając się do najlepszym rozwiązaniem jest odnalezienie numeru skrzyni automatu ( powinien byc od przodu silnika jak otworzysz maske zaraz za chlodnicą na środku) np. moja SR20DE z tego co udalo mi sie z czytać w książce auta to lany był olej  dextron III w tamtych czasach koniec lat '90. aktualnie olej do skrzyni o podobnych parametrach ma fuchs atf 3000. Wiem to ,gdyz nie dawno ukrecila mi sie pół oś i idioci przy wymianie wylali mi ze skrzyni orginalny olej ( około 3 litrów) i dodali mobil 1 atf 220. Gdy silnik byl zimny nic sie nie dzialo pod złapaniu temperatury zawieszala sie skrzynia obrotomierz stal w miejscu i nie ruszał sie nawet na mm, po głebszej analizie ( połowa mechaników doradziła mi serwis aby naprawic cała skrzynie , uznali ze posypala sie skrzynia i to nie moze byc wina oleju) po czym okazało sie ze lepkość dextron II a dextron III rożni się znacznie i może podwodować poważe problemy między innymi wieszanie się biegów lub nie prawidłową zmianę. Proponuję ten olej fuchs atf 3000 gdyż posiada on zbiloże właściwość do orginalu i po wymianie oleju skrzynia jest jak z przed wymiany pół osi i bezsensownej dolewki oleju do orginału. Sam z doświadczenia wiem że ten olej nie jest w cale drogi koszt około 50 zł max za 1 L a zadowolenie i gwarancja poprawności skrzyni gwarantowana. :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego co Ty wypisujesz?

SR20DE to Ty masz silnik :)

A my pisaliśmy o skrzyni CVT RE0F06A.

A ty o czym? O jakims dextronie do zwykłych automatów.

Wiecej czytaj, mniej pisz :)

Pozdraiwam

 

P.S. Już ok 16tyś. na revenolu, wszystko gra.

Edytowane przez jarlew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Co do oleju Ravenol. Pomimo tego, że mam manual to jednak postawiłem na ten olej 75W90 GL4 i powiem wam, że jak na razie cisza i spokój. Gość, gdzie wymieniałem próbował mi wcisnąć Midlanda, który spełnia normy GL4/5 - powiedziałem nie - ja potrzebuje czyste GL4. Zanim kupiłem ten olej sporo poczytałem na temat olejów i to różnych Castrol, Mobil odpadały - za dużo podrób i nie wiadomo na co się trafi. Jakbym miał więcej kasy na olej to bym kupił Millersa albo Royal Purple, ale niestety to jest ponad 80zł/L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście potwierdzam zalałem mobillube i skrzynia chodzi dużo ciężej , jak się pojawi przypływ kasy automatycznie to dziadostwo zlewam na podpałkę do pieca pisze na butelce fully synthetic oil- takiego wała ...

W ogóle mobila już nie zaleje zraziłem się, w carismie 1,6 GLX półsyntetyk się sprawdza 10W40 silnik dosłownie mruczy lecz do Nissana olej mało kompatybilny jak i do skrzyni jak i do silnika . Pozdrawiam                                        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vito8282 ja kupowałem RAVENOLA 75W90 GL4 w Lublinie w hurtowni Fota. Olej świeżutki 03.2013. Cena bardzo przystępna. W Łodzi też jest hurtownia Foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w zakładzie gdzie regenerujemy głównie przekładnie kierownicze i do prawie każdej lejemy VENOL  cena dobra olej git klient zadowolony dziwnie ta nazwa mi się kojarzy z ravenol :D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...