Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ kierowniczy - skrzypienie!!!


Baginek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie sprawdzić u siebie taką rzecz...

 

a mianowicie po odpaleniu samochodu (ale musicie wyłączyć radio) i przy gwałtownym skręcaniu kierownicą słysze dziwne odgłosy coś ala skrzypienie w układzie kierowniczym :(

 

Sprawdźcie u siebie i dajcie mi znać. Nigdy tego nie zauważyłem bo zawsze mam włączone radio i może nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie sprawdzić u siebie taką rzecz...

 

a mianowicie po odpaleniu samochodu (ale musicie wyłączyć radio) i przy gwałtownym skręcaniu kierownicą słysze dziwne odgłosy coś ala skrzypienie w układzie kierowniczym :(

 

Sprawdźcie u siebie i dajcie mi znać. Nigdy tego nie zauważyłem bo zawsze mam włączone radio i może nie słyszałem.

 

Nie ma problemu.

 

Jak będę blisko nissana zajade i popytam.

 

Ciekawe czy tylko My tak mamy... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na zużyte łożyska kolumn McPherson to raczej za wcześnie (chociaż to częsta przypadłość wielu Renault), bardziej stawiam na głośną pracę zwijaka poduszki powietrznej (tzw. złącze spiralne).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja bym włączył głośniej radio ;) i nie nasłuchiwał co tam skrzypi i czy skrzypi ! A tak poważnie .Jeżeli to sporadyczne skrzypieniej jakiś mechanizmów to nie ma co sobie zawracać głowy . Gdyby była to awaria to zgrzyt( stuk ) byłby zdecydowany i ciągły wręcz irytujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym włączył głośniej radio ;) i nie nasłuchiwał co tam skrzypi i czy skrzypi ! A tak poważnie .Jeżeli to sporadyczne skrzypieniej jakiś mechanizmów to nie ma co sobie zawracać głowy . Gdyby była to awaria to zgrzyt( stuk ) byłby zdecydowany i ciągły wręcz irytujący.

 

W sumie masz racje ale nie w nowym aucie. Dzwoniłem dzisiaj do nissana i umówiłem sie z nimi na przyszły tydzień. Jak tylko zdiagnozują usterke to Was poinformuje. Powiedzieli mi tylko że w Qashqai-ach maja ten problem i ze chodzi o jakies gumy.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odwiedziłem dzisiaj ASO i stwierdzili brak smarowania miedzy uszczelka a drążkiem (Patrz foto)

 

Zdiecie Qashqai ale chodzi o to samo.

 

Zrobione na miescu. Problem ma się nie pojawić.

:)

 

Pozdrawiam

post-50580-0-77015800-1355755376_thumb.png

Edytowane przez Baginek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawa do szybkiej weryfikacji. Psiknąć w to miejsce jakimś smarem teflonowym lub kapnąć kropelką oleju silikonowego. Jak przestanie wiadomo, że to o to chodzi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawa do szybkiej weryfikacji. Psiknąć w to miejsce jakimś smarem teflonowym lub kapnąć kropelką oleju silikonowego. Jak przestanie wiadomo, że to o to chodzi ;).

 

Niestety nie działa psikanie w to miejsce. Widziałem w aso jak gosciu miał specjalny przyrząd do tego tak aby "smar" przedostał się pod uszczelke a nalanie na nią nic nie daje naprawde :)

 

Mineły 2 miesiące i co?? SKRZYPI!!! Masakra...

 

Wkurzają mnie już te małe niedociągnięcia. Spróbuje sam to zrobić bo do ASO 25 km nie chce mi się jeździć co chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie skrzypią czasem gumy stabilizatora?NOTCE miałem to i w pierwszym i w drugim.Niegroźne ale wku...ające

 

nie nie skrzypi to co na zdjeciu powyzej. Brak smarowanie.

 

A skrzpienie w notce miałeś podczas wjeżdzania an np krawężnik?? jakoś to naprawili??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej !! Moje autko ma dopiero 1400km i dzisiaj poraz pierwszy jadąc do pracy zaczeło mi podczas normalnej jazdy skrzypieć - jak gdyby w całej desce rozdzielczej( i to tak porządnie skrzypieć ). Wiecie co!!!! tak myślę, że w tak nowym aucie to chyba niejest normalne a jak najbardziej wkurzające. Oczywiście TO JA MAM PROBLEM i trzeba będzie dzwonić do serwisu, umawiać się, tłumaczyć itd. generalnie tracić czas. A przecież nie kupiłam 10 letniej Daci tylko nowoczesne auto za nie małe pieniądze. Gdzie te czasy gdzie się dbało o renome marki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest w dniu zakupu są bardzo mili na drugi dzień maja cie w d*pie. Mam ten sam problem i juz 2 raz to bede reklamował!! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie "pocieszyleś" bo już myślałam, że to może mnie coś odbija. Napisz proszę gdzie ( mad mobil czy zielony zaułek )składasz reklamację i jakie są tego efekty bo jak widzę to już będzie drugie podejście ??? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie "pocieszyleś" bo już myślałam, że to może mnie coś odbija. Napisz proszę gdzie ( mad mobil czy zielony zaułek )składasz reklamację i jakie są tego efekty bo jak widzę to już będzie drugie podejście ??? .

 

Ja zakupiłem i reklamuje tu:

 

DĄBROWSCY Sp. z o.o.Centrum Sprzedaży Samochodów41-804 Zabrze, ul.Wolności 59                                                                                                  biuro@dabrowscy.pltel.: 032 276 19 86Sekretariat - wew. 113

w kwietniu to zareklamuje ponownie. Za pierwszym razem nasmarowali i byl spokój ale znowu sie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zapomniałam o Dąbrowskich :-)))) Ja samochód kupilam w zielonym zaułku w Chorzowie i jak się zbiorę  to też w kwierniu do nich uderzę. No ciekawe jak sprawa się potoczy ale obawiam się że usterka jest nienaprawialna skoro u Ciebie juz dwukrotnie się pojawiła. Daj znać co Ci sie udało zdziałac :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zapomniałam o Dąbrowskich :-)))) Ja samochód kupilam w zielonym zaułku w Chorzowie i jak się zbiorę  to też w kwierniu do nich uderzę. No ciekawe jak sprawa się potoczy ale obawiam się że usterka jest nienaprawialna skoro u Ciebie juz dwukrotnie się pojawiła. Daj znać co Ci sie udało zdziałac :-))

 

Pewnie znowu "mechanik" posmaruje i chwile bedzie spokój ale musze sie dowiedzec co wtedy jak sie skonczy gwarancja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 daj znać jak juz będziesz "po" :-)))))) trzymam kciuki !!



Pewnie znowu "mechanik" posmaruje i chwile bedzie spokój ale musze sie dowiedzec co wtedy jak sie skonczy gwarancja :/

Umówiłam się do serwisu na 2 kwietnia - no, zobaczymy. Jak na razie cały urok jazdy Jukiem prysł  bo czuję sie jak bym jechala furmankom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...