Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co bym poprawił w NOTE


Gość dareke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że mała awanturka na forum...no ładnie. :)

Wracając do tematu mego oświetlenia bagaznika...

Dzisiaj wziąłem światło na wytrzymałość - otworzyłem bagaznik i cierpliwie czekałem co nastąpi. W międzyczasie zająłem się inna robotą. Kufer otwarty był, reszta drzwi pozamykana. Czekam, czekam...5 min-świeci, 10 min-świeci, ale po ok.20 min zgasło (tym razem). Dziwne to światło... :) Natomiast jak było zgaszone postanowiłem otworzyć któreś drzwi (kufer nadal otwarty)...otworzyłem tylne. Światło automatycznie się znów zapaliło. Więc jakoś jest to powiązane z czujkami w drzwiach...Pozamykałem wszystko i jestem mądrzejszy-znów co nie co poznałem (po prawie 2 latach). Ale tak czy owak światło w tym bagażniku zachowuje się u mnie dziwnie...raz świeci non-stop, a innym razem 20 min. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka awanturka!? Jakie obrażanie!? :D

Zwykla rozmowa na wesołym poziomie ,Bez obaw Sanchez :D Nie ma żadnej obrazy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz do starszych osób ? Czy według Ciebie starsi to mają siedzieć w domu i czekać na śmierć ? Bardzo ciekawe masz podejście. Mam nadzieję, że będziesz też kiedyś "stary" i przeczytasz ten post który sam napisałeś.

Życzę Ci długiego życia.

 

Spokojnie Czesław :). Myślę że Sanchez miał co innego na myśli. Nie chodzi raczej o to, że ktoś, coś ma do starszych ludzi. Chodzi o to, że obecnie Note bardzo często wybierają stateczni, poważni ludzie. Nie widać raczej "gówniarzerki" ze kierownicami Note. No i pewnie co niektórzy z tego powodu czują się "starzej" ;). Ja tam jestem już tzw. 40+ i czuję się w Note w sam raz :icecream: . Wiadomo - poważny samochód, poważny kierowca :).

 

Ale tak jak to napisał Jacko - jak ktoś chce się poczuć "młodziej", to felgi 16, solidny basik, przyciemnione szybki, spojlerek, zimny łokieć i gra gitara :D.

 

Ale nam się temat zrobił :D :D :D

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klientela note wynika z charakteru tego autka - wybierają go najczęściej młode rodziny z jednym lub dwójką niedorosłych dzieci (z uwagi na wszechstronność) kobiety (dobra widoczność,duże szyby wielkie lusterka, przewidywalny kształt karoserii - takie właśnie argumenty podała mi pani która go ode mnie kupiła) albo... właśnie - nazwijmy to "dojrzali" kierowcy z powodów identycznych jak kobiety oraz wysokiej pozycji z kierownicą i co równie ważne - z powodu łatwego zajmowania miejsca za kierownicą (nie trzeba się zbytnio schylać ani opadać nisko na fotel) - mój 74 letni ojciec (również kierowca z 50 letnim stażem) jeżdżąc notkiem ze mną bardzo go sobie właśnie z wymienionych powodów chwalił. Ergo? Note nie nadaje się raczej do zadawania szyków na bulwarach. To auto kupowane nie dla szpanu tylko ze zdrowego rozsądku :wave:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przykładem tego, że można połączyć stateczność Notka z jego porywczością i pomimo, że bliżej mi do 40 niż do 30tki ale jednak przed 40tką.... wybrałem Notka za stateczność i spokój ale z silnikiem 1600 za niezłego kopa i przyjemność jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy poprawiać Notka, a poprawiamy siebie. Łatwo przechodzimy z jednego tematu do drugiego zmieniając sedno i rozszerzając temat. To nie jest Co bym poprawił w Notku, tylko Kto jeździ Notkiem. :D :D :D :( :(. Ale ok. dowiadujemy się przy okazji coś o nas samych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czeslaw4

Nie obraziłem się na sanchez . Wyraziłem tylko swoje zdanie w odpowiedzi :)

 

A teraz chciałem wrócić do właściwego tematu. Otóż ogólnie z Notka jestem zadowolony ale brakuje mi na wyposażeniu "popielniczki-kubka". Nie palę papierosów ale w poprzednim samochodzie popielniczka słuzyła mi do wrzucania w czasie jazdy małych papierków chociażby po cukierkach itd. W Note nie ma gdzie. Są takie kubki w sprzedaży oryginalne w ASO w cenie 230 zł. Na allegro można kupić w cenie od 30 zł ale do innych marek i nie wiadomo czy będzie pasować.

Uważam, że taki kubek powinien być na wyposażenie standadowym.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się pochwalę, otóż mam taki wynalazek w swojej Drakuli i nie musiałem nawet do niego dopłacać, co dobrze świadczy o tej ekskluzywnej marce - można go przestawiać w kilka pasujących do niego gniazd z przodu lub z tyłu- idealny pojemnik na drobiazgi (cukierki Kopiko, gumę do żucia, klucze itp) :rofl: - na na alledrogo - są od senica , megane itp - całkowity koszt to ok 50 zet (z transportem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet dla palących jak ja kupowałem swojego Note był dostępny za 200 PLN. Zawierał on zapalnicznę i popielniczkę. Przy zakupie nowego auta to drobiazg zwłaszcza, że bardzo często dostaje się go gratis przy "negocjacjach" podczas sprzdaży. Czy powinien być w opcji czy standardzie, to kwestia dyskusyjna. Mnie nie przeszkadza, że go nie ma. Jak jadę w trasę, wkładam sobie w jeden "kubkownik" mały jednorazowy, plastikowy kubeczek, który robi za śmietniczkę. Po trasie wywalam całość z zawartością :).

 

Gdzieś kiedyś czytałem, że do Note idealnie pasuje popielniczka od Fiata Pandy. "Kubeczek" do kupienia w ASO Fiata za ok. 30 PLN.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką popielniczkę nową okrągłą z Yeti...Na pierszy rzut oka pasuje, wchodzi jak nalezy do przodu...No ale w czasie jazdey się telepie i uderza o ścianki! Tak więc musi być popielniczka dedykowana do danego modelu, bo w innym przypadku denerwująco stuka...Jednak schowek jest-jak trzeba (u mnie aktualnie wylądowała ona w schowku więc się nie przydaje). :) Podobnie z zapalniczką...mam z BMW serii 1 (także nówka), ale też nie pasuje (gabarytowo OK, wchodzi, ale się nie włącza). Wszystko musi być oryginalne! Hmmm...Na szczęście nie jestem palaczem i mi te gadgety aż tak bardzo nie potrzebne. Zapalniczkę próbowałem z ciekawości (leży bezużyteczna w domu), a popielniczkę miałem mieć jako schowek na drobiazgi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że ten "kubeczek" od Renówek o którym wspominał Dar, pasuje idealnie. Z tego co widziałem ma na obwodzie swojego rodzaju "wypustki", które mogę całkowicie niwelować "luz" i wtedy nic nie będzie stukać. Kolega ma taki w Twingo. Będę musiał kiedyś sprawdzić go u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to takie miękkie, gumowe łezki na obwodzie - jak wspomniałeś kasują luz i zapobiegają grzechotaniu tego gadżetu w gnieździe - przy okazji zmierzę dokładnie jego średnicę i podam - mój jest made in renault

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ze Skody nie ma wypustek i jest z twardego plastiku lekko zwężający ku dołowi...Nie sprawdza się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierszy rzut oka pasuje, wchodzi jak nalezy do przodu...No ale w czasie jazdey się telepie i uderza o ścianki!

 

Oryginalna popielniczka też nie pasuje idealnie. Wnęka na napoje ma większą średnicę niż popielniczka. W komplecie jest taki metalowy krążek, który przyklejasz we wnęce na kubki, natomiast popielniczka ma na spodzie magnes, który trzyma ją na miejscu. Gadzet fajny (ma własne podświetlenie :)) i w praktyce przydaje się, choć za 250 zł nigdy bym jej nie kupił. Ja dostałem ją gratis przy zakupie auta.

 

A nawiązując do tematu: ja bym odjął kilka centymetrów z wysokości i dodał na szerokość.

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda w koncernie renault:

średnica w okolicy pokrywki ok. 70mm, średnica na wysokości wypustek ok 65 mm

post-20266-0-37332000-1336646902_thumb.jpg

post-20266-0-46792400-1336646910_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. Usprawnił skrzynię biegów w zakresie precyzji przełożeń,

2. Zmienił same przełożenia skrzyni, 2 bieg "wywalił", "dodał" 6 bieg (ciągle 5 biegów) lub po prostu dodał szóstkę.

3. Wymiana audio na lepsze, dot. wer. Visia,

4. Wytłumił kabinę pod kątem pracy silnika lub zmodyfikował sam silnik np. 8v (dot. hałasu silnika 1.4),

5. Dodał niebieską kontrolkę temp. silnika świadczącej o niedogrzaniu (stare wersje to mają),

6. Fotele mogłyby mieć nieco lepsze trzymanie boczne,

7. Przeniesienie tablicy rejestracyjnej na zderzak (dot. tyłu samochodu) - stuki, puki,

8. Troszkę więcej precyzji w montażu, chodzi mi o trzeszczenie, stukanie, chrupotanie plastikowych elementów w kabinie,

9. Przynajmniej w moim przypadku mniejszej awaryjności: uszkodzone ogrzewanie tylnej szyby, głośniki w drzwiach prawych nie grają (wymieniłem na nowe Pioneer), defekt lakierniczy na pokrywie drążka zmiany biegów (wymienione), trzeszczący zwijacz taśmy airbaga, przeskakujący przełącznik kierunkowskazu, defekt lakierniczy na zderzaku, coś zaczyna świstać przy naciskaniu sprzęgła, itp., itd.

 

Mam już niecałe 7000 km więc rozumiem, że usterki to rzecz normalna.

 

Poza tym ok.

Kosztował tylko 45000 zł więc cudów nie oczekiwałem ale jestem lekko zawiedziony.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dysten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w temacie popielniczki jest to, że "otwory" na kubki i butelki nie są w Note okrągłe. Dlatego właśnie ciężko jest coś tu dopasować.

post-32737-0-16057000-1336665071_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurczę...chłopak miał pecha-jakiś trefny egzemplarz. Przykre...Mam ok. 25 tys km i aż tak tragicznie nie jest - a można powiedzieć nawet, że jest wszystko OK. Poza zmianą mieszka na gwarancji, jednej spalonej żarówki w tylnej lampie i jednej wizyty spanikowanej w ASO (dziwnie przykręcona śruba u spodu auta...pisałem o tym) nic się nie zdarzyło. No i jeszcze w ASO ściągneli mi tą badziewną taśmę czarną na podszybiu, a przy okazji plastikowe podszybie dostałem nowe (moze nawet niepotrzebnie). I finito...Przegląd jeden był w ASO, std zmiana opon (zima/lato) i wymieniłem na własne życzenie wycieraczki przednie na bezramkowe. To tyle...Tragicznie w mym przypadku nie jest. Jestem zadowolony z nabytku. Pozdrawiam :)

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy i tym razem odzywając się , zbiorę na siebie negatywnych oddziwięków , ale cóż ryzyk fizyk.... Pomimo ciężkich początków tego tematu , jakoś się rozwinął i to wcale z niezłym skutkiem. Zaznaczyłem , że nie mam na myśli tworzenia całkiem nowego auta ( Notesa) i nawet poszło jakoś w tym kierunku.

Pozwoliłem sobie zebrać w jednym miejscu kilka uwach , dla jednych cennych , dla innych pewnie zbytecznych.

- dziwny sposób regulacji wysokości przednich foteli , brak dobrego trzymania bocznego , krótkie siedzisko foteli

- wyprofilowanie "korytka" w bocznych drzwiach , aby można było np. umieścić jakąś butelkę ( nie chodzi o butelkę 2 l.)

-umiejscowienie i łatwość nieoczekiwanego uruchamiania świateł awaryjnych ( może tylko coś zamocować , aby wymagało użycia większej siły)

-mocowanie pręta podtrzymująceg maskę silnika

-wyłącznik czasowy oświetlenia przestrzeni bagażowej( różnie to jest w naszych autach)

-brak wzdł€żnej regulacji kierownicy

-zagłówki , brak większej regulacji i wyprofilowanie

-lusterko środkowe , zbyt nisko umiejscowione

-brak dobrego kubkado wyprofilowanej konsoli ( a może wspólnie poszukamy i przedstawimy propozycje ze zdjęciami i możliwością zakupienia?)

 

Ranger zgadzam się z Tobą jak najbardziej , olać totalnie Auto Świat i samemu lub w takim doborowym gronie wspomagając się , ulepszać , poprawiać , wynajdować rzeczy , które dla nas będą najlepsze. Kto będzie chciał to skorzysta .

Janio , ja osobiście nie mam nic przeciwko modernizacjom i ulepszaniem , niechaj kolejne roczniki mają lepiej , kto wie może i ja ze swojego rocznika 2006 , wskoczę kiedyś na jakiś 2000... wyższy. Jak odpowiednie osoby będą nas słuchać , a nie jakichś teoretyków oszołomów , to powinno to być z wielkim + dla nas samych.

Sanchez , fajnie to ująłeś , jak najbardziej podeszły wiek , niekoniecznie oznacza ile mamy lat.

Dar1962 , no jak Ty dowalisz - dojrzali kierowcy - to w zasadzie nie ma już co poprawiać , podoba mi się to . Ja bym nawet zaproponował umieszczenie tego w opisie po WIEM CO I JAK a przed NISSANMANIAK i chyba nawet nie chciałbym tego ostatniego.

 

W całym tym moim wywodzie pozdrawiam Wszystkich dojrzałych podeszłych właścicieli Notesów , jednocześnie nie zapominając o tych osobach , które dopiero nimi będą.

Czekam na kolejne słowa krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra...jeszcze dodam...że na tylnej kanapie jest dużo miejsca :dribble: :dribble: :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jak ktoś ma przyciemnione tyle szyby to.... :dribble:

 

Dereke: Żadnej krytyki nie będzie ;). Wszystko fajnie, tyle tylko, że "wady" które tu zebraliśmy nie są do wyeliminowania. Note ma plusy i minusy - subiektywne oczywiście. Nikt z Nissana tego forum raczej nie czyta. Poza tym wszystko wskazuje na to, że nie będzie kolejnego FL naszego autka ani następnej generacji. Zatem pobiadoliliśmy sobie trochę, pożartowaliśmy i tyle.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...