Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

funkcja serwisowa - test (układów elektrycznych?)


luxs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum korzystając z opcji szukaj nie znalazłem podobnej informacji do tej którą chcę Wam przekazać :)

 

 

Otóż okazuje się, że w QQ można przeprowadzić prosty TEST taką samą kombinacją jak w Renault Clio.

 

Zamknij drzwi.

Włóż kluczyk, naciśnij lewy guzik na tablicy zegarów (trzymaj) i włącz stacyjkę z naciśniętym guzikiem. Guzik trzeba puścić w momencie kiedy zamiast temperatury pokaże się napis TEST - pokaże się komunikat. Naciskając lewy guzik jednokrotnie, przełącza się kolejne testy, zegarów, wszystkich świateł, elektryki ogólnie. itp.. z 15 rożnych opcji jest dziwnych.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa :)

 

Ciekawe, czy można się gdzieś doszukać dokładniejszego opisu wszystkich testów?

Edytowane przez slaav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rzeczywiscie dziala, niezly bajer i fajna zabawka dla synka te ruszajace sie wskazniki i lampki :)

Oprocz tego ma tez funkcje praktyczne, mozna spawdzic poziom oleju od srodka odczutujac parametr "oil level" (u mnie na postoju ma wartosc 33, po jezdzie 27), przydatne w modelach ktore nie maja wskaznika oleju jak np moj 2.0 dci po fl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

w informacjach serwisowych odczytać można także temperatury i pomiary czujników, cyfrowy wyswietlacz prędkości(wg. mnie dokładny) w milach i kilometrach

 

Jak ktoś będzie wiedział co jest od czego to miło by było, gdyby podzielił się z nami taką informacją.

 

Mile widziane tylko pewne info - bez strzelania :)

 

Szerokości

 

Czy funkcja ta dotyczy modeli po lifcie , czy również tych starszych ?

 

Wydaje mi się, że we wszystkich QQ w benzynce można uruchomić ten tryb w ten sam sposób.

 

Spróbuj w modelu z przed liftingu i daj nam znać ewentualnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Milordzie" Twój samochodzik posiada wskaźnik oleju. Wystarczy od razu po uruchomieniu silnika wcisnąć na kierownicy przycisk "i".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed liftem nie działa - przynajmniej u mnie :(

Przed liftem był zupełnie inny wyświetlacz komputera i nie było tej funkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Milordzie" Twój samochodzik posiada wskaźnik oleju. Wystarczy od razu po uruchomieniu silnika wcisnąć na kierownicy przycisk "i".

 

Niestety nie ma. Z modelami QQ 2.0 dCi w wersji EURO5 często jest taki problem - funkcja ta po prostu nie jest aktywna, gdzieś między 2010 i 2011 Nissan uznał że nie jest widocznie potrzebna. Podobno wyświetla się ostrzeżenie jeżeli oleju jest b. mało, ale osobiście nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym modelu przy odpalaniu pokazuje się poziom oleju ok jak nacięniesz "i" to mozesz zobaczyć w słupkach

 

co do testów układów elektrycznych fajny bajer ale nie wiem za co poszczególne odpowiadają

trzeba by jakąś liste zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

QQ po lifcie, rok 2010 2.0 dci i funkcja jak najbardziej działa. Jest rzeczywiście sporo opcji/odczytów, część kompletnie techniczna, ale część na tyle jasna, że naprawdę przydałoby się poznać znaczenie tych odczytów, może ktoś się natknął albo ma możliwość się natknąć i by wrzucił...

 

Pozdr,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawdziłem procedurę z instrukcją servisową i faktycznie funkcja testu działa. Niemniej, poza tym że można sprawdzić czy wszystkie kontrolki działają, plus uzyskać info o wersji oprogramowania i innych oznaczeniach - nic innego się nie dowiemy :) (rocznik 2007)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam....wracam do tematu  funkcji serwisowej - test który został poruszony w roku 2012. Czy któryś z klubowiczów rozpracował znaczenie tych odczytów i kodów

 

 

Pozdrawiam :

irekko

 

QQ po lifcie, rok 2010 2.0 dci i funkcja jak najbardziej działa. Jest rzeczywiście sporo opcji/odczytów, część kompletnie techniczna, ale część na tyle jasna, że naprawdę przydałoby się poznać znaczenie tych odczytów, może ktoś się natknął albo ma możliwość się natknąć i by wrzucił...

Pozdr,
Rafał

Witam...czy odczyt oleju pokazuje Ci się graficznie w tak zwanym graficznym słupku, czy jak piszesz wartościach 33, po jeździe 27. Co te liczby oznaczają - w moim pokazuje 68.

Pozdrawiam :

irekko


Witam...wracam do tematu poruszanego w 2012 r. - funkcja serwisowa - test (układów elektrycznych?) Czy któryś z klubowiczów rozpracował poszczególne funkcje i kody

Pozdrawiam...

irekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy ale rzeczywiście jakby znalazł się ktoś kto może podać znaczenia tych testów to naprawdę by się przydało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wygląda,to nagrałem filmik pokazujący wszystkie opcje :-)

 

 

Ale nie,nie znam znaczenia tych kodów które pokazują się po stanie paliwa i prędkościach. 

 

Jedynie mi znajomy zasugerował,że tak jak u mnie "Fuel - 71" to odczyt bezpośrednio z czujnika,który ma pewnie rozdzielczość jednego bajta. Więc 0 to pusty bak, 255 to pełny. Co się w sumie zgadza,bo mam trochę więcej niż ćwiartkę więc 71/255 zgadzałoby się ;-)

Edytowane przez gambiting
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisówce na pewno jest dokładnie opisany ten test i wszystkie jego funkcje. Pytanie czy ktoś dysponuje fsm w wersji pdf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 21.05.2012 o 09:03, milord napisał:

Rzeczywiscie dziala, niezly bajer i fajna zabawka dla synka te ruszajace sie wskazniki i lampki :)

Oprocz tego ma tez funkcje praktyczne, mozna spawdzic poziom oleju od srodka odczutujac parametr "oil level" (u mnie na postoju ma wartosc 33, po jezdzie 27), przydatne w modelach ktore nie maja wskaznika oleju jak np moj 2.0 dci po fl

Tak, tu jest b. wiele ciekawych informacji tylko bez ich "rozszyfrowania" trudno z nich skorzystać.

Tak na marginesie jeśli chodzi o "oil level" to w miarę dolewania liczba spada. Ciekawe jakie wartości są dla min. i max. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...