Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] przepustnica po lifcie


Belfast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wyczyscilem przeplywomiez i przepustnice srodkiem w sprayu. Teraz samochod trzyma 1000 obrotow i wiecej. alma jest z 2005 juz po lifcie 1.5 benzyna. czytalem o jakijs adaptacji ale u mnie nie ma linki a po odlaczeniu wtyczki od przepustnicy od razu zapala sie check engine i musze kasowac komputerem. gdzies wyczytalem ze to cos z silnikiem krokowym moze byc. Prosze pomuzcie co zrobic , co rozebrac gdzie stuknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zrobie zdjecie i pokaze ktora odpinalem. dziekuje za wezelka pomoc. adaptacja pedalem gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Borofik

adaptacja czujnika przepustnicy ( wtyczka kolor brązowy ) :

1. odpalamy silnik i osiagamy optymalna temp. po wszelkich naprawach, czyszczeniach itp. obroty biegu jalowego oscylują w granocach 1000 - 1500

2. wyłączamy wszelakie pobieracze prądu, pracuje tylko silkiczek i nic więcej

3. wypinamy brązową wtyczkę na ok 15 sek i wpinamy ponownie

4. pozostawiamy silnik na chodzie 15 min. obroty biegu jałowego ustawiaja sie automatycznie na ok 750. i wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zrobilem jak piszesz. ta wtyczka przy przepustnicy jest u mnie zielona. wlaczylem silnik rozgrzany, odpialem wtyczke, zapalil sie check engine, poczekalem 15 sekund wpialem spowrotem obroty wzrosly do 1800 i nic sie nie zmienia. check eng oczywiscie nadal sie swieci. ide po laptopa zeby podpiac kompa i skasowac bledy.

 

Odlanczalem wtyczke zaznaczona kolkiem

 

 

przepustnicav.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Po odlaczeniu wyskakuje check eng z tymi kodami

 

bledyb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Już se poradziłem. Pomogło z bajerem ala zaplon pedał gazu i td ta kombinacja. Proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

możesz kolego opisać dokładniej jak sobie z tym poradziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...