Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wyciągnąć półośkę ze skrzyni biegów ? [P10 1.6 102KM]


Gość wojt_mk..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojt_mk..

Przymierzam się do wymiany sprzęgła i mam pytanie jak wyciągnąć półośkę od strony skrzyni biegów ? Są różne sposoby nie wiem który lepszy? :

 

1. "Trzeba ją wyważyć łyżką. Poprostu na końcówce w skrzyni jest zabezpieczenie rozpierające i wymaga troche siły zeby wyskoczylo" lub:

 

2. "przy skrzyni nie wyciągasz przegubu tylko wyciągasz z niego. oczywiście trzeba rozpiąć zacisk na osłonie gumowej.

przegub zewnętrzny jak odkręcisz nakrętkę (ta duża na środku koła) i pukniesz młotkiem to wyjdzie bez problemu i bez odkręcania zwrotnicy. jak go wyjmiesz to zdejmij gumową osłonę i musisz go poprostu wybić na siłę. jest tam mały pierścień zabezpieczający, ale go nie wyjmiesz"

Skrzynia manualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem na oba sposoby i dało radę tak i tak. Przy drugim nie trzeba później oleju wlewać, ale przy pierwszym jest więcej miejsca przy skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

ja robiłem na oba sposoby i dało radę tak i tak. Przy drugim nie trzeba później oleju wlewać, ale przy pierwszym jest więcej miejsca przy skrzyni.

 

Chyba zdecyduje się na pierwszy nie chce mi się zdejmować osłon gumowych, olej sobie spuszczę żaden problem, dzięki za podpowiedzi. :) A przy składaniu po prostu wcisnąć półośkę w skrzynię biegów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko trzeba troszkę mocniej pieprznąć żeby weszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...