Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Gdzie jest syrena alarmu?


nrb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

gdzie powinna być umiejscowiona syrena alarmu w WP11.144? Alarm mam NATS i oryginalnego pilota. Jednak wydaje mi się że nie ma w ogóle syreny. Uzbrajanie i rozbrajanie odbywa się po cichu (to mnie akurat cieszy) ale włam również nie powoduje załączenia syreny - tylko mruga światłami.

Pytanie więc, gdzie powinna być ta syrena. Jeśli okaże się że jej nie mam, to jak zamontować dodatkową syrenę, którą kupiłbym w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pomyliłem pojęcia. No ale mam czujki ruchu w słupkach i światła błyskają po "włamaniu", więc chyba alarm jest? Czy to też część NATS?

 

 

EDIT:

Ej no naprawdę nikt nie wie? W serwisówce jest narysowane tylko gdzie jest syrena w sedanie, w kombi w tym miejscu jest pusto... (no chyba że tylko u mnie jest pusto, ale nie znalazłem tam też żadnych przewodów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walecboard

Kolego jak dla mnie to masz doddatkowy system alarmowy, z reguły w nissanach był to wynalazek typu Clifford avital mark 3. Syreny szukaj pod maską - alarmiarze montują ją w dziwnych miejscach, u mnie była pod lewą podłużnicą dość dobrze schowana. A jak chcesz sprawdzić dokładnie co to za alarm, to zdejmij osłonę deski rozdzielczej którą masz pod kierownicą ( bodajrze 3 śrubki do odkręcenia) i szukaj centralki w okolicach kolumny kierowniczej i wzmocnienia czołowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o lift to motowano fabrycznie alarm zintegrowany z częścią systemu NATS. Nie sygnalizuje otwierania i zamykania, tylko "niepożądana ingerencja" uruchamiamia dźwięk. Jeżeli wcześniej nikt w to nie ingerował to syrena alarmu była motowana w prawym tylnym błotniku. Tak więc należy otworzyć schowek lewarka i wyjąć go! Sięgnąć ręką w kierunku kanapy. Znajduje się tam pionowa belka wzmocnienia bagażnika. Na niej jest za montowana syrena(w kierunku blachy błotnika). Wielkości ni czym z malucha wyjęta. Jeżeli chcesz dodatkową mocniejszą syrenę to do komory silnika. Tu masz 2wyjścia. Albo cichnąć kable od tyłu(moim zdaniem głupota), albo zlecić pod łączenie do centralki. Tylko komuś kto zna nissana, bo może na robić innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...