Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera 1,6i [p10] 102KM_Brak iskry,co może być przyczyną


slawos1

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik palił i pracował normalnie do końca czyli do zgaszenia . Po około 5 godz.wsiadam chcę odpalić a tu nic , rozrusznik kręci a

motor nie pali. Oczyściłem kopułke , nic nie dało , sprawdzam dalej i tu brak iskry na wszystkich świecach.Niewiem co mogło się

stać.Bardzo prosze o pomoc i ewentualne sugestie.Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm poczytaj forum a tak dla zachęty jak dla mnie to padł ci moduł w aparacie zapłonowym w 1.6 to chyba już standard bodajże jest to moduł RSB-54. koszt naprawy około 200zł albo używka pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma "YAKUZA" z Torunia regenerują aparaty zapłonowe i moduły zapłonu, ja wysłałem cały aparat i od razu wszystko sprawdzili no i naprawili "moduł zapłonu" tu masz link: http://allegro.pl/naprawa-aparat-zaplonowy-chrysler-nissan-suzuki-i2547192512.html jak to moduł to zadzwoń i spytaj co i jak. A używki bym nie wkładał nie wiadomo ile pochodzi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm poczytaj forum a tak dla zachęty jak dla mnie to padł ci moduł w aparacie zapłonowym w 1.6 to chyba już standard bodajże jest to moduł RSB-54. koszt naprawy około 200zł albo używka pozdrawiam

 

Rozkręciłem i na mój rozum to jest to po prawej stronie , wyjołem identyczny . drogie troche bo ponad 200zł po regeneracji i zwrot

starego.12903399.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Jeszcze mam pytanie , czy może być cewka zapłonowa zepsuta, bo żebym nie wywalił kase na próżno.

cf3e2e6362a349f6b12221c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Dziś naprawiłem primerkie.Załadowałem cały aparat załonowy do torby i kumpla samochodem zawiozłem do Czernikowa koło Torunia, 80km odemie. Firma "YAKUZA",Facet w porządku sprawdził ,no i tak myślałem i co pisaliści tu ,był walnięty moduł.

Naprawił w pół godziny 200zł zapłaciłem dał gwarancje na 2 lata i spowrotem.

Przkręciłem aparat do silnika ,ale wcześniej zaznaczyłem w jakij był pozycji.

Samochodzik odpalił i wszystko jest dobrze.

Dziękuje za pomoc i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć ja mam to samo w p11 1,8 za cholerę nie mogę jej odpalic ,kręci i nic czy jest ktoś ze Szczecina kto posiada czujnik halla w zapasie i mógłby pożyczyć w celu sprawdzenia czy to na pewno to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...