Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dzwiekowe powiadomienie o niezapieciu pasow


Lenka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :wave:

 

Orientuje sie ktos w jaki sposob mozna wylaczyc/unieszkodliwic dzwiekowy przypominacz o niezapieciu pasow przednich foteli ? .. Jak wszyscy wiemy, schowkow w QQ poskapiona na maxa przez co bardzo czesto woze butelke z jakims piciem na fotelu pasazera .. Nawet przy tak niskim obciazeniu siedziska pasazera czesto wlacza sie to ustrojstwo, powodujac moja irytacje :wub: .. jest jakis patent na to dziadostwo ? .. Pomijam patent z zapieciem pasow pasazera.. moze podlaczenie pod komp zneutralizuje to dziadostwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :wave:

 

Orientuje sie ktos w jaki sposob mozna wylaczyc/unieszkodliwic dzwiekowy przypominacz o niezapieciu pasow przednich foteli ? .. Jak wszyscy wiemy, schowkow w QQ poskapiona na maxa przez co bardzo czesto woze butelke z jakims piciem na fotelu pasazera .. Nawet przy tak niskim obciazeniu siedziska pasazera czesto wlacza sie to ustrojstwo, powodujac moja irytacje :wub: .. jest jakis patent na to dziadostwo ? .. Pomijam patent z zapieciem pasow pasazera.. moze podlaczenie pod komp zneutralizuje to dziadostwo?

Polecam wyszukiwarkę - temat był już wałkowany. Ostatecznie nie wymyśliliśmy jak to zrobić, nikt tego komputerowo nie zdeaktywował. Pamiętam natomiast, że swego czasu na allegro ktoś za 50 zł oferował "sposób" na wyłączenie tygo sygnału. Czy to była rada w stylu "zapnij pas" czy "wyciągnij bezpiecznik" tego nie wiem, na forum nikt chyba tego nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelami są złączki kablowe. Wystarczy wypiąć złączkę, w której znajdują się dwa przewody prowadzące do klamry pasa bezpieczeństwa.

Wówczas komputer będzie otrzymywał informację, że pas jest cały czas zapięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelami są złączki kablowe. Wystarczy wypiąć złączkę, w której znajdują się dwa przewody prowadzące do klamry pasa bezpieczeństwa.

Wówczas komputer będzie otrzymywał informację, że pas jest cały czas zapięty.

 

Dzieki za info kolego :D ,, rzeczywiscie to chyba jedyna sluszna droga.. popoludniu dobiore sie do tego ustrojstwa . Byc moze uda sie dobrac do tego od tylu, bo z przodu pod siedzeniem mam szuflade,. jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeb w instalacji. Najprostrzy sposób to poszukaj w necie bądź w przydrążnych szrotach końcówki od pasa. Dalej co z nią zrobić to chyba nie musze mówić. I problem nie piszczy.

Pozdrawiam.

Pi.otr

Edytowane przez pi.otr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie chodziło. Ale "paba" nie dałeś koledze szansy popracować. :thumbsup:

 

Wsuwki w zapiecie pasow na te chwile odpada, bo aktualnie przebywam w Hiszpanii , Allegro nie siega az tak daleko. Z koncem roku zmienia siedzibe, ale nadal pozostaje w Polsce :devil: .. Zajme sie tym po powrocie do PL, a doraznie mimo wszystko zabiore sie za zlaczke kabelkow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsuwki w zapiecie pasow na te chwile odpada, bo aktualnie przebywam w Hiszpanii , Allegro nie siega az tak daleko. Z koncem roku zmienia siedzibe, ale nadal pozostaje w Polsce :devil: .. Zajme sie tym po powrocie do PL, a doraznie mimo wszystko zabiore sie za zlaczke kabelkow :D

Wiele samochodów - zaznaczam, że nie wiem czy QQ też - dezaktywuje poduszkę pasażera w sytuacji, gdy fotel pasażera nie jest zajęty. Informacja pochodzi właśnie bądź to z czujnika w fotelu bądź też z czujnika zapięcia pasów. Problem z kombinacjami typu klamra pasa, rozłączenie instalacji jest taki, że poduszka może nie zadziałać jeśli ktoś będzie zajmował miejsce pasażera albo możę zadziałać kiedy ktoś go nie będzie zajmował. Być może nie mam racji ale radzę się nad tym zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz racje, a mozliwe, ze tak dziala system to problem sprowadza sie tylko do opcji z rozlaczeniem kabli,, Klamra w zapieciu pasa jako dorazna zabawka zmienia o tyle, iz gdy wsiada pasazer owa zabawka laduje w schowku i zostaja zapiete" wlasciwe pasy" .. System powinien czytac raczej z zapiecia pasow a nie z siedziska, gdyz jak wiadomo strzal poduchy bez zapietych pasow jest niebezpieczny..

 

Druga opcja rodzi pewne niebezpieczenstwo.. Jesli jest tak jak wspomial kolega kilka postow wyzej, ze rozlaczenie kabli skutkuje informacja dla systemu iz ktos zajmuje fotel to ok,.. poduszka oktywuje sie nawet gdy nikt nie siedzi na fotelu,,, skutkow ubocznych brak,.. gorzej gdy system odczyta te ingerencje jako brak pasazera i Jasiek zostanie a swoim miejscu w razie dzwona,, :thumbsdown: ...

Edytowane przez Lenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... poduszka oktywuje sie nawet gdy nikt nie siedzi na fotelu,,, skutkow ubocznych brak...

to nie do końca tak - pamiętaj, że w przypadku dzwona, który stosunkowo niewiele zniszczy na zewnątrz - przy aktywacji poduszki pasażera masz do wymiany (względnie naprawy) również całą deskę rozdzielczą - to ekonomiczny skutek uboczny. Przy zdezaktywowanej poduszce pasażera wymieniasz tylko środek kierownicy, moduł poduszki i moduły napinaczy pasów, nie rozbebeszasz całego wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie do końca tak - pamiętaj, że w przypadku dzwona, który stosunkowo niewiele zniszczy na zewnątrz - przy aktywacji poduszki pasażera masz do wymiany (względnie naprawy) również całą deskę rozdzielczą - to ekonomiczny skutek uboczny. Przy zdezaktywowanej poduszce pasażera wymieniasz tylko środek kierownicy, moduł poduszki i moduły napinaczy pasów, nie rozbebeszasz całego wnętrza.

... może czegoś nie doczytałem ?

W związku z Twoim - Waszymi wypowiedziami należy rozumieć, że przy wolnym siedzeniu pasażera i niezapiętych pasach w razie kolizji poduszka pow. pasażera nie aktywuje się. Moim zdaniem aktywuje się . W takim razie logicznym staje się pytanie : do czego służy wyłącznik poduszki pow. pasażera ?

Wydaje mi się ,że wraz z rozłączeniem sygnalizatora trzeba też wyłącznikiem wyłączyć poduszkę pow. by ją ewentualnie "uchronić"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele samochodów - zaznaczam, że nie wiem czy QQ też - dezaktywuje poduszkę pasażera w sytuacji, gdy fotel pasażera nie jest zajęty. Informacja pochodzi właśnie bądź to z czujnika w fotelu bądź też z czujnika zapięcia pasów. Problem z kombinacjami typu klamra pasa, rozłączenie instalacji jest taki, że poduszka może nie zadziałać jeśli ktoś będzie zajmował miejsce pasażera albo możę zadziałać kiedy ktoś go nie będzie zajmował. Być może nie mam racji ale radzę się nad tym zastanowić.

 

W tym przypadku komputer otrzymuje informację, że pas jest zapięty więc nie może dezaktywować poduszki.

Czujniki zapięcia pasów testowałem omomierzem przy okazji naprawy uszkodzonej sygnalizacji zapięcia pasów (urwany był przewód przy klamrze).

Niezapięty pas = przełacznik w klamrze załączony (obwód zamknięty)

Zapięty pas = przełacznik w klamrze wyłączony (obwód otwarty) co jest równoznaczne z wyjęciem wtyczki pod fotelem, rozpięciem obwodu.

Edytowane przez picad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pytanie : do czego służy wyłącznik poduszki pow. pasażera ?

Może się przydać jak przewozisz dziecko w foteliku na przednim fotelu. Wtedy należy poduszkę wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przydać jak przewozisz dziecko w foteliku na przednim fotelu. Wtedy należy poduszkę wyłączyć

Nissan nie zaleca ....ja też nie umieściłbym tam swojego niemowlaka - chyba ,że miałbym czworaczki :) Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :wave:

 

Orientuje sie ktos w jaki sposob mozna wylaczyc/unieszkodliwic dzwiekowy przypominacz o niezapieciu pasow przednich foteli ? .. Jak wszyscy wiemy, schowkow w QQ poskapiona na maxa przez co bardzo czesto woze butelke z jakims piciem na fotelu pasazera .. Nawet przy tak niskim obciazeniu siedziska pasazera czesto wlacza sie to ustrojstwo, powodujac moja irytacje :wub: .. jest jakis patent na to dziadostwo ? .. Pomijam patent z zapieciem pasow pasazera.. moze podlaczenie pod komp zneutralizuje to dziadostwo?

Podobny temat:: http://forum.nissank...apietych-pasow/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...