Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Krańcówka na wahaczu z tyłu - do czego służy ? 2.2dci


Bartezm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mając auto na podnośniku zauważyłem iż mam pęknięte ramię krańcówki na lewym wahaczu. Nie jest to wielki problem i naprawa zajmie mi max 20-30 min lecz mam pytanie - do czego to jest???

 

 

krancowka1.jpg

 

 

krancowka2xti.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko nie będzie się regulował, i albo będziesz oślepiał, albo widział za blisko a kolejny sensor masz na przednim stabilizatorze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

będziesz w znaczny sposób oślepiał innych. Można to domowymi sposobami zregenerować. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem :whistle:

 

ręcznie ustawiam według potrzeb ;) inaczej na europę zachodnią i inaczej na wschodnią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie nielegalne i niemądre na każdej dziurze będziesz oślepiał innych , za każdym razem gdy coś włożysz do bagażnika lub  wsiądą do tyłu pasażerowie. Do tego porządny  diagnosta nie powinien Ci przeglądu podbić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na każdej dziurze będziesz oślepiał innych

tak samo jak ze sprawną krańcówką ;)

Jak by kto nie wiedział informuję iż regulacja działa tylko raz po włączeniu świateł. Jeśli na włączonych światłach dopakujemy bagżnik też będzie świecić do góry. Niestety lampy nie są wyposażone w żyroskop i nie mogą reagować kilka razy w ciągu sekundy na zmianę położenia samochodu.

 

Druga sprawa - mam budę +7cm do serii a krańcówki są seryjne... nijak to prawidłowo nie ustawia położenia świateł.

Regulowałem położenie neutralne na ścieżce u diadnosty i wiem jak ustawić aby nie oślepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyroskop nie sprawdził by się przy reflektorach ponieważ działa na grawitację a nie nachylenie auta do drogi co powodowało by świecenie w niebo przy zjazdach z górki  oraz świeceniem w glebę  przy podjazdach.  

 

Ksenony mają pokrętło do ręcznej regulacji wysokości czy jak ty to ustawiasz za każdym razem gdy zapakujesz bagażnik ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenony pokręteł nie mają (przynajmniej oryginalne). W lampie jest silnik el. i to on ustawia pozycję świateł po włączeniu (tylko raz).

Przy podjeździe, zjeździe czy bujaniu na dziurach xenony będą się zachowywały dokładnie tak samo jak zwykłe lampy halogenowe.

 

Przeważnie oślepiają lampy halogenowe z włożonymi żarówkami xenonowymi, ze względu na trochę inny odbłyśnik, czy soczewkę.

 

...czy jak ty to ustawiasz za każdym razem gdy zapakujesz bagażnik ? 

nie jest to problem - w dzień nie oślepiają ;), bagażnik do pełna tak aby była pozycja startowa zdarza mi się zapakować może z kilka razy w roku - a do tego procent podróży w nocy jest nikły... Jak byłem młodszy pora doby nie miała znaczenia w podróży. Na stare lata robię się wygodny i w nocy wolę pospać w wygodnym łóżeczku niż telepać się za kierownicą ;) najlepiej u boku żonki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...