Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

różne średnicę kół przód i tył terrano 98r


Starosta159
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Założyłem nowe opony tylko na tył różnica w obwodzie pomiędzy przodem a tyłem to 4cm

Myślicie że mogę rozwalić przez taka różnicę reduktor ??

Edytowane przez Starosta159
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze kolega, zalozylem kiedys do L200 delikatnie rozniace sie opony na przod i tyl i na 2H nic sie nie dzialo ale na 4H dziwnie cos szarpalo wiec te 4 cm to duzo, bo sa rozne predkosci obtotowe kol na osiach i sa przeciazenia w skrzyni rozdzielczej, wiec ja rowniez obstawiam ze cos sie posypie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapuściłęm ten temat gdyż tak nie mądrze zrobiłem kupując 2 opony co za niedługo zmienie ale również aby ostrzec kogokolwiek kto tak chce zrobić aby nie zniszczyć sobei auta

Dziękuje Panowie za czynne uczestnictwo w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zrobiłem tak samo i też coś waliło jak miałem 4x4 ale już jadą do mnie 2 takie same opony.

Koledzy proponuję przyczepić ten temat by inni nie popełniali tego blędu :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak oczywiste, że nikt dotychczas nie wpadł na taki pomysł...to też jest tak jak z napędami...teoretycznie możesz jeździć z załączonym przodem nawet po asfalcie... TYLKO NA WPROST! :punk:

 

...ale koła muszą być tej samej wielkości...

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż prawa jest bolesna ... jak się ma taki samochód to trzeba się douczyć i zrozumieć jak działa, coś o nim więcej dowiedzieć się, a jak "kto nie umi lub nie rozumi albo mu się nie kce" to trzeba sobie typowego suva gdzie se to załącza przyciskiem i komp robi cała resztę zdobyć ... bo to tak jakby zrobić temat dlaczego nie załącza się napęd 4h podczas jazdy :wtf2: hehe

Edytowane przez hugh_h
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie załącza się? :) ja tam parę razy to robiłem, jazda wolniutko, wolne obroty i delikatna ręka... da się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie napisałem że się nie da, tam nie ma synchronizacji i producent mówi że się to robi w stój, spróbuj jeszcze parę razy przy normalnej jeździe i daj znać :P

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy normalnej jeździe się nie da bo nie ma synchornizacji... :)

 

znaczy się... rzęzi po prostu jak się próbuje... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej były zapięte sprzęgiełka i dopniemy przód przy małej prędkości nie ma tragedii bo most mieli poprzez półosie. Natomiast dopinając przód przy rozpiętych sprzęgiełkach most dostaje "kopa" bo wcześniej się nie kręcił a tu nagle spora prędkość obrotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ma sens, mam "manuale" ale jak to by zadziałało przy automatach nie wiem, to koledzy wyżej chcieli spróbowac...a w ogóle to trochę odbiegliśmy od tematu :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podążając tą drogą wychodzi że przy zapiętych, jadać na wprost i po czarnym ... no i oczywiście jak się ma takie same opony w podobnym stopniu zużycia tak wracając do tematu

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, poza tym odchodzi jeszcze jedna kwestia. Przy takiej różnicy obwódu nie prawidłowo działa ABS(jeżeli jest!)głupieje sterownik pompy i może go nawet trafić szlak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...