Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

sygnalizator właczonych świateł cały czas piszczy....


mtskhome

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

Mam problem z Nissanem WP12. Polega on na tym, że cały czas nawet po uruchomieniu silnika i w czasie jazdy piszczy jednostajnym dźwiekiem sygnalizator,( ten który daje znac o niezapietych pasach, niedomknietych drzwiach i o niewyłaczonych swiatłach jak wysiadamy z samochodu). Samochód podłaczony do komputera na wszystkie mozliwe testy nic nie wykazuje. resetowanie poprzez odpiecie klem też nie pomaga, wszystkie czujniki w siedzeniach i pasach sa ok, od drzwi również.

Nie wiem co robic bo jazda z tym jednostajnym piskiem jest uciążliwa.

W którym obwodzie i od czego jeszcze moge szukac.

Dodam ze jak właczam kierunkowskazy albo awaryjne to przestaje piszczeć.

Proszę o pomoc gdzie jeszcze szukac powodu załaczenia sie tego sygnalizatora.

 

MK

 

A czy moze to byc kwestia padajacej baterii w kluczyku. Mam dwa komplety w zapasowym mi padła bateria nie moge rozbroic alarmu a drugi który uzywam działa. Robiłam próby otwierałem auto tym którego uzywam na co dzień a odpalałem tym zapasowym i auto sie uruchamiało.

Nie wiem czy to dobry tok rozumowania ale może ten piszczyk ostrzega przed padnięciem baterii i to immobiliser piszczy non stop ostrzegajac o niskim napieciu??

 

MK

 

baterie w kluczykach wymienione, nadal piszczy sprawdzam jeszcze teraz stan akumulatora moze to on powoduje ten pisk bo najswieższy nie jest ale auto odpalało na nim w silne mrozy bez problemu.

 

Prosze Was piszcie i podsuwajcie jakies pomysły nawet najdziwniejsze. Diagnostyka komputerowa układów wszelkich w tym aucie nie wykazuje absolutnie nic a nie chciałbym wyladowac w autoryzowanym serwisie bo tam to pewnie komputer bedą chcieli wymieniać..

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Jak czytacie tego posta to naprawde podawajcie nawet najdziwniejsze teorie ja chetnie to posprawdzam

 

MK

 

znalazłem na forum Elektrody taskie coś....

 

"Primera 1.9 dCi 2003 rok

Po przekręceniu zapłonu piszczy brzęczyk (ten od pasów bezpieczeństwa), przestaje piszczeć w momencie gdy jest używany którykolwiek kierunkowskaz lub światła awaryjne.

 

Czytałem na forum przyczyna tego piszczenia jest zwierajacy na stale switch w klapie od otwierania.

 

Jak to usunąć?"

 

No własnie ostatnio miałem problem bo klapa bagażnika mi sie zacięła i kilka dni nie otwierała się potem jednak objaw ustąpił a być może w tym własnie momencie na co nie zwróciłem uwagi pojawił się pisk...

 

Ponawiam więc pytanie forumowicza z elektrody...

 

jak to usunąć?? bo to może być mój problem....

 

MK

 

Podsumowanie wykonanych czynności a pisk jest nadal:

- pełna diagnostyka komputerowa wszystkich mozliwych układów

- podmiana akumulatora aby wykluczyć ten element

- rozebrałem i przeczyściłem wszystkie styki w czujnikach otwierania drzwi i w zamku klapy tylnej (pomimo tego że kontrolka od drzwi na konsoli gasła)

- wymiana baterii w pilotach

- przegląd wszystkich bezpieczników

- ustawienia zaawansowane komputera dostępne po wejściu w tryb serwisu - test bipów, reset przeglądu itd. wszystko co było dostępne w menu...

- reset wszystkich błedów, których nie było na koniec

 

A TEN ŁOBUZ NADAL PISZCZY!!!

 

pisk ustaje jak właczę kierunkowskazy lewy lub prawy albo światła awaryjne.

 

POMOCY......

 

MK

 

 

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

 

Potwierdzam przyczyną pisku jest mały mikroswich do otwierania bagażnika, u mnie działa i otwiera klapę ale pomimo tego ma jakąś wadę i powoduje zwarcie które powoduje pisk.

 

Po odłączeniu go od zasilania pisk w aucie ustał.

 

Zmyliło mnie to ze klapa po jego nacisnięciu otwierała się. Ale nie tylko mnie to zmyliło wiec pocieszam się, że nie tylko ja nie miałem pomysłu na ten pisk ale paru fachowców również.

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Kolego, cieszę się, że uporałeś się z tym problemem.

Lecz musisz pamiętać, że nim napiszesz nowy temat, to poszukaj, czy już podobny przypadek nie był opisywany. Po prawo na górze masz wyszukiwarke, pewnie dlatego nikt Ci nie odpisywał.

Otwierając nowy temat, robisz bałagan na forum i wtedy niczego się nie znajdzie.

Jako dowód, to o piszczeniu-brzęczyku ja znalazłem Ci coś takiego.........

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/87492-p12wp12-obiecany-tutorial-z-wylaczania-dzwieku-pasow-bezpieczenstwa/

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/82708-p12-ciagly-pisk-w-panelu-sterowania/

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/81052-problem-z-pikaniem/page__fromsearch__1 - tutaj masz nawet fotki.

To tylko tyle - tak przez 5 min szukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie klapa się otwierała i tylko podczas silnych mrozów jak guma robiła sie sztywna miałem kłopoty. Naprawdę przeszukałem całą sieć i pana google oraz inne fora i czytałrm o tym switchu ale moze brakowało konkretnej informacji, że kontrolka od drzwi gaśnie pomimo zwarcia w tym małym usrojstwie.

Na pewno masz rację że trochę zaśmieciłem forum.

Poprawie się i następnym razem poszukam dokładniej nim otworze nowy temat.

 

Niestety kolejnym tematem jest odnalezienie takiego switcha. Nigdzie go nie ma. cała część w Nissanie kosztuje 390 zł, szroty sa w tragicznym stanie a moja obudowa jest nieuszkodzona i chce ją wykorzystać.

Jak na razie znalazłem cos podobnego ale o innej symbolice i czekam na potwierdzenie. Kosztuje to 33 zł + przesyłka.

 

Pozdrawiam

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Na pewno masz rację że trochę zaśmieciłem forum.

Poprawie się i następnym razem poszukam dokładniej nim otworze nowy temat.

 

Tak trzymaj :zwyciestwo2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...