Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Luźna mieszajka biegów


Gość Voluminer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Voluminer

Siemanko. Mam pytanie, bo jakis czas temu czytałem ale nie wiem gdzie. Jest problem, że moja wajcha lata na wszystkiestrony, ktoś pisał coś kiedyś o sprężynce, dacie info?

jak jest na neutralu to się wygina w dziwne strony i jest luźna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno to sprezynka, ale jeśli lata Ci w stronę 5 i R to sprawdź tuleje pod samym wybierakiem, możliwe ze popekala i wtedy aalbo wymiana tej tulejki albo całego mechanizmu.

 

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezynka raczej jest pod autem a nie pod pokrowcem, tak samo jak tamta tulejka. ;) nie jest ona specjalnie duża o ile wiem.

 

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja tylko slyszałem o niej i nie wiem:D moze zrobie potem foto i dam pokaże:)

 

PAtrzysz nie od środka, tylko od zewnątrz, tzn musisz wjechać na kanał, odkręcić taką blache-osłone (jak sól już zrobiła swoje, to trzeba uważać, bo ja np jedną śrubę mocującą ukręciłem) i wtedy dopiero zobaczysz tę sprężynke.

 

JA to odkręcałem, bo mi pękła i brzęczała na biegu jałowym. Zdemontowąłem nie wsadzajac nowej i jeżdzę tak juz dobre parę lat. Ogólie to nie czuję zadnego dyskomfortu przez to, ze gałka ma luzy. Biegi, jak wchodziły dobrze, tak nadal wchodzą, więc to tylko kwestia estetyczna jak dla mnie.

No ale jak chcesz, baw sie, teraz już wiesz jak.

PS

jakbyś dobrze ogarnął szukajke, tobyś nawet zalazł wymiary tej sprężyki. Jestem pewien, ze dobry rok teemu był podobny temat i ktoś to wszystko pomierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, też wczoraj lewarek zmiany biegów zaczął mi latać w mojej WP12. Dzięki temu postowi zasugerowałem mojemu mechanikowi zerwaną sprężynę i okazało się że strzał w dziesiątkę. Koszt naprawy 40 PLN. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze az 40zł odrkecasz 6 srób osłony termicznej zakladasz sprezyne skrecasz i gotowe

 pewnie nawet jej nie wymienil tylko naciagnal albo dolozył cos do szczepienia tak ja zrobilem

ta z fiata jest troche krotsza ale cenowo nie powinno byc drozej do nissana

http://allegro.pl/sprezyna-powrotna-lewarka-fiat-126p-oryginal-i3477135927.html

a tu znalazlem cos dla nas 

 

http://nz/viewtopic.php?t=1663

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...