Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z montażem bagażnika dachowego


Michalmiko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem bagażnik dachowy montowany do karoserii (nie mam relingów). Mam problem z jego zamontowaniem. Chodzi o to, że uszczelki drzwiowe (zasłaniające gniazdo) bardzo utrudniają mi włożenie tego bolca do gniazda. W instrukcji od bagażnika jest narysowane, żeby odsunąć uszczelkę od góry, ale u mnie ona jest przyklejona do karoserii i mogę ją odsunąć tylko od dołu, ale niestety po pół godzinie prób się poddałem - cały czas schodzi na dół i zasłania gniazdo, a manewrowanie między "łapą" bagażnika a uszczelką jest bardzo utrudnione. Może mam odkleić uszczelkę na szerokość mocowania bagażnika? Boję się, że wtedy będzie latać, albo będzie coś przeciekać. O co w tym chodzi? Po za tym, wydaje mi się, że gniazdo w samochodzie jest gwintowane, a bolec od bagażnika jest gładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale uszczelke musisz odkleic/naciąć od gory - inaczej nie zamontujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze sHoW - uchwyt idzie pod odklejoną uszczelkę i zahaczony jest o śruby montażowe.

Wiem... nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie ale nic nie przecieka jeżeli jest prawidłowo zamocowany. Po demontażu również.

i wygrzebałem nawet foto... ;)

 

bag.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to super :) Dzięki bardzo za pomoc. Jutro spróbuję odkleić na tym kawałku uszczelkę i zamontować bagażnik. W międzyczasie spotkałem przejazdem identycznego QQ z bagażnikiem Thule i też właśnie miał pod uszczelką (nie oglądałem zbyt dokładnie bo ludzie się na mnie krzywo patrzyli ;)).

Mam nadzieję, że nie będzie jakoś później wisieć ta uszczelka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to super :) Dzięki bardzo za pomoc. Jutro spróbuję odkleić na tym kawałku uszczelkę i zamontować bagażnik. W międzyczasie spotkałem przejazdem identycznego QQ z bagażnikiem Thule i też właśnie miał pod uszczelką (nie oglądałem zbyt dokładnie bo ludzie się na mnie krzywo patrzyli ;)).

Mam nadzieję, że nie będzie jakoś później wisieć ta uszczelka...

nie bedzie :)

 

ja bagaznika uzywam dwa razy w roku  i nic nie wiasi :) notabene dodam ze oryginalny bagaznik nissana jest bdb jakosci - kompletnie nie widac na nim sladow uzywania - kiedys mialem  thule [moze felerny niemniej ]  i lakier na belkach schodzil ...co ciekawe na tym abolsutnie nic :)

 

geberalnie zamiontowanie bagaznika  dla jednej osoby to jakies max 5 minut na obie belki - choc z tymi uszczelkami to faktycznie słabo wymyslili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bagażnik marki Cruz - belki aluminiowe. Całość robi dość solidne wrażenie i wydaje się takie być :) Jedyne co mnie zastanawia i trochę zaniepokoiło przy demontażu (zamontowałem bagażnik w celu dopasowania całego zestawu do samochodu) to uderzenie a nawet kilka uderzeń przy popuszczaniu śruby (początkowo pomyślałem, no ładnie, pewnie szyba poszła bo nie otworzyłem drugich drzwi). Sprawcą jak dla mnie są belki, bo są trochę wygięte do góry i dokręcając je rozciągają się, a przy demontażu wracają do pierwotnego kształtu. Czy u Was też tak jest?

A tak w ogóle to szukałem w instrukcji na temat montażu bagażnika ale tam niestety nic nie ma ;)

Poniżej fotki:
4ae1b63b59de9f3b.jpg

 

b0c7afff50fa8207.jpg

 

e643e321874eb2e1.jpg

 

f729f0afc881c59a.jpg



Niestety muszę zmienić moje zdanie na temat tego bagażnika. Wczoraj jechałem z nim pierwszy raz. Trasa łącznie około 40km. Huk w aucie już od 45-50 km/h podsufitka aż się cała trząsła. Mam bagażniki w innych autach, ale tutaj to jest tragicznie. Jak się spisują Wasze bagażniki? Najlepsze w tym wssystkim jest to, że sprzedawca (auto caros) nie dołączył paragonu do przesyłki. Nie wiem co teraz zrobić :(Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2 Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z samym bagaznikiem  [ori alu nissana] to  szumy oplywowe to tak powyzej dopiero 120 slychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z oryginalnym praktycznie nie słyszę różnicy, o żadnym trzęsieniu się podsufitki nie ma mowy.

Niestety to kolejny dowód na zasadność zakupów wyłącznie markowych akcesoriów :(

Odeślij to cudo, masz na to 10 dni przy sprzedaży na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niby 10 dni ale jest pewien problem. Bagażnik już jest "zaużywany" (nie mam opakowania i jest zmontowany) i pewnie mi go nieprzyjmie :( po za tym potargałem pudełko bo tak było upchane, że nie mogłem wysunąć belek z opakowania :( Może go za mocno przykręciłem albo za słabo? 

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić taki sam bagażnik Cruze, ale w Auto Caros w Gdyni mi odradzili ze względu na trudny montaż. Kręcisz śrubą i nie wiesz kiedy przestać ... Jak to usłyszałem to wyobraziłem sobie harmonijkę z dachu :). A na poważnie, kupiłem czarny Mont Blanc, zakłada się super na "kliknięcie" - wyszedł chyba mi 100 zł drożej od srebrnego Cruza. Twój dotyka elementów malowanych na dachu, Mont Blanc trzyma na śrubach i ma podparcie tylko na czarnej listwie maskującej na dachu. Jak założę znowu to zrobię fotkę. Proponuję pogadać z Panami z Auto Caros z Gdyni i zaproponować im wymianę. Na zwrot pewnie się nie zgodzą ale na wymianę na np. Mont Blanc moim zdaniem powinni. Tym bardziej że brałem jeszcze bagażniki rowerowe i na pytanie czy jak nie będą pasować to mogę zwrócić usłyszałem: "najwyżej wymienić na inny".

U mnie w trackie jazdy prawie nic nie słychać. Jeżeli w profilu aluminiowym masz rynienkę, należy ją zamaskować - to prawdopodobnie ona powoduje taki hałas podczas jazdy.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo bym chciał, żeby mi wymienili na takiego Mont Blanc-a, ale aluminiowego, z rowkiem (na śruby z szybkim montażem). Zobaczymy jak się to dalej potoczy. Nie kupuję u nich pierwszy raz...



Dobra nowina :) Wymienili mi na Mont Blanca :) Nareszcie jest znośnie, czyli od około 110km/h pojawia się buczenie (nie świszczenie) i nasila się wraz z prędkością, ale jest znacznie lepiej niż poprzednio (nic nie drga na suficie). Coś mi się wydaje, że dach Qashqaia nie jest zbyt dobrze wyciszony i stąd to wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamontujecie uchwyty rowerowe to komfort jazdy się polepszy (o dziwo będzie ciszej), przynajmniej u mnie tak jest, mam oryginalny bagażnik i bez uchwytów rowerowych zaczyna huczeć od około 80 km/h, przy założonych uchwytach (Thule) zaczyna "świszczeć" przy 110 km/h. Koszt bagażnika bazowego około 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...