Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 Radio nie wysuwa płyty cd - naprawa


jajok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam p12 kombi 2.2 DI a w nim radio CY100. W pewnym momencie radio przestało wysuwać płytę, wydając dźwięki "cykania". Poniżej zamieszczam zdjęcie uszkodzonego elementu.

1. Wymontować radio

2. Z radia wymontować mechanizm (zawieszony na sprężynkach 5szt i teleskopach 3szt)

3. sprawdzić pokrywkę mechanizmu zebatkowego.

4. Najpierw urwane "uszko" przykleiłem kropelką, później nożyczkami dociąłem blaszkę z otworkiem, pozginałem, dopasowałem, nałozyłem klej poxipol.

5. Złożyłem w odwrotnej kolejności.

 

Może się komuś przyda.

Pozdrawiam :)

post-21287-0-24418800-1378380085_thumb.jpg

post-21287-0-64350000-1378380091_thumb.jpg

post-21287-0-67450800-1378380097_thumb.jpg

post-21287-0-76009100-1378380103_thumb.jpg

  • Upvote 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takich opisow i zdiec zkorzystalem ze 2 lata temu ;sa na forum owszem plus za kreatywnosc ale nic nowego keopelka i 2 godziny  to wszystko zadne ale .sory ale jesli ktos nowy szuka na forum waznej sprawy to przez powielanie takich zeczy moze miec problem ze znalezieniem czego kolwiek ............!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolego diabel, ale możesz podać link z tego forum do wątków i zdjęć o których wspominasz?

Kolega gn20 ; 30 kwietnia 2011 w dziale car audio na 3 stronie w temacie:zablokowana plyta cd-n16(to jest ten sam naped i takia sama przypadlosc ).nie wiem jak wkleic linka ale opis jak znalesc napewno wystarczy szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje gm20 "Radio to fabryczny Clarion CY460 - almera n16 2003"

Więc kolego osoba, która szuka rozwiązania, po pierwsze szuka w dziale auta, które posiada, a po drugie patrzy na symbol radia.

Widzisz, jestem na tym forum już jakieś 5 lat albo lepiej. Od co najmniej 14 lat jeżdżę primerami. Jestem tez informatykiem i mechanikiem samochodowym z wykształcenia. Wszystko we własnych autach naprawiam sam. I jak wiele lat temu, jako chyba pierwszy na tym forum w oparciu o fora zagraniczne podjąłem się naprawy znikającego  ekranu LCD, a później zamieściłem opis, to nikt nie raczył nawet plusika postawić za dokładny opis. Od tego czasu powiedziałem, że nie będę marnował czasu na zamieszczanie informacji, bo albo słowa krytyki albo olewatorstwo. Jedynie kilku osobom na priv napisałem dokładnie jak rozwiązać problemy.

Niestety Twój post znowu uświadomił mnie, że zawsze znajdzie się ktoś, komu się nic nie podoba. A doświadczenie mam nie małe w primerach(począwszy od kompletnego samodzielnego montażu klimatyzacji, znikający ekran lcd, problem z płynnością obrotów wentylatora nawiewu, przepływomierz, regulator ciśnienia turbiny, koło dwumasowe, głośniki, xenony, a skończywszy na prostackich wymianach sworzni, przegubów, tarcz i klocków czy montażu ledów do jazdy dziennej)

 

Prośba do admin: proponuje już zamknąć ten wątek bo jeszcze bardziej mnie poniesie :),  

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj!

Nie reaguje przy dotknięciu płytą  otworu do wsuwania, czy wciąga płytę ale jej nie osadza i po chwili wysuwa?

Nie pobiera płyty przy dotknięciu otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmowałem mechanizm z obudowy, widziałem tam chyba ze dwa mikro wyłączniki uaktywniane ramieniem. Zapewne mikro wyłącznik albo wyrobiony, zaśniedziały albo ramię go nie dociska z jakiegos powodu, np ułamany "ząbek". tam bym szukał przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam co innego naprawiłem napęd Twoim sposobem wszystko jest ok. Po pewnym czasie albo gdy przychodzę z rana to mam wywaloną płytę z napędu. Co to może być bo już pomysły mi się skończyły.

Edytowane przez lazaruso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam co innego naprawiłem napęd Twoim sposobem wszystko jest ok. Po pewnym czasie albo gdy przychodzę z rana to mam wywaloną płytę z napędu. Co to może być bo już pomysły mi się skończyły.

 

 

 

Miałem to samo z napędem DVD rom. W moim przypadku okazało się, że "kostka", nie wiem jak to nazwać "łącznik" przedniego panelu, na którym montowany jest przycisk eject oraz podświetlenie była wadliwa. Uszkodziła się z jakiś przyczyn.(zapewne moje nerwy kiedy pięściami waliłem w napęd aby zadziałał, uszkodziły kostkę/płytkę). Wówczas przeciąłem ścieżki na płytce, a do przycisku eject podłaczyłem dwa kabelki zakończone wtyczką z wentylatora do procesorka. Kabelek po prostu odciąłem od starego wentylatorka. Po jednej stronie przylutowałem, drugą stronę wsunąłem na piny w napędzie.

W Twoim przypadku może być allbo to co opisałem powyżej (aby przetestować odłącz/zdemontuj na noc przedni panel) lub rozważ brak styku na kostkach z tyłu. Jak masz spray kontak to popryskaj kostki (zakończenia kabli)- nie gniazda na tylnej ściance.

Pozdro

 

 

 

A jak rano może wywalić płytę jak nie ma zasilania? Dla mnie to jest dziwne i niepokojące.

 

Dla mnie to jest zjawisko nieprawdopodobne. Jak nie masz akumulatora to skąd napęd ma impuls napięcia?! No chyba że masz kondesator w zestawie audio 1 faradowy podłączony do instalacji, To było by nawet realne. W poprzednim nissanie wrzułem sprzęt audio za sporo tysiaków, a kondensator pamiętam był wielkości małej gaśnicy proszkowej, to moge uwierzyć, że wystarczyło by na zasilenie silnika wysuwu płyty. nawet 10 takich silników.

Edytowane przez jajok
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jajok za podpowiedz tak zrobię . A co do wysuwania się płyty to jest to realne u mnie bez kluczyka wciskam przycisk od wysuwania płyty i ta też wychodzi. Tak mam tylko nie wiem co jest że po pewnym czasie na postoju sama wywala.

 

 

 

Jako kolego, że to Twój pierwszy post, to może trochę jakiejś kultury, dobrego wychowania i obyczaju?!?!

"Wpadasz" tu tylko po jedno pytanko, czy może aby z nami być jako miłośnik i właściciel Nissanka? I to na dłużej?

Na takie Twoje podejście /a można z tego wywnioskować, że i do zycia/ to możesz nie uzyskiwać odpowiedzi i porad.

Z KULTURĄ NA TY!!!

Jak już tyle napisałem, to dodam jeszcze to.......

A jak ranam może wywalić płytę jak nie ma zasilania? Dla mnie to jest dziwne i niepokojące.

 

 

  A to czy będę miłośnikiem to zależy jak auto będzie sprawowało się jak nie to w ludzi i następne tak ja zawsze.

Edytowane przez lazaruso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadzam się z użytkownikiem " jajok ". Również szukałem podpowiedzi na rozwiązanie problemu uszkodzonego CD przez ostatnie 40 minut , wpisując różne zapytania i czytając "tak zwane"  pod -  odpowiedzi forumowiczów .

 

Ja także dziękuję za rozwiązanie i klikam na "TAK" 3 razy.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...