Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Otwieranie całęgo auta jednym wciśnięciem przycisku w kluczyku


mav2002
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie mojej Tinki okazało się że w tych autach (i nie tylko w tych) żeby otworzyć drzwi tylne, albo bagażnik to trzeba dwa razy wcisnąć przycisk w kluczyku. Co za idiotyzm ! Kto to wymyślił ? Porażka ! Tym bardziej że te gumki w tych kluczykach są do d...py i ciężko trzeba wciskać. W żadnym moim poprzednim aucie tak nie było ! Wszędzie otwierało się wszystkie drzwi łącznie z bagażnikiem po prostu jednym wciśnięciem przycisku. Wiem że Tinka to nie jedyne autko z takim bezsensownym moim zdaniem rozwiązaniem (sąsiad w Tiguanie też tak ma, współczuję), ale jakoś można przecież temu zaradzić. Owszem, nie ma problemu jak ktoś ma podłączony auto-alarm gdzie najłatwiej podpiąć się przewodem sterującym bezpośrednio do przycisku w drzwiach kierowcy odpowiadającemu za otwieranie auta i po problemie, bo otwiera się wtedy pilotem, a co jeśli nie mamy alarmu i mamy tylko oryginalny kluczyk ?
Trzeba było kupić dwa browarki, wyciągnąć z szafy miernik i heja do garażu !

Po ściągnięciu tapicerki z drzwi kierowcy (wykręcamy 2 wkręty, rączkę od zamykania drzwi od wewnątrz, ściągamy plastikową maskownicę klamki i reszta to tylko kilka spinek) należy znaleźć przewód który leci od siłownika zamka - fotka poniżej:2013-09-1_nwapwnp.jpg

 

 

następnie należy ściągnąć z niego kawałek izolacji (zaznaczone na zdjęciu w kółku) i połączyć go (najlepiej zlutować) z przewodem który połączony jest do przycisków od sterowania szybami i zamykania auta od wewnątrz - patrz fotka poniżej:

 

2013-09-1_nwapwnx.jpgPo tej całej operacji okazuje się że nie zdążyliśmy nawet otworzyć drugiego browarka i już cieszymy się otwieraniem naszej Tinki (i pewnie innych Nissanów które też są na to chore) jednym wciśnięciem przycisku. Po zaizolowaniu przewodów składamy całość ładnie jak było i można wreszcie otworzyć drugiego bronka :)

Edytowane przez mav2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się takie rozwiązanie akurat podoba. W ostatnich latach nasilają się kradzieże rzeczy leżących na fotelu pasażera. Podjeżdżasz pod światła, gapisz się na czerwone, a w tym momencie gnojek podbiega, otwiera drzwi pasażera i przywłaszcza sobie torebkę/plecak/cokolwiek leży na fotelu. Ty nawet nie zdążysz zareagować, nie mówiąc już jeśli coś leżało na tylnej kanapie Jeśli masz pozamykane wszystkie drzwi, taka sytuacja się nie zdarzy. Dlatego właśnie inżynierowie Nissana i nie tylko wpadli na pomysł, aby w prosty sposób otwierać tylko drzwi kierowcy, czyli zazwyczaj jedyne których potrzebujesz kiedy jedziesz sam. Jeśli chcesz otworzyć pozostałe, naciskasz guzik dwa razy - bez przesady, nie kosztuje to nie wiadomo jakiego wysiłku... jak masz mało siły to dosładzasz herbatę 1/3 łyżeczki cukru więcej, aby zrekompestować utratę energii na powtórne wciśnięcie guzika.

Zgodzę się z kolegą w jednym - jakość gumowych guzików. Ostatnio doszło do tego że gumka była tak zużyta że na stałe wcisnęła mi przycisk otwierania, co sprawiło że kluczyk w ogóle przestał reagować. Ale na allegro można kupić za 14 zł cały tylny element kluczyka, który przekładasz sobie w pół minuty i masz kluczyk jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz rację kolego, zgadzam się, lecz ja wolę jednak tak i już. Córka wsiada ze mną do auta i za każdym razem się wqrzałem że trzeba jeszcze coś zrobić żeby jej się drzwi otworzyły. Można oczywiście po drodze tego przewodu podłączyć zwykły przełącznik moja-twoja i gdzieś zamocować, wtedy będzie tak jak każdy chce w danej chwili. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, każdy robi jak lubi :-) a propos tych guzików jeszcze - naprawdę warto wymienić jak zaczynają szwankować, ja teraz otwieram bez żadnego wysiłku za pierwszym razem. Polecam na allegro sprzedawcę MCParts, miałem paczkę na drugi dzień a w gratisie dorzuca dwa mikrostyki, także można sobie przelutować jak w naszym starym są zużyte.

Z tym że nie wiem jak wygląda kluczyk w Tince, ten kluczyk o którym mówię pasuje do Primery i zwykłej Almery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Nie to żebym hejtował... ale nie łatwiej przytrzymać troszkę dłużej przycisk jak już Ci się nie chce klikać dwa razy, wtedy od razu otwiera wszystkie.

I nie mówcie że nie działa bo miałem Primerę, mam Almerę, znajomy ma Tino i wszędzie sposób działa.

Edytowane przez bartek9108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki system 2 etapowy to jest wyższa wersja coś co często wymagało dopłaty do zwykłego alarmu/zamka centralnego - właśnie ma na celu BEZPIECZEŃSTWO nawet w takiej sytuacji kiedy otwierasz wieczorem auto a ktoś Ci wskakuje z drugiej strony i chce  zrobić kuku... Zgadzam się z NRB bardzo praktyczna rzecz a że komuś nie pasuje cóż. Mav2002 gorączkujesz się zrobiłeś sobie i dobrze ale nie obrażaj twórców tego pomysłu bo to jest niezłe i gratis w standardzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki może i po części macie rację, ale jak by nie patrzeć to zdecydowana większość aut na rynku jest taka że otwiera się pojedynczym kliknięciem. A swoją drogą, zdania jak zwykle są podzielone i nie mam zamiaru nikogo przekonywać na którąś stronę, ale fakt jest faktem, że było już bardzo dużo przypadków że dochodzi do wypadku, auto się pali i oczywiście drzwi nie można otworzyć bo się zblokowały w pozycji jakiej były (czyli zamknięte) i ludzie nie mogli się wydostać, więc te kradzieże (które i tak są bardzo sporadyczne) to pikuś, bo chyba lepiej mieć szansę na przeżycie, ale ok, po co ja to piszę, wolny kraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............ ale ok, po co ja to piszę, wolny kraj...

 

Kolego mav2002 nie bulwersuj się aż tak bardzo. Jak napisałeś - wolny kraj i każdy robi pod swój gust. Czy komuś się podoba lub nie - to faktycznie jego sprawa. Na forum było już kilka pytań co do otwierania drzwi, na raz lub dwa. Komuś Twój opis na pewno się przyda.

Daję "+" za inowacje twórcze, kreatywność i chęci podzielenia się info z innymi. Zawsze czekamy na coś nowego, nowe rozwiązania a jeszcze bardziej na fotorelację, gdyż nie każdy z nas tutaj na forum, jest biegły w każdej dziedzinie.

Pozdrowionka. :wave:

 

Nie to żebym hejtował... ale nie łatwiej przytrzymać troszkę dłużej przycisk jak już Ci się nie chce klikać dwa razy, wtedy od razu otwiera wszystkie.

I nie mówcie że nie działa bo miałem Primerę, mam Almerę, znajomy ma Tino i wszędzie sposób działa.

 

Chętnie bym się spotkal z tym Twoim znajomym z Tino, aby zobaczyć to na własne oczy. Ten Twój sposób przytrzymania dłużej, to u mnie w Tince nie działa. Też trzeba na dwa razy. Chyba że to zależy od rocznika?. Z resztą już w kilku modelach Nissana o tym pisali i pytali.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się spotkal z tym Twoim znajomym z Tino, aby zobaczyć to na własne oczy. Ten Twój sposób przytrzymania dłużej, to u mnie w Tince nie działa. Też trzeba na dwa razy. Chyba że to zależy od rocznika?. Z resztą już w kilku modelach Nissana o tym pisali i pytali.

 

U mnie też nie działa :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zewnętrzny alarm zintegrowany z centralnym zamkiem i jednym klikiem otwieram całość.. gumki w kluczyki są już poważnie zużyte, więc nie testowałem zamykania/otwierania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...