Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne dzwięki przy wysprzeglaniu. Zrywajaca się linak sprzegła.


Gość psujap11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Drodzy forumowicze!

Posiadaam nissan primera p11HTB rocznik 96 silnik 2000cm 114km. :nissan:

Jeżdze tym cackiem od ponda roku, wiadomo jak na ten rok pojwiają sie juz wykwity kozji, poszedł lewy końcowy przegub, górne wahacze, ale to drobnostki.

Olej zmieniam co około 9 tys km, wraz z filtrem oleju, powietrza i kabinowy.

Ale od pewenego czasu mam problem, w przeciągu 10 tys km zerwała mi się dwa razy linka od sprzęgła.

Od pewnego czasu przy wysprzęglaaniu pojawia się dziwny szum, dzwięk do tej pory nie słyszany.

Nie wiem co jest spowodowane, i raz kiedy jechałem pod góre z przyczepką to pedał sprzegła został w połowie.

Lecz tarcza się nie slizga.

Czy ktoś z państwa miał podobne obiawy?

Czy to już znak na poważniejsze wydatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum przy wysprzęglaniu może oznaczać kończące się łożysko oporowe łapy sprzęgła. Pracuje ono tylko przy wciśniętym pedale naciskając tzw słoneczko na docisku. Albo coś innego ociera w śodku co raczej wątpliwe.

Robota całego sprzęgła to poważniejszy wydatek. Samo łożysko pewnie ok 100zł, plus sporo kasy dla mechanika, bo dużo rozbierania. Trzeba wyjąć skrzynię.

 

Jak Ci się zrywa linka sprzęgła sprawdź czy gdzieś nie obciera pancerz. Zwłaszcza jeżeli urywała się w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...