Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Montaż subwoofera w Primerze


Fazzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jako, że zastanawiam się nad zainstalowaniem oryginalnego subwoofera montowanego fabrycznie prze NISSAN-a w mojej primerze chciałbym poznać Wasze opinie odnośnie wrażeń po zainstalowaniu takiego sprzętu. Czy różnica jest wyraźnie słuszalna i co najważniejsze na korzyść oraz czy w ogóle jest sens jego montażu.

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sub fabrycznie i uwazam ze jest swietnej jakosci i na pewno polecilbym jego montaz nawet i w innym niz Primera P12 samochodzie.

 

Ile zaplacisz za taki subwoofer - nie orientuje sie za bardzo w ich cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suby na allegro ceny od 60 zł w zwyż. Najważniejsza kwestia to wtyczka której ja osobiście nie mam pod fotelem, lub nie mogę jej namierzyć (ma wychodzić z podłogi ?? ) niech ktoś potwierdzi. Zastanawiam się nad pociągnieciem przewodów pod suba schematy znalazłem ale nie mogę dalej rozszyfrować tego i ogarnąć http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/89447-pod%C5%82%C4%85czanie-fabrycznego-subwoofera-w-p12-vista-schemat/   Przydałby się bardziej foto poradnik co z czym podłączyć. Z chęcią bym to zrobił i podłączył i cieszył się subem pod fotelem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, wtyczka znajduje się pod fotelem pasażera z przodu, wtyczka jak na zdjęciu

 

http://allegro.pl/nissan-primera-p12-tuba-subwofer-subwoofer-glosnik-i3584595667.html

 

ale wracając do tematu, proszę o opinie jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka może się znajdować, ale jeden kanał (bodajże lewy) może być nie podłączony, jeśli fabrycznie nie było suba. Ja pociągnąłem ten kanał bezpośrednio z radia, aż do prawego narożnika koło zawiasu drzwi. Dalej idzie już na pewno do złączki pod fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a jak sprawdzić, czy oba kanały są podłączone? tylko na zasadzie podpięcia suba i balansowania kanałami (na którymś będzie cisza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem u siebie ów subwoofer.Powiem szczerze ,że d....y nie rozwala.Myślałem ,że będzie lepszy efekt.Dobrze,ze oryginalne nagłosnienie jest niezłe.Wtyczke miałem,podłączenie bez problemu.Trzeba wymontować fotel,inaczej nie wejdzie.Teraz jednak myślę o pociągnięciu sygnału do bagażnika i montaż porządnego SUBA :dribble:

Edytowane przez Darek735
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia tego kto co lubi. Jednym wystarcza nagłośnienie takie jakie jest inni by woleli cos zmienić. Napewno dołożenie nawet tego fabrycznego suba zmieni granie w aucie ale tez nie oczekujmy nie wiadomo czego od takiego glosnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę odświeżę temat...

Też długo zastanawiałem się nad zamontowaniem subwoofera do mojej WP12, wybór padł na oryginalny sub Blaupunkta. wybór prosty i oczywisty. Koszt około 70 zł z przesyłką (choć na alledrogo widziałem i takie po 250 zł). Właśnie zamówiłem i czekam, powinno dojechać we wtorek. Jak zamontuję to dam znać jakie doznania towarzyszą przy słuchaniu muzyki z subem pod fotelem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do podłączenia nie fabrycznego subwoofera w bagażniku, to da się to zrobić pod oryginalne radio? Z tego co mi wiadomo to potrzebny jest dwukanałowy kabel chinch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba w radiach w p12 nie ma wejścia na jakies dodatkowe kable..? Do podłączenia innego subwoofera potrzebny jest tez wzmacniacz bo radio nie uciągnie takiego głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, chodzi mi o aktywną skrzynkę :) Tylko czy da się ją jakoś podłączyć do oryginalnego radia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem juz suba... ale nie wiem jak wymontować fotel... ktoś wie? będę wdzięczny za wskazówki... a później zrobię ładny fotoreportaż krok po kroku dla potomnych... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw zdemontować plastikowe nakładki/zaślepki a dostaniesz się do śrub mocujących fotel do podłogi. Jeśli chcesz całkiem wyjąć fotel to musisz także rozłączyć wtyczkę od poduszki AIR-BAG ale zanim to zrobisz to przełącz poduszkę na OFF, odkręć klemę od akumulatora i odczekaj 3 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spartoliłem sprawę z tym subwooferem... wyginałem się trochę aby poluzować wtyczkę (uwolnić ją z zapinek aby był dłuższy kabel) żeby móc sprawdzić czy wogóle działa ten subwoofer zanim wymontuje fotel... i okazało się że ta wtyczka co ją mam luźną pod fotelem nie pasuje do suba... więc zachodzi wysokie prawdobodobieństwo, że nie mam wyprowadzonej wiązki  :/ i co ja teraz biedny poczne...? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 i co ja teraz biedny poczne...? :(

 

Skorzystaj ze schematu, który podałem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj ze schematu, który podałem wcześniej

 

Fazzi na prawdę dzięki za schemat ale chyba jestem zbyt tepy aby samemu się za to zabierać... :/ muszę poszukać ogarnietego kogoś kto by mi pomógł ;) No chyba że na pikniku byśmy coś zmajstrowali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A można prosić o reupload schematu?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zamontowalem subwoofer fabryczny do mojej primery. Wtyczka była pod fotelem pasażera. Na początku nie działał. Znajomy doprowadził mi jakąś wiązkę i zaczął grać ale bardzo cicho i bez basu. Czego może to być wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zauważyłem w ofertach subwoofery z wbudowanym hmm, wzmacniaczem? 

 

post-43042-0-52610800-1461019966_thumb.jpg

 

oraz w większości bez tego ustrojstwa

 

post-43042-0-49681800-1461020059_thumb.jpg

 

 

Czy to jest wzmacniacz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Subwoofer super sprawa. Ja założyłem i polecam szukać takich co mają wtyczki dwie odcięte ta co wychodzi z suba i ta co wychodzi z podłogi auta

Edytowane przez michaell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...