Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P 12 - zablokowane drzwi tylne lewe;


Gość olban

Rekomendowane odpowiedzi

słychać że w środku coś sie dzieja, ale drzwi nie można otworzyć ani od zewnątrz ani od wewnątrz.. Podobno jakać zapadlka się nie zapada (lub nie "odpada). Czy można jakoś zdjąć tapicerkę drzwi (bez jej dewestacji) przy zamkniętych drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w X-trailu. Sam nie wiedziałem jak się za to zabrać. Pomógł serwis Nissana. Ale, czy najpierw zdjęli boczek i odblokowali zamek, czy odblokowali zamek i zdjęli boczek, nie wiem. Na halę nie wpuszczają. Diagnoza - zamek do wymiany - cena nowego ponad 700 zł, na allegro kupiłem za 100 zł.

Serwis, za odblokowanie drzwi i wymianę zamka wziął 280 zl. Poza ASO będzie sporo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wyjmiesz najpierw siedzisko tylnej kanapy to boczek wyciągniesz. Jedną śrubę masz pod gumką w uchywcie od drzwi,a drugą tam gdzie klamka pod taką zaślepką "jajkowatą", reszta to już zatrzaski. Na upartego możesz odsunąć fotel przedni do przodu i próbować bez zdejmowania siedziska wyjąć tapicerkę. Natomiast co do zapadki to na dwa razy bym Ci to powiedział ja rozbierałem 2 zamki tylne z przed liftu p12 i po lifcie. Zasada działania nie ma nic wspólnego z klamką zewnętrzną z tego co pamiętam, są zębatki plastikowe ale one przesuwają rygiel do mechanizmu klamki wewnętrznej, także nie otiwerania się drzwi od zewnątrz szukałbym raczej na drodze Klamka zewnętrzna-linka-zamek. Zamka niestety już nie wykręcisz bez otwarcia drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmiesz najpierw siedzisko tylnej kanapy to boczek wyciągniesz. Jedną śrubę masz pod gumką w uchywcie od drzwi,a drugą tam gdzie klamka pod taką zaślepką "jajkowatą", reszta to już zatrzaski. Na upartego możesz odsunąć fotel przedni do przodu i próbować bez zdejmowania siedziska wyjąć tapicerkę. Natomiast co do zapadki to na dwa razy bym Ci to powiedział ja rozbierałem 2 zamki tylne z przed liftu p12 i po lifcie. Zasada działania nie ma nic wspólnego z klamką zewnętrzną z tego co pamiętam, są zębatki plastikowe ale one przesuwają rygiel do mechanizmu klamki wewnętrznej, także nie otiwerania się drzwi od zewnątrz szukałbym raczej na drodze Klamka zewnętrzna-linka-zamek. Zamka niestety już nie wykręcisz bez otwarcia drzwi.

 

Ale jak się nie odryglowuje zamek w ogóle, to żadną klamką nie otworzy chyba.

 

Czy tylne drzwi mają jak przednie, że nawet i zamknięte (zaryglowane) klamką wewnętrzną otwierają drzwi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówi kolega że mu się i tak i tak nie otwierają. Pytał czy da się zdjąć tapicerkę bez otwarcia drzwi to mu opisałem jak to zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...