Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szklanki-popychacze hydrauliczne-wymiana ?


pokerfuck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie  do fachowcow

czy do wymiany szklanek trzeba znowu  lancuch rozrzadu rozgrzebywac ?

przy zimnym silniku slychac te popychacze i mnie to denerwuje.

jak sie silnik nagrzeje jest Ok. czy to normalne przy 2.0 benzynie ?

spadek mocy na zimnym silniku jest tez obecny.

co moze sie stac jesli bede tak dalej jezdzic?

x-trail 2.0 benzyna    106 tkm

ma ktos podobne problemy ?

 

no panowie i panie nikt nic nie pisze ?

czy tylko ja mam takie problemy ?

Edytowane przez pokerfuck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już takie pewne że masz to do wymiany po 106kkm? Może wystarczy zmiana oleju? Albo ten typ tak ma? Zauważyłeś że zaczęło się pogarszać odkąd masz auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To już takie pewne że masz to do wymiany po 106kkm? Może wystarczy zmiana oleju? Albo ten typ tak ma? Zauważyłeś że zaczęło się pogarszać odkąd masz auto?

powiedzmy tak: im zimniej tym glosniej-sprobuje za pare dni z 10W40 przejsc na 5W30

rozrzadu tez normalnie sie przy 100 tkm nie wymienia a ja wymienilem i pomoglo - grzechotanie przy odpalaniu zniklo.

przyczyny szukam w ksiazce obslugi z ktorej wynika ze poprzedni wlasciciel wymienial olej co 20 tkm. i prawdopodobnie od wymiany do wymiany ani razu nie sprawdzal poziomu bo jak auto przywiozlem to musialem na dzien dobry dobre 0,7 litra oleju dolac zeby miec normalny poziom.

niektorzy ludzie mysla ze jak super olej to nie trzeba czesto wymieniac.

z wlasnego doswiadczenia wiem ze lepiej tanszy co 8-10 tkm niz drogi co 20 tkm.

mozna wlac olej za 100 zl za litr i bedzie przy 10 tkm tez czarny.

Edytowane przez pokerfuck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy tak: im zimniej tym glosniej-sprobuje za pare dni z 10W40 przejsc na 5W30

rozrzadu tez normalnie sie przy 100 tkm nie wymienia a ja wymienilem i pomoglo - grzechotanie przy odpalaniu zniklo.

przyczyny szukam w ksiazce obslugi z ktorej wynika ze poprzedni wlasciciel wymienial olej co 20 tkm. i prawdopodobnie od wymiany do wymiany ani razu nie sprawdzal poziomu bo jak auto przywiozlem to musialem na dzien dobry dobre 0,7 litra oleju dolac zeby miec normalny poziom.

niektorzy ludzie mysla ze jak super olej to nie trzeba czesto wymieniac.

z wlasnego doswiadczenia wiem ze lepiej tanszy co 8-10 tkm niz drogi co 20 tkm.

mozna wlac olej za 100 zl za litr i bedzie przy 10 tkm tez czarny.

czy on miał realny przebieg 100 tys? Bo powiem Ci, że jeśli chodzi o benzynę to rozrząd nie powinien siąść i tak samo popychacze. Nigdy też nie musiałem dolewać oleju. Wniosek: ma więcej niż 100 tys. Akurat dla uciszenia popychaczy powinieneś lać mineralny. I czy to w ogóle są popychacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ten silnik może mieć 100 tysięcy kilometrów  :jump:

możesz kolego napisać skąd Twoja pewność co do przebiegu?

 

To jest właśnie to czemu wszystkie wozy na otomoto mają po 190 maks, a potem zdziwienie i dorabianie ideologii do wymiany ŁAŃCUCHA przy takim przebiegu. Pojedź z tym do siedziby Nissana w Warszawie bo chyba w życiu czegoś takiego nie widzieli.  

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnosci faktycznie nie mam .

sugeruje sie tym ze z pierwszej reki i wedlug karty obslugi ostatni servis tzn.wymiana oleju byl 2012 z 96 tkm.

zreszta 100 tkm w 10 lat to sie srednio robi.  oczywiscie sa tacy co robia 200 i wiecej ale wtedy to raczej kupuje sie diesla.

wiadomo ze wszystko mozna zfalszowac ale jak sie nie myle to czytalem gdzies na Forum podobne przypadki u ludzi co maja auta od nowosci.

ale to za pozno zeby plakac nad rozlanym mlekiem-do zeczy :

czy ktos wie czy w QR20DE sa te plytki regulujace luz zaworowy czy trzeba cale szklanki wyciagac ?

 

karibox1 -co by to moglo jeszcze byc oprocz popychaczy ? jakies podejrzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnosci faktycznie nie mam .

sugeruje sie tym ze z pierwszej reki i wedlug karty obslugi ostatni servis tzn.wymiana oleju byl 2012 z 96 tkm.

zreszta 100 tkm w 10 lat to sie srednio robi.  oczywiscie sa tacy co robia 200 i wiecej ale wtedy to raczej kupuje sie diesla.

wiadomo ze wszystko mozna zfalszowac ale jak sie nie myle to czytalem gdzies na Forum podobne przypadki u ludzi co maja auta od nowosci.

ale to za pozno zeby plakac nad rozlanym mlekiem-do zeczy :

czy ktos wie czy w QR20DE sa te plytki regulujace luz zaworowy czy trzeba cale szklanki wyciagac ?

 

karibox1 -co by to moglo jeszcze byc oprocz popychaczy ? jakies podejrzenia ?

czy to są popychacze? chyba nie.

Raczej łańcuch jeśli auto ma więcej niż 150 tys.

tu masz głowicę, gazu nie było? mógł się skończyć luz choć się tego nie rusza raczej. Tam będą płytki regulacji

post-58920-0-92876200-1393536247_thumb.jpg

em.pdf

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotki.

Widac tam te plytki?

Na wyciaganie glowicy to nie mam ochoty.

Dopiero Co lancuch wymienialem.

Chyba trzeba sie pozbyc auta.

Myslalem ze jak kupie "terenowe" to duzo wytrzyma tylko na asfalcie ale chyba sie mylilem

Czy ja dobrze rozumiem ze wedlug tej tabeli luz ma byc na cieplym silniku wiekszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze jak kupie "terenowe".

Przeca X-Trial to nie terenowe ino SUV. Poza tym jakbyś kupił terenowe to byś dopiero płakał przy doprowadzaniu paśca do stanu używlności.

 

Nagraj te stukanie bo może to normalna sprawa i nie ma się czym przejmować.

 

ps.

zmieniłeś ten olej co pisałeś że masz zamiar? co tam jeszcze posprawdzałeś?

Edytowane przez zeshky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisalem terenowy w cudzyslowiu :wave:

oleje sprawdzalem rozne i nie widze zadnej roznicy.

nagranie od srodka auta,zaczyna sie od okolo 20 sekundy

najlepiej w sluchawkach slyszalne

http://youtu.be/YKk8IBvu4IU

Edytowane przez pokerfuck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki sprawdzał? bo to mi na zawory nie brzmi. Możesz nagrać dzwięk nagrany z podniesionej maski? cyz tylko jest to pod obciążeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdizć panewki to trzeba miskę olejową zdjąć i potem ruszać tłokami, jak nie wyczujesz luzu reką (a tak może być) to trzeba odkręcać korby.

 

Ale zobacz jeszcze czy nie masz pękniętego kolektora wydechowego lub uszkodzonej uszczelki - obserwuj czy nie wydobywa się gdzieś dym, zdejmij osłonę termiczną i szukaj pęknięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor napewno nie -mialem to w hondzie i wiem jak brzmi.

wczoraj jechalem 200 km i stwierdzilem ze jak silnik dobrze nagrzany jest to ledwo slychac ale slychac.

dzisiaj rano znowu na zimnym to samo

zastanawiam sie czy nie zmienic dla proby jeszcze raz olej z 5w30 na mineralny 10w40

moze zaszkodzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaszkodzi ale to będzie raczej pudrowanie problemu - bo z silnikiem jest coś nie halo a gęstszy olej tylko zamaskuje lub nie hałasy.

 

Albo jeździj póki nie pierdyknie albo się nie nasili na tyle żeby można było jednoznacznie określić przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady

zmienilem olej na mineralny i bardzo szybko na drugi dzien spowrotem 5w30 -bylo gorzej.

auto jest do sprzedania -moze ktos chetny .ha,ha .ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem aktualnie w niemczech a tu wiekszosc mechanikow ma takie pojecie jak i ja i stwierdza ze najlepiej Do Nissana jechac .

Jest ok -sprobuje go komus wcisnac i gitara.

Dziekuje i zamykamy temat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...