Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne buczenie podczas jazdy


tadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , szukałem na forum odpowiedzi na na mój problem ,ale nie znalazłem. Jadąc dzisiaj x-trail t31 2,0 dci trasa 200 km. W jedną stronę wszystko dobrze, wracając  po 10 km zaczęło coś buczeć w tylnym moście  lub (tylnych ) kołach . Buczenie narasta wraz  z prędkością , pomyślałem ze łożysko w kole ale gdy hamulec ręczny zaciągnę o jeden ząbek buczenie znika a gdy przyhamuje nożnym hamulcem nic nie pomaga. Mam dylemat dlaczego zanika buczenie przy ręcznym hamulcu a przy nożnym nie? Jeżeli ktoś ma jakieś przemyślenia lub miał podobny objaw będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczny masz bębnowy, a nożny to tarczowe, więc może jak bęben rozpiera to przy uszkodzonym łożysku lub moście odciąża je (lub dociąża) i przestaje buczeć. Ewentulanie może jakaś sprężyna w bębnie ręcznego wyskoczyła i trze to by było chyba najtaniej naprać ;)



http://mobil-tom.pl/szczeki-hamxtrail-hamulec-recznypostojowy-nissan-xtrail-p-16.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być coś na rzeczy ,bo 2 tyg.temu zmieniałem szczęki przy ręcznym, muszę jeszcze raz rozebrać i sprawdzić. Dziękuję za zainteresowanie.


Witam ponownie,no i stało się.Po przejechani jeszcze 80 km z buczeniem zaczęło coś chrupać w tylnym moście tak że już nie dało się dalej jechać,więc na lawetę i do warsztatu. Po spuszczeniu oleju z mostu wypłynęły kawałki metalu i to dosyć spore.Po wyciągnięciu mostu i rozkręceni  okazało się że wałek atakujący do połowy wysokości "zjadł" zęby.Przyczyna prawdopodobnie poluzowana nakrętka dociskająca łożysko stożkowe na tym wałku(jest to wszystko zamknięte w tej obudowie).Co spowodowało poluzowanie nakrętki trudno powiedzieć,wcześniej nie było żadnych objawów.Teraz to tylko wymiana mostu,szkoda że to musi aż tak boleć, a zwłaszcza przed Świętami.Wszystkim Zdrowych i Spokojnych .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No współczuje, napisz jak naprawa i jakie koszty, mam nadzieje zę się nikomu nie przyda, ale warto wiedzieć.

Ps.
A to części w moście nieda się wymienić tylko od razu cały mosrt potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , części można wymienić ale koszt wałka +koło talerzowe to w nissanie 4000 zł a na pewno dojdą jeszcze  łożyska bo po takich przejściach niewiele są warte . Mechanik jeszcze dodał  ze podłączył ten most pod prąd (12 v bo tam jest kabelek ) i nic w nim nie działa może być że coś się uszkodziło elektrycznego w tym moście i to spowodowało cały  dramat. Dzisiaj kupiłem używany most za 900 zł,ogólnie wygląda na dobry ale zobaczymy jak zostanie zamontowany (gwarancja 1mc),na obudowie ma te same oznaczenia co uszkodzony ( R145 1b) więc myślę zeto ten model.Napiszę ja zostanie założony i czy wszystko będzie ok,ale to dopiero po świętach zostanie zrobione.Pozdrawiam. 


Witam ponownie, już  TREIL jest po wymianie mostu! Wszystko poszło sprawnie ,używka okazała się sprawna i wszystko działa jak przed awarią. Koszt części + robocizna to 1100zł nie liczę oleju bo wymieniłem we wszystkich podzespołach.Radzę wymieniać olej co 60 tys tak jak to było przy T30 ,po wymianie  oleju w skrzyni dużo lepiej (bardzo lekko) wchodzą biegi.Przyczyną awarii mostu na 99% było poluzowanie nakrętki na wałku atakującym na którym powstał luz. Wałek mając luz  wzdłużany zaczął ocierać o kosz mechanizmu różnicowego (widoczne ślady ocierania i czasami słychać było lekkie stuki w moście dużo wcześniej),W efekcie tego luzu zęby na wałku atakującym i kole talerzowym zaczęły coraz bardziej zachodzić na siebie aż  w końcu przestały się mijać i nastąpiła totalna destrukcja (wytrącanie zębów na najsłabszym ogniwie czyli wałku).Właśnie tak powstała awaria mostu i związane z tym koszt. Wszystkim użytkownikom X-Trail życzę szczęśliwego i mało awaryjnego Nowego Roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...