Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kinetyk - lina czy taśma


siara74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wygląda na cięższą od T1 ... przez te kanty to wręcz takie pudełko na kółkach

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swój ważyłem na jesieni ...równe 2000 kg  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie ...

doszedł bagażnik na dachu i płaskowniki 60x5:dwa wzdłuż całej budy i ze trzy, cztery w poprzek, większe kapcie na stalówkach ... poprzednio ważył 1960kg

orurowanie dolicz

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze 300 kg mniej niż TII 2,7

 

Ty, no weź lepej błoto odkuj z podwozia :-)


Albo zważ się na mojej wadze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiozłem ostatnio kaloryfer na skup złomu... (20 żeber z żeliwa)

 

to w ramach lenistwa poprosiłem o zważenie auta ze szrotem... 

 

z kaloryferem który ważył lekko ze 100 kilo, bez kierowcy, z prawie pustym bakiem otarłem się o dwie tony... 1980... czy 1950 nie pamiętam...

 

inna sprawa że w moim to poza kilogramami które przybyły są też kilogramy które ubyły... kanapy trzeciej nie wożę, i sporej liczby dupsów z wnętrza, wszelkich wytłumień itp... itd...

 

co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że trzeba robić obrzyny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d jakieś 1740 a 5d coś koło 130kg więcej  czyli 1870. Nie pamiętam ile paliwka było. Hmmmm czyżby ruda tak mi auta odchudziła? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo oleje przekładniowe Ci wyciekły :)

 

sporą różnice w masię robią opony, felgi i trzecia kanapa :)

 

pomiędzy aluminium z szosówką a stalówką z 31 calowym Atekiem jest bardzo wyczuwalna różnica...

 

razy 5 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie znowu dzisiaj zmota-patrol wyciągał ... ale kinetyka to miał jak cumę okrętową, skubany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29' MT-ek bfg swoje waży.

No tak kinetyk 32mm wygląda. Ale jesteś blisko, za czasów kiedy nic nie było (oczywiście w osiedlowym sklepiku a nie w marketach) luxusem było posiadanie ścinka cumy okrętowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wagi to faktycznie przy pierwszym ważeniu miałem 225/70 zjechane szosówki na alu ... a teraz przy 2T 31/10,5 AT na stalówkach

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelenda... jest jakby nieekonomiczna...

 

w sensie, stosunek ceny do możliwości - mocno niekorzystny :)

 

Mosty też jakieś pancernie nie są... za to jak przyjdzie wymienić coś ukręconego... oj boli...

 

:I pierwsze słysze żeby gela nie miała możliwości.

 

W łikend będziemy porównywać, Tyrana z Gelendą obydwa na MT. 

 

Się okaże które wyciąga które  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie geli do terrano bez sensu...

 

równie dobrze można by porównywać możliwości terenowe daci duster z pajero

 

Niemniej jednak gelenda kosztuje, mniej więcej dwukrotność tego co auta o porównywalnych możliwościach terenowych...

 

porównaj tą gelendę z zwykłym diskaczem na takim samym MTeku... można by też porównać z patrolem... ale jak wiadomo ja patrola zbytnio nie poważam...

Konstrukcyjnie to geli najbliżej do defa... i tu gwarantuje że spartański def 90 objedzie krótką gelę... 

 

a teraz przyjdzie Hubert i wywali nas do "Nysy, parchy(...)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiataj, coś się będzie działo. Jeszcze wyjdzie że gela super wóz i nie drogie w sumie no bedę się wstydził za swoje wypowiedzi :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

tak się zastanawiałem bo chyba zawsze wszyscy biorą linę kinetyczną o największej wytrzymałości na zrywanie najgrubsza itd ...

clicnic miał właśnie taką linę i generalnie jak się napięła to tak szarpnęło, że aż mi zgasł silnik ... z wrażenia, nie zauważyłem zbyt dużej różnicy gdyby to była zwykła lina.

 

im większa wytrzymałość na zrywanie tym mniej się ta lina rozciąga, a terrano to nie patrol więc może lepsza jest jednak taka na 15t anie 22t ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie wtedy w marcu tą zmotą wyszarpywał to właśnie tak jakoś delikatnie było, bez wstrząsu ... a lina z 5 cm miała

może nie trzeba tak w pedał deptać

i tamta lina wyglądała jakby z czegoś naturalnego była spleciona, szara i bez tego połysku ... ale możliwe że to zasługa lat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś zastanawiałem że po uj do terrano 22t sznurek.

 

Mam plecionkę ze sznurków do prasowania słomy i styka. Wykazuje lekka kinetykę z racji splotu ale do kinetyka się nie równa.

 

Jak mało miejsca w bagażniku to pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tak tylko myślę raczej nie kupuje .. znacie moją teorię sam nie jadę w błoto a jak jadę z kimś to on już na pewno ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...