Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czerwone swiatło cofania HB


maniak_86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem Primere HB i mam mały kłopot dot. czerwonego światła cofania. Prawdopodobnie ktoś wymienił lampe na taką (angol czy coś).

Prośba do Was, czy kiedyś się z tym spotkaliście i ew. czy można załatwić sprawę w inny sposób niż kupno nowej lampy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować dodatkową lampę, pod zderzakiem na przykład.

Tyle że - jak to będzie wyglądać...?

 

W sumie można ją jakoś wmontować, w zderzak wpasować. Da się na pewno. Ale pracy sporo...

Zdecydowanie łatwiej kupić lampę. Nie taniej. Ale łatwiej.

 

Wrzuć foto tyłu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie powiem szczerze, że nie przepadam za prowizorkami i fajnie by było zrobić tak jak w oryginale.

Jak rozkręciłem lampę to zauważyłem, że to czerwone (normalnie białe) oczko od wstecznego w kloszu po rozklejeniu lampy jest możliwe do wymiany (ma zatrzask) tylko skąd wziąć w zamian biały? Na allegro nigdzie nie ma... Może ktoś posiada taką zdezelowaną lampę?

 

No chyba że ktoś ma jakiś inny ciekawy pomysł.

 

Zdjęcie wrzucę wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem dokładnie na te lampy.

Albo faktycznie inaczej mają wersje z "anglika", albo były inne lampy przed, i po lifcie.

 

Czy samo to kółko czerwone jak wyjmiesz, to nie będzie po prostu białego klosza później w tym miejscu? Ja bym poszedł w tym kierunku.


Mogło być tak, że w to miejsce wstawiali te kółeczko czerwone w zależności od tego na jaki rynek szło auto.

A Ty masz teraz oba kółeczka. Wywal jedno (z prawej lampy jak się domyślam) i powinno być OK. Tak myślę.

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem allegro i "angliki" miały czerwone z prawej a białe z lewej, czyli odwrotnie niż normalny europejczyk. Te lampy są dużo tańsze i myślę, że dlatego ktoś się pokusił o jej zakup.

Z tego co widziałem jak ściągnąłem lampę to, to kółeczko na 80% da się wymienić, ale po rozklejeniu klosza.

Normalnie powinno być tam wstawione białe szkiełko (w sprzedaży nigdzie takiego nie znalazłem), ale może faktycznie całkowite jego usunięcie też będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek z tego ze Primerka przerobiona z anglika lub jest po jakiś przejściach w tyle samochodu.

Albo po prostu tylko pękło szkło a ktoś "poszedł" po małych kosztach.

zrobiłem tak kupiłem potłuczona lampę przednią z angola za 25 zł. wyjmij biały wewnwtrzny klosz .

teraz lampa tylna wyjmij gniazdo żarówek ,trzeba odkroić gniazdo lampy wstecznego ale delikatnie by nie uszkodzić gniazda żarówki pożniej ja wkleisz.  kup rozwiertak koronka do drewna sa takie zestawy składajace sie z różnych rozmiarów .musisz dobrac do srednicy którą uzyskasz po odcieciu gniazda .tą koronką wytniesz czerwony klosz w jego miejsce wklej biały klosz z lampy przedniej świetnie pasuje z kierunkowskazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek z tego ze Primerka przerobiona z anglika lub jest po jakiś przejściach w tyle samochodu.

Albo po prostu tylko pękło szkło a ktoś "poszedł" po małych kosztach.

 

Oj tam Mirek. Nie strasz Go od razu.

Ja nie mam auta po przejściach, a lampę rozwalił mi na parkingu sąsiad busem (kabina z dwoma rzędami siedzeń + paka z lampami na belce aluminiowej). Cofał i źle odmierzył odległość, a aluminiowa belka akurat na wysokości lamp.

Lampa uszczerbiona u dołu, ale do kombi ceny za lampy są chore, więc z sąsiadem wypiłem kilka piw na jego koszt, a lampa jaka była taka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglik to nie jest:)

Była uderzona z tyłu w prawą stronę i dlatego lampa była wymieniona (sprzedający pokazał zdjęcia po kolizji). Poza tym w angliku z lewej jest wsteczny, a u mnie normalnie przeciwmgielne:)

Albo ktoś poszedł po małych kosztach albo nawet nie zauważył, że taką kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Łodzi nie jesteś, więc to nie byłeś Ty.

Dzisiaj u siebie na ulicy widziałem dwie P12. Jedna stała przede mną, druga /taxi/ na sąsiednim pasie.

Co zaobserwowałem? Jedna miała światło cofania po prawo a druga po lewo. Może to zależy gdzie dana sztuka szła a kable są poprowadzone standartowo na dwie strony.

 

To samo bywa i jest w Tino. Są egzemplarze co mają po dwa wsteczne, a są również które mają po jednym wstecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...