Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] woda w kabinie - po obfitym deszczu


mshtal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów/klubowiczki bardzo serdecznie. Od kilku miesięcy jestem (wraz z żnoną!) szczęśliwym posiadaczem Micry K12 1.2 + LPG (wersja Accenta) z 2006 roku. Jako nowy użytkownik niniejszego forum pragnę się przedstawić i przywitać :)

Od wielu lat jestem miłośnikiem marki Peugeot (406, 407, 407 SW) oraz czynnym klubowiczem jednakże potrzeba była zakupić autko dla żony i stąd wybór padł na Micrę.

 

Wczoraj po ulewnych opadach deszczu pod dywanikami z tyłu (zwłaszcza po prawej stronie ale też po lewej trochę i delikatnie z przodu pod nogami pasażera) pojawiła się znaczna ilość wody. Próbowałem przeszperać internet ale większość informacji dotyczy K11. Czy ktoś spotkał się z podobymi problemami i podpowie gdzie szukać winowajcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :wave: . po pierwsze napisz czy woda pokazała się podczas jazdy w deszczu czy auto poprostu stało, sprawdz czy pod deską z przodu jest mokro.


i wiem że to śmiesznie zabrzmi ale sprawdz uszczelki w tylnych drzwiach i czy drzwi i szyba były domknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była lepsza pogoda w Wawie więc troszkę "poniuchałem", wnioski:

1. od strony ściany grodziowej/podszybia raczej wykluczam, gdyż tam jest sucho

2. prawdopodobnie to gdzieś od tyłu pojazdu bo i w kufrze jest wilgotno i mam wrazenie że strumień szedł spod tylnej kanapy...

3. czy jest możliwe żeby to gdzieś rynienka od strany np. tylnej lampy prowadziła tę wodę do wnętrza?

4. drzwi i szyba były domknięte (wcale nie śmieszne pytanie!)

5. no właśnie najgorsze jest to że nie potrafię stwierdzić czy to woda ze spodu czy od góry... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie można wykluczyć że było to podczas jazdy. Ja bym do tematu podszedł następująco z racji tego że nie wiadomo czy z dołu, czy z góry się woda wlała:

1. wysuszył dobrze środek

2. sprawdził wizualnie uszczelki w klapie i drzwiach

I teraz najlepiej myjnia ręczna lub karcher i dawaj po aucie pod różnymi kontami, zobacz czy się woda pokaże. A jak będzie sucho to czekać na deszcz i jakaś krótka trasa i znowu macanie dywaników. Inaczej tego nie widzę niestety, a problem trzeba rozwiązać bo smród może być :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię jak pisze kolega gruby357, osobiście obstawiam że to od góry i raczej gdzieś z tyłu ale muszę to jeszcze sprawdzić, natomiast bardziej boje się rdzy w przyszłości niż smrodu... :/

 

Może ktoś miał podobne problemy to proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jak jest smród to rdza jest gratis :dribble:


Zerknij na to łączenie dachu z klapą, czy jak spływa z dachu pod klapę to czy ma swobodny odpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze podejrzenia skłaniają mnie ku nieszczelności z tyłu, prawdopodobnie gdzieś od lamp. Autko miało delikatna "przygodę" z tyłu więc moim zdaniem jest to wielce prawdopodobne.

 

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak, to szukaj. podziel się efektami, może kiedyś to się przyda potomnym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że po majówce będę mądrzejszy. Naturalnie szczegółowo opisze "dla potomnych".Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Problem zażegnany :)

 

dla potomnych:

woda dostawała się od tylnych lamp!

strumień odprowadzany z dachu, pod klapą bagażnika winien znaleźć się na ziemi pod autem a tymczasem fatalne uszczelki pod lampami nasiąkały i część tej wody trafiała prosto do kufra a później prościutko do kabiny, pod tylną kanapą i kończyła swój bieg pod dywanikami pasażerów :)

 

Zastosowałem rozwiązanie typu MacGuver :D

Wyrzuciłem oryginalne uszczelki i na rant lampy założyłem uszczelke montowaną w Scaniach do lamp :P

Najważniejsze że jest skutecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...